Trwa ładowanie...

Co sprawia, że starzejemy się szybciej?

Avatar placeholder
27.11.2018 12:52
Co sprawia, że starzejemy się szybciej?
Co sprawia, że starzejemy się szybciej? (mat. prasowe)

Każda kobieta chce zachować młodość i świetny wygląd jak najdłużej. Staramy się dobrze odżywiać, wysypiać, uprawiać sport, a także używamy różnego rodzaju kosmetyków, które mają pomóc utrzymać skórę w świetnej kondycji i zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Niestety często to nie wystarcza i na szybsze starzenie się mogą mieć wpływ z pozoru zwykłe codzienne czynności. Co więc sprawia, że starzejemy się szybciej?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na proces starzenia
Istnieje wiele czynników, które wpływają na proces starzenia

1. Wiedziałaś, że… herbata nie zastąpi wody?

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że to zdrowy ziołowy napar, to pity w nadmiernych ilościach niekoniecznie będzie dobry dla naszego organizmu. Herbata wypijana w dużych ilościach może powodować działanie moczopędne.

Woda najlepiej nawadnia organizm, dostarcza niezbędnych minerałów, dlatego powinna stanowić co najmniej 2/3 wypijanych dziennie płynów. Jaki rodzaj wody wybrać? Woda mineralna średniozmineralizowana niskosodowa będzie optymalnym wyborem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Brak snu – zmęczona skóra

W nocy skóra ma największą zdolność do regeneracji. Skracając sen odbieramy jej możliwość wytwarzania odpowiedniej ilości kolagenu, zmniejszamy przepływ krwi w skórze twarzy, przez co pojawiają się obrzęki, a cera staje się matowa i sucha.

– Należy też pamiętać, że brak snu powoduje ogólne zmęczenie organizmu, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia ilości wolnych rodników, które działają destrukcyjnie na zdrowe komórki naszego organizmu, w tym także skóry. Powodują pojawienie się m.in. zmarszczek, wiotkości, suchości i skłonności do podrażnień skóry – mówi Estera Wojtczuk, główny kosmetolog Kliniki La Perla.

3. Zasypianie w makijażu? Nie, dziękuję!

Pójście spać w makijażu to jedna z najgorszych rzeczy, które możesz zafundować swojej cerze. Nawet jeżeli jesteś bardzo zmęczona to warto zmusić się do demakijażu. Przez cały dzień na twarzy zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, takich jak brud, kurz czy pot. Zasypiając w makijażu pozwalamy, by te zanieczyszczenia penetrowały skórę oraz doprowadzały do jej uszkodzeń.

Dochodzi wtedy do zapchania ujść gruczołów łojowych, które powodują powstawanie niedoskonałości oraz stanów zapalnych. Skóra w nocy ma największą zdolność do regeneracji, dlatego należy oczyszczać ją przed snem i nakładać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Brak demakijażu i odpowiedniej pielęgnacji powoduje również, że rano wyglądasz po prostu na zmęczoną. Pamiętaj o tym i poświeć 5 minut na przygotowanie skóry do snu – możesz być pewna, za kilka lat odwdzięczy Ci się za to!

4. Wahania wagi, czyli coś, czego Twoja skóra nie lubi

Utrzymanie odpowiedniej wagi jest ważne nie tylko dla zdrowia całego organizmu, ale również dla dobrej kondycji skóry. – Wahania wagi wpływają bardzo negatywnie na elastyczność skóry – tyjąc i rozciągając skórę, a następnie chudnąc w niezdrowy sposób doprowadzamy do rozciągnięcia włókien kolagenowych. Dodatkowo pozbawiamy organizm substancji odżywczych, dzięki którym skóra będzie mogła się regenerować w prawidłowy sposób – wyjaśnia kosmetolog.

5. Pielęgnacja skóry NIE zaczyna się po 40. roku życia

O cerę należy zadbać odpowiednio wcześnie. – Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25. roku życia. Im wcześniej zaczniemy ją pielęgnować, tym dłużej będziemy wyglądać młodo i świeżo. Dlaczego systematycznie? Tak jak w sporcie – tylko systematyczność przynosi prawdziwe efekty. Należy pamiętać, że proces starzenia nie zatrzymuje się, lecz zabiegami możemy go spowolnić, dlatego tak ważna jest regularna dbałość o skórę – tłumaczy dr Anna Skwarek, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki La Perla.

Warto więc pamiętać, żeby z troską podejść do tematu pielęgnacji jeszcze zanim zobaczymy pierwsze oznaki starzenia, prewencja będzie tu najlepszym sposobem na zachowanie skóry w doskonałej kondycji przez lata.

6. Lubisz słodycze? To niedobrze…

Ale kto ich nie lubi… Niestety ich nadmiar nie wpływa dobrze na skórę. Wysoki poziom cukru we krwi uszkadza struktury białek skóry, czyli kolagenu i elastyny, proces ten, nazywany glikacją białek, powoduje utratę elastyczności skóry, co z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek. Jeżeli ograniczysz słodycze to podziękuje Ci nie tylko organizm, ale również skóra.

7. Jak więc powstrzymać starzenie się skóry?

Wszystkie powyższe przykłady brzmią przerażająco? A wcale takie nie są. Wystarczy nieco zmienić swoje codzienne nawyki i na poważniej podejść do tematu pielęgnacji. Nie obawiaj się korzystać z profesjonalnych zabiegów.

– Wśród wielu nieinwazyjnych zabiegów warto wybrać m.in. HydraFacial, który jest światowym hitem w pielęgnacji lub Thermi Shape, który liftinguje i ujędrnia skórę wykorzystując energię fali radiowej. Z kolei nasza autorska procedura Diamentowa Perła poprawia jej napięcie oraz redukuje przebarwienia. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są świetną metodą na utrzymanie młodego wyglądu. Rewitalizacja koktajlem witaminowym czy mezoterapia osoczem bogatopłytkowym odżywią skórę, poprawią jej napięcie, zredukują drobne zmarszczki – to świetne metody, które zapewniają naturalny efekt odmłodzenia – mówi dr Anna Skwarek.

8. A przed wielkim wyjściem…

Kiedy potrzebujesz ratunku dla skóry na już przed tzw. "wielkim wyjściem" możesz tez skorzystać z zabiegów, które szybko poprawią jej kondycję.

– Ważne spotkanie, bal czy ślub to okazje, na których każda kobieta chce wyglądać świetnie. Zabiegiem, który polecam jako pomoc dla skóry "last minute" jest np. mezoterapia – natychmiast nawilży skórę i doda jej blasku. Wśród zabiegów błyskawicznie odmładzających zdecydowanie sprawdzą się Ultraformer, SonoQueen i Ulthera, które opierają swoje działanie na technologii HIFU – skoncentrowanych ultradźwiękach o wysokiej częstotliwości. Procedury te intensywnie liftingują, dając efekt wielowymiarowego ujędrnienia skóry – dodaje ekspert.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze