Trwa ładowanie...

Boot Camp - charakterystyka zajęć, rodzaje zajęć, zalety

Chciałabyś ruszyć się z domu i poćwiczyć na świeżym powietrzu? Wstydzisz się samotnych treningów, masz wrażenie, że ludzie się dziwnie na ciebie patrzą? Zapoznaj się z treningiem Boot Camp, bo prawdopodobnie jest idealny dla ciebie.

Zobacz film: "Trening w chłodne dni"

spis treści

1. Boot Camp - charakterystyka zajęć

Boot Camp to rodzaj treningu funkcjonalnego, odbywającego się na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się w grupach, ćwiczenia wykonywane są w większości osobno, ale zdarzają się ćwiczenia w parach.

Trening Boot Camp swoją nazwę wywodzi od amerykańskich żołnierzy, dla których docelowo stworzono tego typu ćwiczenia, jednak wieść o tym treningu szybko się rozniosła, a ćwiczenia zyskały popularność na kilku kontynentach.

Zajęcia Boot Camp odbywają się pod okiem wyszkolonego trenera, który doskonale zna się na tej dyscyplinie, musi poniekąd odzwierciedlać charakter i zachowanie stereotypowego żołnierza. Trenerzy na zajęciach trzymają dyscyplinę i dają ostry wycisk. Trening Boot Camp złożony jest z kilkunastu ćwiczeń, które wykonujemy kolejno po sobie, niestety nie są to ćwiczenia łatwe i przyjemne, a wymagające od uczestników wytrwałości, samodyscypliny i twardego charakteru.

Co ciekawe trenerzy Boot Camp na każde zajęcia starają się przygotowywać nowe zestawy ćwiczeń, co jest znakomitym rozwiązaniem dla naszych mięśni, ponieważ angażujemy każdy, jeden, zapomniany i dawno nieużywany muskuł.

Który sport spala najwięcej kalorii?
Który sport spala najwięcej kalorii? [15 zdjęć]

Sport przyspiesza przemianę materii i pomaga w zdrowy sposób pozbyć się tłuszczu z ciała. To jeden z

zobacz galerię

2. Boot Camp - rodzaje zajęć

Praktycznie jak w każdym sporcie mamy kilka szczebli zaawansowania. Zajęcia Boot Camp kierowane są do wszystkich osób, niezależnie od wieku, zresztą jak wiadomo sport można uprawiać niezależnie od długości życia. Ważne, że w ogóle go uprawiamy.

Poziomy Boot Camp:

  • Boot Camp light - zajęcia kierowane dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem albo dla tych których cechuje niski poziom wytrzymałości i aktywności fizycznej
  • Boot Camp hard - zajęcia dla osób, które miały już styczność ze sportem i które uważają, iż ich aktywność fizyczna jest dobrze rozwinięta
  • Boot Camp special - zajęcia dla osób o żelaznej kondycji, na tym poziomie łączonych jest kilka dyscyplin sportowych

3. Boot Camp - zalety

Wybierając się na trening Boot Camp wykonujemy w większości ćwiczenia wytrzymałościowe, które rewelacyjnie nadają się podczas walki z zalegającym w naszym ciele tłuszczem. Poprawiają wydolność organizmu oraz zwiększa wytrzymałość mięśni i stawów. Dodatkowo ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu doskonale dotleniają nasz mózg, w związku z czym poprawia się nasze samopoczucie i mamy więcej energii.

Oprócz korzystnego wpływu Boot Campu na zdrowie, umysł i ciało, znajdzie się kolejna ważna zaleta! Trening Boot Camp doskonale spala tkankę tłuszczową, jej ubytek jest widoczny po zaledwie kilku treningach, gdyż ćwiczenia Boot Camp tak bardzo angażują do pracy całe nasze ciało.

Rygorystyczny trener wymyśla innowacyjne ćwiczenia, taki jak: przysiady z dużym obciążeniem, bieg z różnymi przeszkodami. Nie ma tutaj podziału na płeć, wszyscy wykonują ćwiczenia jednakowo, bez żadnej ulgi. Boot Camp jest doskonałą formą kształcącą nasz charakter.

Jedno jest pewne, na drugi dzień po treningu Boot Camp ledwo wstaniesz z łóżka, ale za to w szybkim czasie zauważysz, że twoje spodnie stają się coraz większe, twoja psychika mocniejsza, a wartość własnej osoby i ciała większa!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.