Trwa ładowanie...

Jillian Michaels – kickboxing, elementy pilates, elementy jogi

Jillian Michaels to amerykańska trenerka osobista, która swoja karierę zaczynała od domowych programów treningowych oraz książek promujących zdrowy tryb życia. Jakie efekty można osiągnąć ćwicząc z Jillian Michaels?

Warto wiedzieć, że jej trening oparty jest na elementach kickboxingu, pilatesu, jogi. Wiele ciekawych informacji na temat odpowiedniego trybu życia można dowiedzieć się także z książki pod tytułem „Opanuj swój metabolizm” wydanej w 2009 roku.

spis treści

Zobacz film: "Ćwiczenia pilates - one leg stretch"

1. Jillian Michaels – kickboxing

Kickboxing to sport walki, w którym główną rolę odgrywają ciosy pięścią oraz kopnięcia. Ta dyscyplina sportowa ma w zamiarze rozwijać umiejętności fizyczne, do których zaliczyć można przede wszystkim szybkość, siłę, natychmiastową reakcję na argumenty partnera, gibkość, poczucie rytmu.

Jillian Michaels podkreśla również psychologiczną wartość treningu. Kickboxing to nauka właściwych reakcji na stres, a także rozwijanie poczucia własnej wartości. Pewność siebie jest niezwykle ważna w każdej dyscyplinie sportowej.

Aktywność według Jillian Michaels to nie tylko rozwój osobowości sportowej, lecz także nauka radzenia sobie z własnymi przeciwnościami. Efekty ćwiczeń z Jillian Michaels będą widoczne, jeśli zainwestujemy również w nasz komfort psychiczny. W innym wypadku trudno o jakiekolwiek rezultaty.

W perspektywie ćwiczeń fitness trenerka Jillian Michaels proponuje oczywiście złagodzoną formę kickboxingu opierającą się przede wszystkim na kopnięciach. Tego typu ćwiczenia są niezwykle łaskawe dla mięśni pośladków. Za pomocą kopnięć nóg można osiągnąć bardzo wiele.

2. Jillian Michaels – elementy pilates

Jillian Michaels przykłada bardzo dużą wagę do dyscypliny nazwanej pilatesem. Pilates nie jest nowym wynalazkiem. Ciekawostką jest, iż został wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Pilatesa.

Najlepszy sport dla kręgosłupa
Najlepszy sport dla kręgosłupa [10 zdjęć]

Choroby kręgosłupa rozwijają się przez lata na skutek wielu zaniedbań. Do tych najczęstszych schorzeń

zobacz galerię

Dlaczego akurat pilates? Wystarczy pójść na siłownię, gdzie ćwiczą panowie. Owszem kondycja ćwiczących jest duża, jednak zdolności związane z elastycznością mięśni w większości przypadków pozostawiają wiele do życzenia.

Pilates Jillian Michaels ma za zadanie rozciągnięcie wszystkich mięśni ciała. Prowadzi to do niezwykłej elastyczności. Dzięki temu można wzmocnić mięśnie bez ich widocznego rozbudowania. Jest to dążenie wielu kobiet, które nie chcą cieszyć się znaczną muskulaturą. Dodatkowo pilates pozwala się zrelaksować, odciążyć kręgosłup i znacznie zniwelować poziom stresu.

3. Jillian Michaels – elementy jogi

W planach treningowych amerykańska trenerka Jillian Michaels bardzo dużą rolę odgrywa joga. W perspektywie ćwiczeń fitness joga ma za zadanie uspokoić ciało, a także umysł. Jednocześnie ćwiczenia pozwalają na rozciąganie i wyciszenie. Joga to przede wszystkim minimalizm. Ćwiczenia różnią się od siebie stopniem zaawansowania.

Joga zawsze jednak musi prowadzić do rozwoju fizycznego oraz psychicznego. W jaki sposób joga wpływa na ludzkie ciało? Po pierwsze jest jednym ze sposobów na relaks. Pozwala również walczyć z codziennym stresem. Konsekwencją ćwiczeń jest elastyczne i wygimnastykowane ciało.

Jillian Michaels – kickboxing, elementy pilates, elementy jogi
Jillian Michaels – kickboxing, elementy pilates, elementy jogi
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.