Trwa ładowanie...

Jak nauczyć się pływać – pierwsze lekcje, style pływackie, zalety

Avatar placeholder
29.04.2021 13:09
Jak nauczyć się pływać – pierwsze lekcje, style pływackie, zalety
Jak nauczyć się pływać – pierwsze lekcje, style pływackie, zalety

Jak nauczyć się pływać? Jeżeli nie wiesz jak do tego podejść, zaraz wszystko stanie się jasne. Nauka pływania nie jest trudna, ale czasami wymaga pokonania swoich słabości czy lęków. Oprócz tego bardzo ważna jest odpowiednia technika podczas pływania konkretnymi stylami. Każdy styl jest inny i każdym płyniemy inaczej.

spis treści

1. Jak nauczyć się pływać – pierwsze lekcje

Pierwsze lekcje nauki pływania należy rozpocząć z trenerem. Jeżeli nie wiesz jak nauczyć się pływać, to trener będzie najlepszą osobą, która wprowadzi cię do świata pływaków. Trener pływania pokaże ci technikę poszczególnych stylów pływackich i będzie ją dokładnie szlifował. Trener pływania pokaże wady i zalety twojego pływania, a także będzie świetnym motywatorem. Pływanie z kimś, kto nad nami czuwa, przynosi o wiele lepsze efekty. Warto zainwestować w lekcje nauki pływania, mimo tego, że nie należą do najtańszych.

Nauka pływania najczęściej rozpoczyna się z pomocą przyrządów, takich jak: makaron do pływania, deska. Dzięki desce do pływania uczący się ma możliwość oswojenia się z wodą i utrzymywaniem się na wodze. Deska pomaga bardzo dobrze wyćwiczyć technikę pracy nóg. Niektórzy trenerzy radzą zakładanie swoim podopiecznym płetw, dzięki którym mają możliwość pracy nad odpowiednią równowagą ciała. Podczas nauki pływania trzeba nauczyć się zanurzania głowy, co dla większości osób stanowi niemały problem. Zanurzanie głowy pod wodą stanowi dla niektórych pewną granicę, jednak częste lekcje pływania pozwolą na całkowite oswojenie się z wodą, a także na umiejętne zanurzanie głowy.

Zobacz film: "Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci"

2. Jak nauczyć się pływać – style pływackie

Należy wiedzieć jak nauczyć się pływać danym stylem pływackim. Każdy styl jest inni i wszystkie różnią się od siebie. Początkujący pływacy zaczynają najczęściej naukę od pływania żabką – jest to prosty styl. Innymi stylami są: grzbiet, kraul, delfin.

Każdy z tych stylów znacznie się różni i na każdy z nich potrzeba sporą ilość czasu. Jednak jeżeli chcemy, aby nauka pływania przynosiła rezultaty, a o pływaniu myślimy poważnie, to jesteśmy w stanie nauczyć się ich wszystkich.

Najlepszy sport dla kręgosłupa
Najlepszy sport dla kręgosłupa [10 zdjęć]

Choroby kręgosłupa rozwijają się przez lata na skutek wielu zaniedbań. Do tych najczęstszych schorzeń

zobacz galerię

3. Jak nauczyć się pływać – zalety

Jeżeli już wiemy, jak nauczyć się pływać, to warto też wiedzieć, jakie korzyści daje nam pływanie. Pływanie pozwala spalać bardzo dużą ilość kalorii, a tak naprawdę bardzo się nie męczymy podczas pływania. Pływać może praktycznie każdy, gdyż pływanie jest często formą rehabilitacji, dlatego jest sportem mało kontuzyjnym i urazowym.

Naukę pływania może zacząć, nawet osoba otyła – czego nie mogłaby zrobić w innych rodzajach sportu. Nie ma co do pływania żadnych ograniczeń, dlatego pływanie jest tak bardzo popularne. Pływanie poprawia nasz układ krążenia i układ oddechowy, a także pozwala znacznie wzmocnić mięśnie i poprawić postawę ciała.

Jak nauczyć się pływać? Już chyba wiadomo, że nauka pływanie wcale nie jest taka trudna, jednak najlepiej rozpocząć ją pod okiem kogoś wykwalifikowanego w tym kierunku, tylko wtedy opanujemy poprawną technikę i nauczymy się wielu przydatnych podczas pływania elementów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze