Trwa ładowanie...

Joga dla początkujących - czym jest, odchudzanie, korzyści

Avatar placeholder
05.05.2023 16:10
Joga dla początkujących - czym jest, odchudzanie, korzyści
Joga dla początkujących - czym jest, odchudzanie, korzyści (iStock)

Joga dla początkujących to ćwiczenia, które wprowadzą nas w niekiedy dość skomplikowaną i trudną sztukę uprawiania jogi. Joga daje nam wiele korzyści zdrowotnych i umysłowych, jest to sposób na relaks, a także na wyćwiczenie ciała i ducha. Regularne ćwiczenie jogi pozwoli nam lepiej radzić sobie ze stresem, nauczy nas poprawnego oddychania i poprawi elastyczność ciała.

spis treści

1. Joga dla początkujących - czym jest?

Dla wielu osób ćwiczenie jogi w domu to duże wyzwanie, dlatego powinniśmy zacząć od ćwiczeń jogi dla początkujących, które łagodnie wprowadzą nas w tajniki tej sztuki i pozwolą nam na bezproblemowe regularne dalsze ćwiczenie. Joga dla początkujących pomoże nam od podstaw zbudować repertuar ruchów i pozycji charakterystycznych dla jogi.

Joga dla początkujących może wydawać się nudnym i monotonnym ćwiczeniem, polegającym na przesiadywaniu przez wiele godzin w jednej pozycji. Sensem jogi jest pokazanie nam swego rodzaju filozofii, co następuje podczas samych ćwiczeń. Podczas ćwiczeń jogi lepiej poznajemy swoje ciało i zaczynamy odczuwać jego wibracje. Po regularnych ćwiczeniach będziemy w stanie uzyskać harmonijny balans pomiędzy naszym ciałem a umysłem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Joga jest całościowym systemem, jednak na świecie istnieje wiele ich odmian, dlatego nie powinniśmy się zniechęcać, gdy trafimy na ćwiczenia, które nie będą nam do końca odpowiadać. W takiej sytuacji zawsze możemy zmienić trenera lub grupę zajęciową, dzięki czemu w końcu będziemy ćwiczyć odmianę jogi, która odpowiada naszym potrzebom i gustom.

Praktykowanie jogi
Praktykowanie jogi

Codzienne uprawianie jogi korzystnie wpływa na mięśnie i stawy, a także pomaga osiągnąć równowagę psychiczną

zobacz galerię

2. Joga dla początkujących - odchudzanie

Jednym z impulsów do rozpoczęcia ćwiczeń jogi może być chęć zrzucenia nadmiaru wagi. W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk stawia się na wygląd, a joga może nam pomóc w uzyskaniu doskonałej, szczupłej sylwetki. Ćwiczenie jogi poprawi stan naszego organizmu, tym samym poprawiając metabolizm, dzięki czemu szybciej będziemy mogli tracić na wadze.

Sama joga nie jest receptą na schudnięcie, jednak połączenie jogi z odpowiednią dietą odchudzającą przyniesie bardzo dobre skutki. Osoby ćwiczące jogę regularnie i stosujące dietę odchudzającą po jakimś czasie na pewno będą mogły szczycić się płaskim brzuchem i sylwetką bez niepotrzebnych krągłości.

Joga to świetne ćwiczenia pozwalające na rozwój ciała i ducha
Joga to świetne ćwiczenia pozwalające na rozwój ciała i ducha (123RF)

3. Joga dla początkujących - korzyści

Joga to ćwiczenia, które uwalniają nas od różnych napięć związanych z naszą codzienną aktywnością, a także sprawiają, że ulatnia się z nas szkodliwy stres. Napięcie i stres to czynniki bardzo źle wpływające na pracę naszego organizmu, a joga to jeden z najlepszych sposobów na ich rozładowanie. Dzięki uprawianiu jogi nasz organizm na nowo odżyje, uwolniony spod ciężaru codziennych obowiązków i stresu. Joga zapewni nam doskonałe oderwanie się od przytłaczającej rzeczywistości.

Przeczytaj także

Regularne ćwiczenie jogi nie tylko poprawi działanie naszego organizmu poprzez usunięcie stresu, a także sprawi, że nasz umysł stanie się jaśniejszy i będzie lepiej pracował. Joga poprawia nastrój i przyniesie nam stabilność emocjonalną. To doskonałe ćwiczenia pozwalające oczyścić umysł, a także ciało, tak, aby mogły one pracować ze sobą w harmonii.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze