Trwa ładowanie...

Wałek do masażu - charakterystyka, zastosowanie, rodzaje, efekty

Wałek do masażu (roller do masażu) to innowacyjny przyrząd do codziennego masowania mięśni. Zapominasz o codziennym rozciąganiu po treningu? Bóle mięśni po ćwiczeniach są nie do zniesienia, a ty nie masz pojęcia, co takiego wykonujesz nieprawidłowo? Zbyt dużo trenujesz i twoje mięśnie są obolałe i przetrenowane? Istnieje pewne rozwiązanie na ten bolący problem – wałek do masażu. Jeżeli nie wiesz, czym jest roller do masażu, to zaraz poznasz jego super właściwości.

Zobacz film: "Jak uniknąć skurczów mięśni?"

spis treści

1. Wałek do masażu - charakterystyka

Wałek do masażu to przyrząd, który ma na celu pomóc w uśmierzeniu bólu mięśni i stawów, powstałego podczas wykonywania treningu.

Wałek do masażu jest podłużny, wykonany ze specjalnej pianki, która jest materiałem bardzo wytrzymałym. Powierzchnia wałka do masażu może być gładka albo z licznymi wypustkami i kształtami. Wałki do masażu mają różne wzory i kolory, a także różny stopień twardości. Wałek do masażu powinien być odpowiednio twardy, ponieważ to od twardości zależy, w jakim stopniu pomoże nam wałek.

Wałek do masażu coraz częściej stosowany jest przez sportowców, rehabilitantów, ale także znajdziemy go na wielu siłowniach. Ludzie zaczynają przekonywać się do wałków do masażu, ponieważ zadowalają ich efekty. Dzięki wałkowi sami, w domowym zaciszu możemy rozluźnić obolałe mięśnie.

Czy znasz wszystkie zalety masażu?
Czy znasz wszystkie zalety masażu? [6 zdjęć]

Masaż pobudza krążenie krwi, dlatego wykonywany regularnie, zabieg ten może zapewniać skórze młody i

zobacz galerię

2. Wałek do masażu - zastosowanie

Jeżeli jesteśmy profesjonalnymi sportowcami albo często ćwiczymy, a po skończonym treningu borykamy się z bólem, pieczeniem mięśni, to skorzystajmy z wałka do masażu.

Jeżeli boli nas mięsień czworogłowy uda, to przykładamy wałek właśnie w to miejsce i rozpoczynamy delikatny masaż. Z góry na dół, musimy zacząć powoli, żeby nie sprawić sobie jeszcze większego bólu. Wykonujemy taki masaż do momentu, kiedy przestaniemy czuć ból. Zazwyczaj około minuty. Masaż za pomocą wałka do masażu działa na dowolny mięsień naszego ciała. Co prawda na każdym mięśniu będziemy odczuwać inny rodzaj bólu. Masaż mięśni nie należy do przyjemnych.

3. Wałek do masażu - rodzaje

Istnieją trzy rodzaje wałka do masażu:

  • wałek miękki – przeznaczony dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z masażem lub których ból nie jest aż tak bardzo zaawansowany;
  • wałek półtwardy – dla osób średniozaawansowanych w świecie sportu;
  • wałek twardy – dla wyczynowych sportowców, którzy potrzebują czegoś, co naprawdę złagodzi ich problem.

4. Wałek do masażu - efekty

Wałek do masażu jest bardzo efektownym przyrządem, który ma liczne zalety.

  • Łagodzi ból mięśni i rozmasowuje nieprzyjemne zakwasy, które doskwierają po treningu.
  • Zwiększa elastyczności ciała, stawy mogą wykonać większy zakres ruchów.
  • Znacznie zmniejsza stres i napięcie mięśniowe.
  • Poprawa krążenia - jak wiadomo, tlen wędruje przez całe nasze ciało, dlatego miejsca, które są bolące i zbite, są mniej dotleniane.
  • Zmniejsza wystąpienia kontuzji - regularne rozmasowywanie obolałych miejsc, może zapobiec urazom.
  • Skutecznie redukuje cellulitu.

Ćwiczenia na wałku do masażu wykonujmy zawsze na koniec treningu, mogą być wykonywane jako stretching lub osobna forma aktywności dodatkowej. Pamiętajmy jednak, aby zminimalizować ból mięśni po treningu, najpierw wykonajmy krótką rozgrzewkę, o której coraz więcej osób zapomina.

Musisz to wiedzieć

Rollowanie obolałych mięśni z całą pewnością przyniesie ci ulgę, zaufaj wałkowi do masażu i zaopatrz się w niego. Niska cena jest atutem wałka do masażu. Wałek do masażu jest niedrogi, a potrafi zdziałać cuda.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.