Blendery do 200 zł. Zdrowe smoothie w kilka sekund
Przygotowywane za pomocą blendera posiłki sprawdzą się w przypadku małych dzieci i seniorów, a także tych, którzy dbają o linię. Przedstawiamy kilka propozycji blenderów do 200 zł, które podbiją serca niezdecydowanych.
1. Dlaczego warto kupić blender?
Blender być może nie jest artykułem pierwszej potrzeby, niezbędnym tak, jak patelnia czy wałek, ale z pewnością warto go mieć. Dzięki niemu z łatwością przyrządza się soki, zupy kremy, domowe lody czy pasty do pieczywa. Dobry blender ułatwi przygotowanie codziennych obiadów czy rarytasów na przyjęcia, a tym, którzy podjęli heroiczną walkę ze zbędnymi kilogramami, pozwoli na szybkie przygotowanie smacznych i dietetycznych koktajli.
O zakupie blendera powinni pomyśleć również ci, którzy mają małe dziecko lub opiekują się osobami starszymi. Problemy z gryzieniem twardych produktów będą mniej odczuwalne, jeśli do diety seniorów włączy się delikatne kremy i musy. W przypadku niemowląt zalety są jasne – przygotowanie zmiksowanego posiłku samodzielnie z pomocą blendera pozwoli rodzicom oszczędzić na drogich słoiczkach ze zblendowanymi posiłkami.
2. Blender ręczny do 200 zł
Blendery mają zazwyczaj dwie postaci, z czego każda ma swoje zalety. Przede wszystkim na myśl przychodzi blender ręczny, czyli zgrabne urządzenie z rączką, zakończone obracającymi się nożykami.
Wielu producentów oferuje blendery bez dodatkowych akcesoriów. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena. Jeśli wiemy, że urządzenia będziemy używać sporadycznie, a do tego w akompaniamencie zwykłej plastikowej miski, być może zakup akcesoriów do blendera nie będzie konieczny.
Kolejną zaletą blendera ręcznego jest łatwość jego czyszczenia. Nie wymaga skomplikowanego rozkręcania czy gimnastykowania się, żeby sięgnąć w najgłębszy zakamarek. Ważna jest też mobilność – jedynym ograniczeniem w przenoszeniu może być tylko kabel.
W przypadku, gdy blender ma nam służyć częściej niż okazjonalnie, warto pomyśleć o zestawie z akcesoriami. Takie rozwiązanie daje ogrom możliwości w przygotowywaniu posiłków. W dalszym ciągu blender jest mobilny, ale wymienne końcówki oraz specjalne miski i pojemniki pozwalają na przygotowanie musów, smoothie, past, ciasta na naleśniki oraz wielu innych płynnych lub półpłynnych mieszanin. W zestawie blendera znajduje się zazwyczaj końcówki, takie jak ubijaczka czy szatkownica, a także wysoka miska i zamykany szczelnie pojemnik do szatkowania.
3. Niedrogi blender kielichowy
Drugim rodzajem urządzenia jest blender kielichowy. Jest to sprzęt bardziej profesjonalny. Ma zazwyczaj więcej funkcji zaprogramowanych przez producenta i możliwych do uruchomienia za pomocą czytelnego panelu. Poza tym jest wygodny jako urządzenie jednolite – po zakończeniu pracy nie musimy martwić się, gdzie go odłożyć, tak jak w przypadku blendera ręcznego. To także wpływa na fakt, że używanie sprzętu z kielichem jest mniej kłopotliwe od względem utrzymania porządku.
Blender kielichowy jest idealny do przyrządzania smoothie, koktajli i musów. Wystarczy wrzucić składniki (owoce, warzywa, zioła), włączyć urządzenie, a następnie przelać sok do szklanki i cieszyć się zdrowym posiłkiem.
Blendery kielichowe podzielić można na średnio- i wysokoobrotowe. Te pierwsze osiągają około 10-11 tysięcy obrotów na minutę, drugie natomiast już 25-45 tysięcy obrotów na minutę. W domowych warunkach blendery średnioobrotowe powinny bez przeszkód spełniać swoją funkcję. U osób zajmujących się wytwarzaniem koktajli, soków czy deserów profesjonalnie lepiej sprawdzą się modele wysokoobrotowe.