Trwa ładowanie...

Biegaj z głową! Przebadaj serce!

W ostatnich latach z przyjemnością obserwujemy rosnące zainteresowanie aktywnością fizyczną wśród poznaniaków. Wielu z nas bez względu na wiek i stan zdrowia biega, jeździ na rowerze czy też po prostu wędruje z kijkami. Wyznaczamy sobie kolejne cele, chcemy być wciąż lepsi i lepsi. Ale czy faktycznie działamy na rzecz własnego zdrowia?

To właśnie chcemy sprawdzić już 27 września 2015 r. podczas pikniku sportowego pod hasłem „Healthrunners. Biegaj z głową”, towarzyszącego dużej imprezie sportowej Men Expert Survival Race na poznańskiej Malcie. Wszystko po to, by nigdy więcej nie dochodziło do niepotrzebnych śmierci, tak jak to miało miejsce podczas ostatnich imprez sportowych.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Przewidywana liczba uczestników: 6000 (2500 zapisanych uczestników

imprezy towarzyszącej Survival Race plus kibice, spacerowicze). W trakcie imprezy skorzystać będzie można z wielu atrakcji w ramach Strefy Survival Race,

na którą wstęp będzie bezpłatny. Na miejscu każdy będzie mógł naładować akumulatory, posilić się i odprężyć przy muzyce na żywo. Strefa SR to także otwarta przestrzeń pełna atrakcji, które zapewnią Wam nie tylko świetne wspomnienia, ale i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Więcej informacji na: menexpertsurvivalrace.pl

1. Dla kogo?

Dla biegaczy oraz dla osób chcących rozpocząć przygodę z bieganiem, a także czynnie uprawiających amatorsko inne dyscypliny sportu.

2. Cel imprezy:

Walka z nasilającym się zjawiskiem nieświadomego uprawiania sportu, prowadzącym niejednokrotnie do powstawania chorób, a nawet śmierci. Propagowanie uprawiania sportu w mądry sposób, służący zdrowiu.

3. W trakcie imprezy:

Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w przygotowanym przez trenerów

personalnych treningu dla zdrowia. Zarówno przed jak i po treningu lekarze –

specjaliści wykonają podstawowe badania mające na celu określenie faktycznego stanu zdrowia sportowca. Konsultacje pozwolą ocenić faktyczne predyspozycje do uprawiania biegania oraz to z jaką intensywnością powinniśmy trenować. Oprócz lekarzy i trenerów na imprezie znajdą się dietetycy. Każdy z uczestników będzie mógł zapisać się do powstającej w Poznaniu grupy Healthrunners czyli biegających świadomie. Wśród uczestników do wygrania będą też między innymi treningi personalne, pakiety

opieki zdrowotnej dla sportowców.

4. Poszczególne punkty specjalistyczne:

  • Punkt konsultacji kardiologicznych Poznańska Klinika Serca, Polpharma,
  • Punkt konsultacji dietetycznych,
  • Punkt konsultacji fizjoterapeutycznych,
  • Punkt konsultacji ortopedycznych,
  • Stanowisko specjalistów od doboru obuwia i ubioru sportowego,
  • Stanowisko trenerów personalnych (trener i siłownia).

Healthrunners. Biegaj z głową

Termin: 27.09.2015

Czas akcji: godz. 10-18

Miejsce: Malta Poznań

Biegaj z głową! Przebadaj serce!
Biegaj z głową! Przebadaj serce! (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.