Trwa ładowanie...

Body pump - charakterystyka zajęć, przykładowe ćwiczenia

Body pump to jedne z najnowszych zajęć fitness. Są to zajęcia, na których ćwiczymy ze sztangą. Body pump uwielbia coraz więcej kobiet, ale na zajęciach znajdziemy również bardzo wielu ćwiczących mężczyzn.

spis treści

1. Body pump - charakterystyka zajęć

Zajęcia Body pump odbywają się w grupach na sali treningowej. Na zajęcia coraz częściej decydują się mężczyźni, dlatego body pump musi być skuteczną formą zajęć.

Zobacz film: "Sale treningowe opanował fenomen body pump. Faceci wezmą to klatę?"

Nie ma co zniechęcać się tymi zajęciami, tylko dlatego, że wykonywane są przy pomocy sztang. Kobietom nie wyrosną wielkie, wyrzeźbione muskuły, a jedynie (przy odpowiedniej diecie) delikatnie zarysują się mięśnie, a skóra będzie jędrna i napięta. Body pump bardzo wpływa na posturę naszego ciała.

Na treningu Body pump ćwiczenia wykonuje się z obciążeniem, zwłaszcza ze sztangą, której ciężar dopasowany jest do każdego uczestnika indywidualnie. Bez obaw nie przyjdzie wam dźwigać 50 kilowych ciężarów! Z biegiem czasu, gdy nasze mięśnie zaczną nabierać siły, można stopniowa zwiększać ciężar. Sami zobaczycie, w jakim tempie będziecie wykonywać postępy.

Serie ćwiczeń Body pump wykonywane są kolejno po sobie, w wielu różnych ciekawych, ale przede wszystkim angażujących każdą partię mięśniową - sekwencjach siłowych. Trening Body pump wykonywany jest przy muzyce, w rytm której przeprowadzane są ćwiczenia.

Ćwiczenia ze sztangielkami - zdjęcia
Ćwiczenia ze sztangielkami - zdjęcia

Hantelki pomagają wzmocnić mięśnie w trakcie ćwiczeń.

zobacz galerię

Nie martwmy się tym, że po treningu Body pump na naszych dłoniach wystąpią blazy. Gryf pokryty jest miękką gąbką, która dodatkowo chroni nasze ciało. Jeżeli gąbka nie spełnia swojej roli, zawsze można skorzystać z rękawiczek do ćwiczeń siłowych.

2. Body pump - przykładowe ćwiczenia

Ćwiczeń ze sztangą jest bardzo wiele i są bardzo innowacyjnym elementem treningu, bo świetnie rzeźbią sylwetkę, spalają kalorię i pomagają w walce z cellulitem. Wart wybrać trening Body pump, bo daje naprawdę spektakularne efekty, przy regularnej obecności na zajęciach.

Poniżej przedstawię parę ćwiczeń Body pump, które należy wykonywać z obciążeniem lub przy pomocy sztangi. Przed każdym treningiem pamiętajmy o rozgrzewce, a na koniec o rozciąganiu.

Zobacz także:

Oto kilka z nich, które można wykonywać w domu:

  • Unoszenie bioder (hip trust) - siadamy na podłodze, plecy opieramy o ławeczkę pod kątem 45°. O biodra opieramy sztangę z dopasowanym obciążenie i unosimy biodra do góry, mocno spinając brzuch i pośladki. Ćwiczenie wykonujemy 12 x 3.
  • Martwy ciąg - stań prosto, stopy rozstaw na szerokość bioder. Chwyć sztangę przed sobą nachwytem. Sztanga musi być blisko ciała. Delikatnie pochylamy ciało do przodu, cały czas mając proste plecy. Prostujemy się i powtarzamy 12 x 3.
  • Przysiad ze sztangą na barkach - nogi rozstaw na szerokość bioder, sztangę oprzyj na barkach i mocno trzymaj. Plecy wyprostuj, zepnij pośladki i brzuch i zejdź nisko do półprzysiadu. Utwórz kąt 90 ° i wstań. Ćwiczie wykonaj 20 x 3.
  • Przyciąganie sztangi - stań w lekkim rozkroku. Pochyl proste plecy do przodu, chwyć sztangę w obie dłonie i przyciągaj ją do brzucha. Nogi mają być lekko zgięte, a tułów pochylony do przodu, plecy proste! Doskonałe ćwiczenie na mięśnie pleców. Wykonaj 12 x 3.

Jeżeli chcemy wykonywać poprawnie ćwiczenia Body pump ze sztangą, warto udać się na zajęcia Body pump. Trener dokładnie zaznajomi nas z poprawną techniką wykonywania ćwiczeń oraz z ilością powtórzeń, która będzie dla nas odpowiednia.

Body pump - charakterystyka zajęć, przykładowe ćwiczenia
Body pump - charakterystyka zajęć, przykładowe ćwiczenia (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.