Trwałość depilacji laserowej
Depilacja laserowa różni się od tradycyjnych metod usuwania włosków. Używanie maszynki, żmudne usuwanie włosków pęsetką, bolesne stosowanie wosku to najczęstsze sposoby, które wybierają kobiety. Jednak ich skuteczność jest krótkotrwała. Włoski odrastają. Dodatkowo na skórze pojawiają się blizny, przebarwienia, wrastanie włosków oraz reakcje alergiczne. Depilacja laserowa to odpowiednia metoda, dla wszystkich, którzy cenią skuteczność.
1. Istota depilacji laserowej
Depilacja laserowa jest jedyną trwałą metodą usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest wykonywana za pomocą lasera, który niszczy cebulki włosowe. Ciemny barwnik wchłania światło lasera. Światło lasera podgrzewa cebulkę włoska i uszkadza skórę wokół niego. Po wykonaniu zabiegu, włoski odrastają, ale po kilku tygodniach wypadają całkowicie. Ten sposób usuwania owłosienia to najmniej bolesna depilacja miejsc intymnych, depilacja twarzy i innych wrażliwych okolic.
2. Ilość zabiegów niezbędna do trwałego efektu
Żeby depilacja laserowa była trwała, musi być wykonana w kilku cyklach. Przeważnie są to trzy do pięciu zabiegów. Przerwa między zabiegami powinna wynosić cztery do ośmiu tygodni. Dopiero wówczas wynik będzie zauważalny, a co ważniejsze satysfakcjonujący. Skuteczność depilacji laserowej zależy od ilości zabiegów dostosowanych do karnacji i kolorów włosów. Trwała depilacja laserowa najszybciej zostaje osiągnięta u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach.
3. Przeciwskazania do depilacji laserowej
Istnieją sytuacje, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.
Przeciwwskazania do depilacji to:
- przyjmowanie beta-karotenu,
- poparzenia skóry (poparzenie słoneczne, wrzątkiem itd.),
- jakakolwiek inna depilacja – musi być wykonana miesiąc przed,
- wypicie alkoholu – co najmniej 24 godziny przed nie można go spożywać,
- łuszczyca,
- ciąża,
- laktacja (karmienie piersią),
- cukrzyca nieunormowana,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- padaczka,
- bielactwo,
- zioła tj. nagietek, dziurawiec, szałwia, bratek – miesiąc przed zabiegiem nie możesz ich pić,
- opalenizna (słońce, samoopalacz, solarium) – nie powinnaś się opalać co najmniej miesiąc,
- zażycie leków światłoczułych.
4. Przygotowanie do depilacji laserowej
Żeby dokładnie przygotować się na zabieg, umów się na wcześniejszą konsultację. Wówczas dowiesz się jak przebiega depilacja i czego nie możesz, a co musisz wcześniej zrobić. Przed zabiegiem, możesz ogolić dane miejsce, tak by pozostałe włoski tworzyły krótką szczecinkę. Dzięki temu skrócisz czas trwania zabiegu.
Oczywiście nie jest to obowiązkowy wymóg. Czasami zdarza się, że kobiety zgłaszające się na zabieg usuwania włosków są podatne na opryszczkę miejsc intymnych. Tak więc depilacja laserowa miejsc intymnych powinna zostać poprzedzona zażyciem odpowiednich leków.