Trwa ładowanie...

Slavica – zasady, efekty

Slavica to nazwa nowego stylu tańca połączona z technikami aerobiku. Taniec jest bardzo żywiołowy i skoczny, często dodaje się elementy tańców ludowych. Slavica bardzo skutecznie pomaga spalać kalorie, jak i daje mnóstwo energii. Na czym polegają zajęcia Slavica?

Zobacz film: "SLAVICA DANCE – nowy hit w fitnessie"

spis treści

1. Slavica – zasady

Slavica została wymyślona przez choreografkę Justynę Bolek. Kobieta chciała, aby nowa forma aktywności fizycznej łączyła w sobie tradycje i była zabawą w formie tańca. Slavica łączy elementy tańców ludowych oraz treningu siłowego. Justyna Bolek prowadzi swoją szkołę fitness, w której odbywają się zajęcia ze slivica. Można także zapisać się na kurs instruktora slavica dance, żeby promować tę aktywność fizyczną na całą Polskę. Mało kto wie, że slavica dance został wymyślony po emisji teledysku do piosenki Slavica.

Slavica niektórym trenującym bardzo przypomina zumbę, jednak oparta na tradycji ludowej. Slavicę charakteryzuje także muzyka, bo ta jest bardzo specyficzna. Na zajęciach słyszane są piosenki ludowe w nieco zmienionej formie, do których wykonywane są choreografie. Podczas zajęć slavica uczestnicy wydają głośne, ludowe okrzyki, ale przede wszystkim świetnie się bawią. Tempo zajęć jest bardzo żywiołowe i skoczne.

Slavica dance charakteryzuje się większość ilością elementów ze świata fitness: krok dostawny, stepy itd. Ruchy podczas slavica dance są bardzo kobiece i zmysłowe, dlatego ten rodzaj aktywności fizycznej spodoba się zwłaszcza paniom. Slavica dance można podzielić na dwa rodzaje: slavica dla dorosłych, ale także slavica kids – zajęcia dla dzieci.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Zanim nasze życie kręciło się wokół technologii, członkowie rodziny byli bardziej aktywni fizycznie i...

zobacz galerię

2. Slavica – efekty

Efekty treningu slavica są szybko widoczne i zauważalne. Do zalet slavica dance można zaliczyć:

  • szybkie spalania kalorii – podczas jednego treningu można spalić około 400 kalorii;
  • poprawę jędrności skóry – regularne treningi slavica dance poprawiają jędrność i napięcie skóry;
  • wzmocnienie siły mięśni – slavica dance sprzyja budowie wszystkich partii mięśniowych: mięśni brzucha, mięśni nóg i rąk;
  • poprawę kondycji fizycznej – będąc większość treningu w ruchu, poprawiamy wytrzymałość kondycyjną, co korzystnie wpływa na przyszłość sportową;
  • utrzymanie stawów i kości w dobrej formie – slavica dance, to także poprawna technika ruchów, która (jeżeli jest zachowana) poprawia gęstość kości i utrzymuje stawy w bardzo dobrej kondycji;
  • wydzielanie się endorfin – podczas każdego treningu bardzo korzystnie wpływamy na nasze samopoczucie i energię, będzie nam się więcej chciało i będziemy pozytywnie podchodzić do codziennych czynności;
  • zwiększenie świadomości swojego ciała – wiemy, ile nasze ciało potrafi i staramy się to wykorzystać;
  • zwiększenie pewności siebie – poprzez kobiece ruchy zwiększamy swoją wiarę w siebie i w swoją kobiecość.

Łączenie folkloru z teraźniejszością i nowoczesnością daje bardzo zaskakująco dobre efekty. Slavica wygląda naprawdę zjawiskowo, ten taniec magnetyzuje i sprawia, że chce się go tańczyć. Pomysłodawczyni slavica dance mocno promuje kulturę polską poprzez fitness.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.