Trwa ładowanie...

Blendery do 200 zł. Zdrowe smoothie w kilka sekund

Przygotowywane za pomocą blendera posiłki sprawdzą się w przypadku małych dzieci i seniorów, a także tych, którzy dbają o linię. Przedstawiamy kilka propozycji blenderów do 200 zł, które podbiją serca niezdecydowanych.

Zobacz film: "Węglowodany na kolację"

spis treści

1. Dlaczego warto kupić blender?

Blender być może nie jest artykułem pierwszej potrzeby, niezbędnym tak, jak patelnia czy wałek, ale z pewnością warto go mieć. Dzięki niemu z łatwością przyrządza się soki, zupy kremy, domowe lody czy pasty do pieczywa. Dobry blender ułatwi przygotowanie codziennych obiadów czy rarytasów na przyjęcia, a tym, którzy podjęli heroiczną walkę ze zbędnymi kilogramami, pozwoli na szybkie przygotowanie smacznych i dietetycznych koktajli.

O zakupie blendera powinni pomyśleć również ci, którzy mają małe dziecko lub opiekują się osobami starszymi. Problemy z gryzieniem twardych produktów będą mniej odczuwalne, jeśli do diety seniorów włączy się delikatne kremy i musy. W przypadku niemowląt zalety są jasne – przygotowanie zmiksowanego posiłku samodzielnie z pomocą blendera pozwoli rodzicom oszczędzić na drogich słoiczkach ze zblendowanymi posiłkami.

2. Blender ręczny do 200 zł

Blendery mają zazwyczaj dwie postaci, z czego każda ma swoje zalety. Przede wszystkim na myśl przychodzi blender ręczny, czyli zgrabne urządzenie z rączką, zakończone obracającymi się nożykami.

Wielu producentów oferuje blendery bez dodatkowych akcesoriów. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena. Jeśli wiemy, że urządzenia będziemy używać sporadycznie, a do tego w akompaniamencie zwykłej plastikowej miski, być może zakup akcesoriów do blendera nie będzie konieczny.

Kolejną zaletą blendera ręcznego jest łatwość jego czyszczenia. Nie wymaga skomplikowanego rozkręcania czy gimnastykowania się, żeby sięgnąć w najgłębszy zakamarek. Ważna jest też mobilność – jedynym ograniczeniem w przenoszeniu może być tylko kabel.

Blender ręczny pozwala łatwo rozdrobnić składniki w każdym naczyniu
Blender ręczny pozwala łatwo rozdrobnić składniki w każdym naczyniu (istockphoto.com/bokan76_ebc4)

W przypadku, gdy blender ma nam służyć częściej niż okazjonalnie, warto pomyśleć o zestawie z akcesoriami. Takie rozwiązanie daje ogrom możliwości w przygotowywaniu posiłków. W dalszym ciągu blender jest mobilny, ale wymienne końcówki oraz specjalne miski i pojemniki pozwalają na przygotowanie musów, smoothie, past, ciasta na naleśniki oraz wielu innych płynnych lub półpłynnych mieszanin. W zestawie blendera znajduje się zazwyczaj końcówki, takie jak ubijaczka czy szatkownica, a także wysoka miska i zamykany szczelnie pojemnik do szatkowania.

3. Niedrogi blender kielichowy

Drugim rodzajem urządzenia jest blender kielichowy. Jest to sprzęt bardziej profesjonalny. Ma zazwyczaj więcej funkcji zaprogramowanych przez producenta i możliwych do uruchomienia za pomocą czytelnego panelu. Poza tym jest wygodny jako urządzenie jednolite – po zakończeniu pracy nie musimy martwić się, gdzie go odłożyć, tak jak w przypadku blendera ręcznego. To także wpływa na fakt, że używanie sprzętu z kielichem jest mniej kłopotliwe od względem utrzymania porządku.

Blender kielichowy jest idealny do przyrządzania smoothie, koktajli i musów. Wystarczy wrzucić składniki (owoce, warzywa, zioła), włączyć urządzenie, a następnie przelać sok do szklanki i cieszyć się zdrowym posiłkiem.

Blender pozwala na szybkie przygotowanie zdrowego musu
Blender pozwala na szybkie przygotowanie zdrowego musu (istockphoto.com/Einladung-zum-Essen-213)

Blendery kielichowe podzielić można na średnio- i wysokoobrotowe. Te pierwsze osiągają około 10-11 tysięcy obrotów na minutę, drugie natomiast już 25-45 tysięcy obrotów na minutę. W domowych warunkach blendery średnioobrotowe powinny bez przeszkód spełniać swoją funkcję. U osób zajmujących się wytwarzaniem koktajli, soków czy deserów profesjonalnie lepiej sprawdzą się modele wysokoobrotowe.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.