Trwa ładowanie...

Trening z Mel B - cardio, abs, rozgrzewka, trening mięśni brzucha

Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką telewizyjną i teatralną, jurorką oraz prowadzącą wielu programów telewizyjnych. Jednak dla wielu kobiet stała się ona znana po wydaniu przez nią płyty DVD pod tytułem "Totally Fit" w 2009 roku. Na płycie wokalistka przedstawiła trening różnych części ciała z jej udziałem, który przypadł do gustu wielu kobietom na całym świecie, w tym również w Polsce. Opracowany przez Mel B trening ABS obejmuje zestaw ćwiczeń, które pozwolą uzyskać płaski brzuch. Kim jest Mel B i dlaczego warto z nią ćwiczyć?

spis treści

1. Kim jest Mel B?

Mel B, a właściwie Melanie Brown, to wokalistka, trenerka i celebrytka. Urodziła się 29 maja 1975 roku w Wielkiej Brytanii. Talent muzyczny i taneczny rozwijała w klasie artystycznej Intake High School w Leeds. Mel B swoją karierę zaczęła w 1994 roku, gdy przystąpiła do zespołu Spice Girls, który zadebiutował w 1996 roku hitem "Wannabe".

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej"

Dziennikarze nadali jej wówczas pseudonim Mel B. Po rozwiązaniu zespołu, Mel B próbowała kariery solowej, jednak z różnym skutkiem.

W 2006 roku wokalistka stała się bohaterką serwisów plotkarskich na całym świecie z powodu jej związku z aktorem Eddiem Murphy. Aktor po rozstaniu nie chciał uznać dziecka, które Mel B urodziła w kwietniu 2007 roku. Ojcostwo potwierdziły dopiero badanie DNA, dzięki czemu Mel B zniknęła z pierwszych stron gazet.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

1.1. Mel B jako trenerka

W 2009 roku Mel B wydała płytę DVD "Totally fit", na której prezentuje zestaw ćwiczeń na płaski brzuch, mocne uda i jędrne pośladki. Uwagę zwraca nie tylko jej świetna sylwetka, ale również swobodne i humorystyczne podejście do wykonywanych ćwiczeń, którym zjednała sobie sympatię kobiet.

Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką, jurorką i prowadzącą programy telewizyjne, a ostatnio również trenerką
Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką, jurorką i prowadzącą programy telewizyjne, a ostatnio również trenerką

Niezaprzeczalnym atutem Mel B jest jej dobra kondycja i techniczne przygotowanie do nagrania, ponieważ każde ćwiczenie jest przez nią wykonywane poprawnie technicznie, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób początkujących, które naśladują osobę prowadzącą. Mel B sprawdziła się również doskonale jako motywatorka.

ZOBACZ TAKŻE:

1.2. Totally fit z Mel B

W skład płyty wchodzą treningi różnych partii ciała, jak i rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające i rozluźniające po zakończonym treningu.

Cały program treningowy jest sygnowany przez Mel B. Zawiera on ćwiczenia, które są ukierunkowane zarówno na spalanie tkanki tłuszczowej, jak i na modelowanie sylwetki. Jednak sama Mel B podkreślała, że jest ona tylko twarzą programu treningowego, a cały zestaw został przygotowany przez specjalistów.

2. Dieta z Mel B

Mel B stworzyła trening ABS na brzuch, aby pomóc kobietom stracić kilogramy i powrócić lub uzyskać upragnioną sylwetkę. Powszechnie wiadomo, że sama dieta to za mało. Mel B potwierdza ten smutny fakt i motywuje kobiety do treningu ABS. Mel B podkreśla, że dieta powinna iść w parze z ABS.

Trening ABS wymaga odpowiedniej diety, jednak nie musi ona być nudna. ABS nie wymaga, aby pozbywać się z diety ulubionych potraw. Mel B podkreśla, że ważna jest regularność posiłków, co oznacza, że gdy trenujemy ABS, powinniśmy pamiętać, aby zjeść co 2-3 godziny.

Jadłospis osoby trenującej program ABS stworzony przez Mel B powinien być oparty na chudym mięsie, najlepiej z kurczaka lub indyka, rybach, produktach pełnoziarnistych, a także świeżych warzywach i owocach. Mel B podkreśla, że dieta w czasie treningów ABS nie wyklucza słodkości i można na przykład zastąpić je słodkimi owocowymi koktajlami na bazie mleka.

3. Trening cardio z Mel B

Treningi kardio dedykowane są przede wszystkim dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia, które wchodzą w jego skład spalają tkankę tłuszczową, zwalczają cellulit, a także wzmacniają cały organizm.

Trening Mel B cardio trwa około 20 minut i jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych, którzy chcą schudnąć, nie poświęcając przy tym zbyt dużo czasu.

Ćwiczenia Mel B cardio są różnorodne i rozłożone w umiarkowanym tempie. Mogą je wykonywać osoby zaczynające przygodę z fitnessem i zdrowym trybem życia, jak i wszyscy ci, którzy są na poziomie zaawansowanym.

Mel B wielokrotnie zwraca uwagę na jedną ważną kwestię, gdy trenujemy ABS. Wiele kobiet zapomina w czasie ABS o cardio. Podkreśla, że sam ABS to za mało. Mel B tłumaczy, że ABS ćwiczy mięśnie, które stają się silne. Jednak nie sprawi, że staną się one widoczne.

Aby zobaczyć efekty ABS na swoim brzuchu, trzeba spalić tłuszcz, którym są pokryte, a do tego idealny jest trening cardio. Cardio, jako element treningu ABS, przyśpieszy pracę naszego serca, a regularne wdechy i wydechy stworzą idealne warunki do tlenowego spalania tłuszczu. Mel B zapewnia, że trening cardio i rytmiczny oddech pozwolą przyśpieszyć efekty ABS.

