Trwa ładowanie...

Sześciopak - dieta, trening

Avatar placeholder
23.04.2021 12:04
Sześciopak - dieta, trening
Sześciopak - dieta, trening

Wyrzeźbienie idealnych mięśni brzucha, zwanych sześciopakiem, wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczy, że będziemy przestrzegać prawidłowo zbilansowanej diety oraz treningów, a sześciopak w kilka miesięcy będzie coraz bardziej widoczny. Jak zabrać się za treningi i jak wykonywać poszczególne ćwiczenia?

spis treści

Walcząc o widoczny sześciopak musimy przestrzegać zdrowego, prawidłowo dobranego planu żywieniowego,ćwiczeń cardio, a także ćwiczeń na głębokie mięśnie brzucha. Wystarczy determinacja, a wymarzony cel jest możliwy do osiągnięcia.

1. Dieta na sześciopak

Jak wiadomo, aby zbudować mięśnie niezbędna jest ku temu duża ilość wody i białka. Z tych dwóch elementów zbudowane są mięśnie. Dlatego jeżeli chcemy, aby sześciopak był widoczny to białko i woda powinny być podstawą diety.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Dlatego w codziennym jadłospisie na sześciopak konieczne jest zadbanie o dostarczenie mięśniom produktów bogatych w białko oraz picie dużej ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody, a także zielonej herbaty - są najzdrowsze.

Przykładowy jadłospis na sześciopak na jeden dzień.

  • Śniadanie: omlet z 3 jajek z dodatkiem jednego małego banana i 20 gramami odżywki białkowej.
  • II śniadanie: cztery kromki wafli ryżowych, z szynką drobiową oraz ulubionymi warzywami.
  • Obiad: 150 gramów chudego mięsa (kurczaka, indyka), 50 gramów ryżu oraz porcja ulubionych warzyw.
Dieta dla sportowców i osób aktywnych fizycznie
Dieta dla sportowców i osób aktywnych fizycznie [9 zdjęć]

To jedna z najczęściej stosowanych diet wśród sportowców. Jej mechanizm polega na dostarczaniu organizmowi

zobacz galerię
  • Podwieczorek: 30 gramów odżywki białkowej.

Pamiętajmy, że w żadnym wypadku nie podjadamy pomiędzy wyznaczonymi posiłkami, inaczej możemy zapomnieć o sześciopaku.

2. Trening wytrzymałościowy na sześciopak

Niezbędne będzie wykonywanie treningu wytrzymałościowego na sześciopak, który ma na celu spalać tkankę tłuszczową. Trening wpływa też pozytywnie na nasz organizm, będziemy czuli się lepiej i będziemy zdrowsi. Oprócz ćwiczeń cardio, nie możemy zapomnieć o ćwiczeniach mięśni brzucha.

Pamiętajmy, że w walce o sześciopak przydatne będzie napięcie mięśni brzucha przez cały dzień. Wykonujmy codzienne czynności napinając brzuch, da nam to bardzo dużo, będziemy wzmacniać mięśnie przez cały czas, a widoczny sześciopak osiągniemy szybciej.

Należy wykonywać co drugi dzień zestaw ćwiczeń na sześciopak. Poniżej znajdziecie kilka bardzo przydatnych treningów na sześciopak, które są bardzo skuteczne.

  • Deska (Plank) - kładziemy się na płaskiej, twardej powierzchni. Podpieramy się na łokciach i palcach u stóp. Kręgosłup musi tworzyć linię prostą, a szyja ma być jego przedłużeniem. W takiej pozycji wytrzymujemy jak najdłużej, cały czas mocno napinając mięśnie brzucha. To ćwiczenie uruchamia do pracy mięśnie głębokie.
  • Nożyce - kładziemy się na twardej powierzchni, na plecach. Dłonie delikatnie podpierają pośladki, aby nie nadwyrężać odcinka lędźwiowego pleców. Prostujemy nogi w kolanach i unosimy nogi nad ziemię. Trzymamy jak najdłużej.
  • Deska bokiem - połóż się na boku. Oprzyj przedramię na podłodze, nogi wyprostuj i oprzyj stopy o podłogę. Podnoś całe ciało i powoli opuszczaj, wykonaj kilka powtórzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  • Brzuszki skośne z obciążeniem: usiądź w siadzie prostym. Nogi zegnij w kolanach i unieś pod kątem 45 stopni. Do rąk weź hantle i lekko odchyl proste plecy do tyłu. Mocno napnij mięśnie brzucha, zginaj tułów w prawo i lewo.
  • Mountain Climber - oprzyj się na rękach, podeprzyj się na palcach u stóp. Ciało ma być w pozycji jak w desce, ale opieramy się na całych dłoniach. Na przemian dociągamy prawe kolano do lewej strony klatki piersiowej i na odwrót. Możemy zwiększyć intensywność.

Te ćwiczenia wraz z dietą powinny przynieść oczekiwane efekty, należy być wytrwałym i cierpliwym, a sześciopak z tygodnia na tydzień będzie bardziej widoczny. Ćwiczenia na inne pertie ciała również rzeźbią nasz sześciopak, dlatetgo nie należy skupiać się jedynie na mięśniach brzucha.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze