Trwa ładowanie...

Fit ball – zasady, dla kogo, zalety ćwiczeń, ćwiczenia

Fit ball to ćwiczenia z piłką gimnastyczną. Fit ball daje bardzo dobre efekty, jeżeli ćwiczymy regularnie. Fit ball wzmacnia kręgosłup, wspomaga walkę z wadami postawy, a nawet pomaga zrzucić kilka kilogramów. Jeżeli chcesz rozpocząć trening fit ball, możesz to zrobić w zaciszu domowym, jak i zapisać się na zajęcia do klubu fitness. Poznaj wszystkie zalety fit ball.

spis treści

1. Fit ball – zasady

Fit ball to zajęcia łączące fitness oraz piłkę do ćwiczeń. Podczas tych zajęć można wykorzystywać różnej wielkości piłki do ćwiczeń. Trening fit ball został wymyślony przez profesjonalnych sportowców. Fit ball ma za zadanie wykorzystywać podczas zajęć wszystkie grupy mięśniowe. Trening fit ball rozpoczną się od rozgrzanie wszystkich mięśni. Rozgrzewka powinna trwać około 10 minut. Następnie przechodzi się do wykonywania ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe: nogi, ręce czy barki. Całe zajęcia kończy rozciąganie oraz ćwiczenia relaksacyjne.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Fit ball – dla kogo?

Fit ball to zajęcia dla każdego. Każdy może wziąć w nich udział. Bardzo dobrze wpłyną na osoby, które nie mogą wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń. Są to idealne ćwiczenia dla osób, które mają problemy kręgosłupem lub wadami postawy. Trener fit ball dostosuje poziom intensywność zajęć do każdej osoby. Trening z piłkami doskonale nadaje się dla kobiet w ciąży, jak również dla osób chcących popracować nad równowagą ciała.

3. Fit ball – zalety ćwiczeń

Ćwiczenia z piłką bardzo korzystnie wpływają na całe ciało. Podczas tych ćwiczeń wzmacniane są mięśnie głębokie. Podczas uchwycenie równowagi bardzo mocno je angażujemy, dlatego mamy możliwość wyrzeźbienia ciała.

Najlepszy sport dla kręgosłupa
Najlepszy sport dla kręgosłupa [10 zdjęć]

Choroby kręgosłupa rozwijają się przez lata na skutek wielu zaniedbań. Do tych najczęstszych schorzeń

zobacz galerię

Fit ball wpływa bardzo dobrze na poprawę wad postawy. Podczas ćwiczeń z piłką wykonywane są ćwiczenia, które mają na celu wzmocnić mięśnie brzucha i te przy kręgosłupie, dlatego sylwetka zaczyna nabierać odpowiednich kształtów. Oprócz tego ćwiczenia fit ball doskonale spalają kalorie, ujędrnią nasze ciało i pozwolą się nam zrelaksować. Trening fit ball jest spokojny, ale także bardzo relaksujący.

4. Fit ball – ćwiczenia

Poniżej przedstawię kilka ćwiczeń fit ball.

  • Unoszenie bioder na piłce – łydki opieramy na piłce, a tułów przylega do podłoża. Staramy się unieść biodra w górę, przytrzymać kilka sekund i opuścić.
  • Unoszenia tułowia bokiem – łokciem opieramy się o piłkę. Całe ciało powinno tworzyć linię prostą, a kręgosłup musi być prosty, a mięśnie napięte. W tej pozycji staramy się podnieść tułów w górę i delikatnie opuści w dół, nie dotykając podłoża.
  • Brzuszki na piłce – odcinek lędźwiowy powinien być przyklejony do piłki. Dłonie delikatnie powinny dotykać karku, a mięśnie muszą być napięte. Pozycja oparta na całych stopach. W tej pozycji wykonujemy brzuszki.
  • Rozciąganie na piłce – siadamy na piłce, w taki sposób, aby pośladki delikatnie jej dotykały. Prostujemy plecy i wyciągamy pozycję do tyłu. Utrzymujemy kilka sekund, po czym wracamy do wyprostu.

Regularnie wykonywanie ćwiczeń fit ball poprawi ogólną kondycję naszego organizmu. Ćwiczenia należy wykonywać z precyzją i dokładnością.

Fit ball – zasady, dla kogo, zalety ćwiczeń, ćwiczenia
Fit ball – zasady, dla kogo, zalety ćwiczeń, ćwiczenia (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.