3.1. Zasady treningu Mel B

Trening Mel B cardio zaczyna się od krótkiej rozgrzewki, w tym przypadku truchtu w miejscu. Następnie wykonujemy następujące ćwiczenia Mel B cardio:

Trening Mel B cardio to świetny sposób na spalanie kalorii
Trening Mel B cardio to świetny sposób na spalanie kalorii (123rf)
  • Szybkie i energiczne ruchy ciała w bok – należy stanąć w rozkroku i wykonywać ciosy w lewo i prawo. Staramy się wykonywać to ćwiczenie w dość szybkim tempie, aby rozgrzać mięśnie i przygotować ciało do dalszej aktywności fizycznej.
  • Zginanie rąk z obciążeniem – zamiast hantli, Mel B w rozgrzwce cardio proponuje 2 butelki wody. Pracując nogami w przód i tył, należy zgiąć ręce w łokciach i unosić je do góry.
  • Podnoszenie rąk do góry w tempie z obciążeniem – ćwiczenie podobne do poprzedniego, jednakże zmienia się ruch rąk – przenosimy je energicznie za głowę. Kolejna modyfikacja wymaga koordynacji ruchowej. Wykonujemy to samo ćwiczenie, zmieniając ruch nóg, ponieważ tym razem unosimy kolana do góry.
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej [10 zdjęć]

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę

zobacz galerię
  • Wznoszenie jednej nogi do tyłu i do góry, nie opuszczając jej na podłoże – w przypadku tej serii należy się skupić i utrzymać równowagę. Ćwiczenie angażuje wiele partii ciała, choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie.
  • Pajacyki.
  • Pompki – w zależności od sił i zaawansowania, to ćwiczenie można wykonać opierając się na kolanach.
  • Brzuszki – aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, należy pamiętać, że odcinek lędźwiowy powinien przylegać do podłoża.
  • Unoszenie nóg w górę i dół w pozycji leżącej.
  • Rowerek.
  • Plank, czyli deska.

Po zakończonym treningu Mel B cardio należy się dokładnie rozciągnąć i rozluźnić mięśnie, co pomaga zapobiec kontuzji, a także przynosi lepsze efekty.

Przeczytaj także:

3.2. Zalety ćwiczeń z Mel B

Trening cardio z Mel B, chociaż trwa zaledwie 20 minut potrafi przynieść zadowalające efekty. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń Mel B cardio pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej i skuteczne zgubienie zbędnych kilogramów. Oprócz tego trening Mel B cardio ujędrnia ciało, wzmacnia mięśnie i niweluje cellulit.

Trening Mel B cardio jak każda aktywność fizyczna wzmacnia pracę serca, płuc, a także przyczynia się do lepszego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać z rozwagą i umiarem. Przez rozpoczęciem treningu Mel B cardio, każda osoba, która ma problemy ze zdrowiem powinna skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

4. Trening ABS z Mel B

Porządna rozgrzewka to wstęp do właściwego treningu ABS według Mel B. Pozwoli ona uniknąć kontuzji w czasie ABS. Rozgrzewka proponowana przez Mel B przed ABS trwa ok. 5 min i jest to dość intensywny wysiłek dla całego ciała.

W czasie rozgrzewki z Mel B angażujemy całe ciało i przygotowujemy je do ABS na brzuch. Jak mówi Mel B, jest to obowiązkowy początek i podstawa każdego treningu, również ABS.

ABS proponowany przez Mel B wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha
ABS proponowany przez Mel B wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha (Shutterstock)

Mel B podkreśla również, że choć ABS to trening mięśni brzucha, to nie unikniemy udziału innych partii ciała, dlatego rozgrzewka Mel B przed ABS skupia się na całym ciele. Czas poświęcony na rozgrzewkę przed ABS będzie według Mel B dobrą inwestycją w zdrowe i smukłe ciało.

5. Trening na mięśnie brzucha

Trening ABS prowadzony przez Mel B to element jej programu treningowego o nazwie "Totally Fit". ABS na brzuch ma na celu wyrzeźbienie mięśni górnej i dolnej części brzucha. ABS kształtuje również mięśnie skośne, poprzeczne i pleców. Mel B zawsze podkreśla rolę 5 minutowej rozgrzewki przed przejściem to treningu ABS.

ZOBACZ TAKŻE:

Nikogo nie zdziwi, że podstawą ABS na brzuch według Mel B są oczywiście brzuszki. ABS obejmuje kompletny zestaw ćwiczeń, który pozwoli osiągnąć nam płaski brzuch. Mel B podkreśla, aby w czasie wszystkich ćwiczeń nie zapominać o tych na dolną część pleców.

Niestety, jeśli w czasie treningu ABS nie będziemy trzymać miednicy "przyklejonej" do podłogi, możemy nabawić się przeciążeń w tym rejonie w czasie ABS. Mel B uczula, że tylko ćwiczenia skupiające się na wszystkich partiach mięśni brzucha daje szybkie rezultaty, tak jak jej trening ABS.

Trening ABS z Mel B powinno się wykonywać 3 razy w tygodniu w dwóch seriach. ABS proponowany przez Mel B jest łatwy, choć ćwiczenia są dość intensywne. Jest to świetna propozycja dla kobiet, które chcą ćwiczyć w domu i uzupełnić swoją dietę o odpowiedni wysiłek fizyczny.

Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką telewizyjną i teatralną, jurorką oraz prowadzącą wielu programów telewizyjnych
Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką telewizyjną i teatralną, jurorką oraz prowadzącą wielu programów telewizyjnych (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.