Trwa ładowanie...

Shaun T – życiorys, programy treningowe

Shaun T jest amerykańskim trenerem fitness i tancerz. Jego płyty z ćwiczeniami i treningami zachwycają coraz więcej osób z nim ćwiczących. Shaun T stworzył kilka innowacyjnych programów ćwiczeniowych, które przynoszą spektakularne efekty. Kim jest Shaun T? Dlaczego warto z nim ćwiczyć i jakie programy treningowe stworzył?

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej"

spis treści

1. Shaun T – życiorys

Shaun T urodził się w roku 1978 Stanach Zjednoczony, a konkretnie w New Jersey. Od najmłodszych lat interesował się sportem, zdrowym odżywianiem i tańcem. Jego kierunek studiów także był ściśle związany ze sportem. Na studiach zacząć tańczyć.

Shaun T pracował w wielu siłowniach jako trener personalny, gdzie mógł poznawać ludzi i im pomagać. Jednak to taniec na stałe zagościł i dominował w jego życiu. Po ukończeniu studiów Shaun T postanowił przeprowadzić się do Los Angeles, by tam robić prawdziwą i głośną karierę. Tam pracował jako tancerz i choreograf, zaczął współpracę z wieloma amerykańskimi gwiazdami.

Shaun T jest bardzo popularny w USA. Jest tam celebrytą, często można obserwować go w telewizyjnych show i programach rozrywkowych. Shaunt T na swoich zestawach ćwiczeń zarobił ponad 350 mln dolarów! Dzisiaj pracuje jako mówca motywacyjny, tworzy także kolekcje ubrań.

2. Shaun T – programy treningowe

Shaun t stworzył kilka programów treningowych, dzięki którym wielu ludzi na zawsze odmieniło swoje życie. Programy Shauna T są bardzo skuteczne. Jedne z nich są nadzwyczaj wymagające, a niektóre nieco mniej. Jeden fakt łączy je wszystkie – przynoszą szybkie efekty. Poniżej przedstawiam kilka programów Shauna T.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2.1. CIZE

Jest to program Shauna, składających się z 3 zestawów. Podczas tego rodzaju treningu Shaun T wraz ze swoją ekipą odchudzają ludzi za pomocą tańca. Każdy kolejny trening to wzrost poziomu trudności, jednak ćwiczący nie odczuwają praktycznie żadnej różnicy, ponieważ codzienne treningi przynoszą efekty.

W tym programie treningowym Shaun T przekonuje, że trening będzie na tyle przyjemny, iż ćwiczący nie poczują, jak bardzo się męczą. Zestaw CIZE dokładnie pokazuje jak wykonywać każdy krok treningowy. CIZE trwa od pół godziny do 50 minut, jest bardzo dobrym wyborem dla osób początkujących.

2.2. INSANITY

Ten program treningowy przyniósł Shaunowi T wielką sławę. Był to jego pierwszy autorski trening, który w świecie fitness uznawany jest za najtrudniejszy.

Insanity Shauna T trwa aż 63 dni, a wyzwanie podzielone jest na dwa etapy. Pierwsze cztery tygodnie ćwiczeń przygotowują ciało do późniejszego, bardzo intensywnego treningu. Zestawy ćwiczeń są długie, ponieważ trwają nawet 50 minut.

Pozostałe tygodnie ćwiczeń (czyli etap 2) są bardzo ciężkimi treningami. Podczas tych ćwiczeń pracują wszystkie mięśnie, a sam trening trwa już godzinę. Po każdym treningu zakwasy są gwarantowane. Trening Instaniny zyskał dużą popularność, nawet wśród profesjonalistów ze świata sportu.

2.3. T25

Kolejnym pomysłem Shauna T jest program o nazwie Focus T 25. Został wymyślony z myślą o tych osobach, które mają bardzo mało czasu na ćwiczenia fizyczne. Program składa się z trzech etapów.

Program T25 opiera się na codziennych 25 – minutowych ćwiczeniach cardio, które mają spalać kalorie. Ćwiczenia cardio są pierwszym i drugim etapem ćwiczeń, a trzeci etap jest dla osób chcących wyrzeźbić i odsłonić swoje mięśnie.

Wyżej wymienione programy są najbardziej rozpowszechnionymi treningami w Polsce. Shaun T wymyślił aż 11 programów treningów, które przyniosły mu ogromną fortunę, jak również rzeszę zadowolonych fanów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.