Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na jędrne pośladki – mięśnie pośladków, ćwiczenia, dieta, sprawdzone sposoby

 Anna Krzpiet
23.04.2021 12:08
Sposoby na jędrne pośladki
Sposoby na jędrne pośladki (123rf)

Jędrne pośladki to jeden z atrybutów kobiecości. Co ważne, każda kobieta może wpłynąć na kształt i umięśnienie swoich pośladków. Jeżeli chcesz osiągnąć satysfakcjonujący efekt jędrnych pośladków koniecznie wprowadź do swojego trybu życia, więcej aktywności fizycznej, wykonuj ćwiczenia wpływające na mięśnie pośladków, a także prowadź zbilansowaną dietę.

spis treści

1. Skuteczne ćwiczenia mięśni pośladkowych

Ćwiczenia na jędrne pośladki wcale nie muszą być nużące i długotrwałe, już niedługi (lecz regularnie powtarzany trening) korzystnie wpłynie na pośładki i poprawi ich kształt. Pierwsze efekty ćwiczeń na jędrne pośladki zauważysz już po miesiącu systematycznych treningów. Ćwiczenia na jędrne pośladki zyskują coraz więcej zwolenników, nie tylko przed latem i wakacjami, lecz także w zimie. Ten rodzaj aktywności fizycznej na jędrne pośladki możesz wykonywać w zaciszu swojego domu i nie musisz spędzać całych dni na siłowni aby uzyskać wymarzone rezultaty.

Mięśnie pośladków, to tak zwane mięśnie posturalne, które odgrywają istotną rolę w utrzymywaniu prawidłowej sylwetki. Ten rodzaj mięśni odpowiada za wykonywanie podstawowych czynności, jak bieg, chód oraz stanie.

Zobacz film: "Ćwiczenia na pośladki. Jak prawidłowo ćwiczyć?"

Ćwicząc regularnie nie tylko poprawiamy walor estetyczny, ale także korzystnie wpływamy na kondycję ciała. Pośladki składają się z trzech mięśni – wielkiego, średniego oraz małego. Aby osiągnąć wymarzone rezultaty w postaci jędrnych pośladków, należy zastosować ćwiczenia, które wpłynął na rozwój każdego mięśnia.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2. Jakie ćwiczenia zastosować?

W domu warto wykonywać ćwiczenia na jędrne pośladki, takie jak wymachy nogi ugiętej w bok w klęku podpartym lub wymachy prostej nogi w górę, klasyczne przysiady, wznoszenie miednicy z uniesioną nogą, czy kręcenie kółek nogami. Oprócz ćwiczeń modelujących na jędrne pośladki warto tańczyć, jeździć na rowerze lub pływać, wskazana jest każda forma aktywności fizycznej, która wspomoże redukcję tkanki tłuszczowej.

3. Zbilansowana dieta wspierająca ćwiczenia

Aby osiągnąć rezultaty w postaci jędrnych pośladków oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej, należy stosować zbilansowaną dietę. Jak w przypadku każdego treningu mającego na celu poprawienie kondycji i wyglądu ciała, należy unikać produktów, które dostarczają pustych kalorii i przyczyniają się do wzrostu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Chcąc uzyskać jędrne pośladki zaleca się wyeliminowanie z diety wszlkiego rodzaju słodyczy, tłustych mięs, a także białego pieczywa. W zamian zaleca się spożywanie produktów zbożowych, dużo owoców i warzyw, chudego nabiału i mięsa, a także ryby. Należy pić około 2 litry wody mineralnej dziennie, ponieważ w ten sposób oczyścisz swój organizm z toksyn i uzsykać efekty w postaci jędrnych pośladków.

4. Inne sprawdzone sposoby na jędrne pośladki

Oprócz ćwiczeń modelujących mięśnie pośladków, warto wykonywać ćwiczenia kardio na jędrne pośladki, które zredukują nadmiar tkanki tłuszczowej. Siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu cellulitu. Jednak odpowiednie ćwiczenia na jędrne pośladki i pielęgnacja skóry, mogą pomóc go zwalczyć - rób peeling.

By odpowiednio wykonać peeling masuj pośladki wykonując koliste ruchy, aby zwiększyć efekt możesz użyć specjalnej szorstkiej rękawicy. Peeling na jędrne pośladki dodatkowo wygładzi skórę, zwalczy cellulit, pobudzi mikrokrążenie i przyśpieszy przemianę materii. Korzystny wpływ na jędrne pośladki maja także kosmetyki z kofein, kasztanowcem, które poprawiają krążenie krwi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze