Trwa ładowanie...

Paski brzuch w 28 dni – ćwiczenia, dieta, cardio

Powrót do formy to problem dla wielu z nas. Czasami wystarczy odpowiedni rodzaj ćwiczeń, aby odzyskać wymarzone wymiary i wyrzeźbić sylwetkę. Płaski brzuch w tydzień nie jest możliwy, ale już w 28 dni możemy wzmocnić mięśnie brzucha, ramion, nóg i oczywiście pośladków. W połączeniu ze zdrową, zbilansowana dietą plan ten nie może się nie udać.

spis treści

1. Paski brzuch w 28 dni – ćwiczenia

Ćwiczenia na płaski brzuch w 28 dni nie muszą być monotonne. Płaski brzuch w 28 dni jest realnym planem, jeśli wybierzemy odpowiednie ćwiczenia. Jeśli chcemy osiągnąć cel, trening musi być urozmaicony. Jeśli chcemy uzyskać płaski brzuch w 28 dni musimy zaangażować wszystkie grupy mięśni.

Zobacz film: "Dieta na płaski brzuch"
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

Według trenerów wystarczy wykonywać jedno ćwiczenie: plank, inaczej nazywany deską, czyli podpór przodem na przedramionach. Z początku wystarczy robić ćwiczenie przez 20 sekund i stopniowo wydłużać jego czas do czterech minut lub dłużej.

Najpierw należy położyć się na brzuchu, a następnie oprzeć się na przedramionach, tak aby łokcie były zgięte pod kątem prostym. Ważne, żeby barki znajdowały sie dokładnie nad łokciami. Potem należy unieść tułów, opierając się na palcach stóp. Całe ciało powinno być ułożone w linii prostej, dlatego zwracajmy szczególną uwagę na pięty, biodra i ramiona. Nie unośmy pośladków ani nie wyginajmy odcinka lędźwiowego.

Cztery minuty to niedużo, ale plank to intensywny trening dla wielu mięśni ciała. To doskonałe ćwiczenie na mięśnie brzucha, ale nie tylko, bo przecież działa również na mięśnie ud i pośladków oraz pozwala zachować lepszą postawę.

Jeśli zdołamy wykonywać ćwiczenie przez 28 dni, jednocześnie zachowując zdrową dietę i zapewniając odpowiednią liczbę spożywanych kalorii, będziemy mogli gołym okiem zaobserwować wyraźne postępy.

Wykonując je poprawnie technicznie, możemy osiągnąć płaski brzuch w 28 dni. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy mieć płaski brzuch, należy ćwiczyć systematycznie.

2. Paski brzuch w 28 dni – dieta

Szybciej uzyskamy płaski brzuch w 28 dni, jeśli zadbamy też o odpowiednią dietę. Dieta na płaski brzuch powinna być redukcyjna. Jeśli chcemy uzyskać płaski brzuch w 28 dni, powinniśmy spożywać więcej białka, dzięki czemu zapewnimy materiał budulcowy dla naszych mięśni. Przygotowując plan diety w czasie ćwiczeń na płaski brzuch, można poradzić się trenera na siłowni.

Inną możliwością jest skorzystanie z gotowych planów diety na płaski brzuch dostępnych online. W diecie na płaski brzuch należy pamiętać jednak o tym, aby zapewnić organizmowi odpowiednie składniki odżywcze potrzebne do regeneracji organizmu po treningu, jak np. koktajl bananowy.

3. Paski brzuch w 28 dni – cardio

Ważnym elementem ćwiczeń na płaski brzuch w 28 dni jest też trening cardio. Sama dieta na płaski brzuch i ćwiczenia nie wystarczą. Trening cardio sprawi, że szybciej spalimy tkankę tłuszczową, która często znajduje się w okolicach talii.

W ten sposób efekty ćwiczeń na płaski brzuch w 28 dni staną się szybciej widoczne. Oznacza to jednak nie tylko efekt płaskiego brzucha w 28 dni. Dzięki treningowi cardio mięśnie brzucha staną się lepiej zarysowane, a talia podkreślona. Ponadto, jeśli dołożymy trening cardio do ćwiczeń na płaski brzuch, uzyskamy efekt bardziej płaskiego brzucha w krótszym czasie.

Paski brzuch w 28 dni – ćwiczenia, dieta, cardio
Paski brzuch w 28 dni – ćwiczenia, dieta, cardio (Źródło: 123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza