Trwa ładowanie...

Implanty mięśni

Implanty mięśni
Implanty mięśni

Współcześnie już nikogo nie dziwi operacja plastyczna ramion. Jak operować, aby zmniejszyć ból pooperacyjny? używane są do korekty wad wrodzonych lub do rekonstrukcji kształtu ramion czy nóg po wypadku. Implanty mięśni pomagają odzyskać naturalny wygląd ciała. W operacjach plastycznych wykorzystywane są zwłaszcza implanty mięśnia naramiennego. Tego typu mięsień – jak twierdzą chirurdzy – bardzo ciężko jest odtworzyć. Implanty są często ostatnią szansą dla ludzi po wypadkach na normalny wygląd i w miarę sprawne funkcjonowanie.

spis treści

1. Plastyka ramion

Niesymetryczne lub obwisłe ramiona to problem wielu osób. Na szczęście coraz bardziej powszechne stają się operacje plastyczne ramion, które przywracają im zdrowy i naturalny wygląd. Jeśli rekonstrukcja odbywa się tylko na jednym ramieniu, istnieje ryzyko, że implant nie będzie idealnie symetryczny względem naturalnego mięśnia.

Pomimo to implanty mięśni, zwłaszcza mięśni naramiennych, w dużym stopniu pomagają odzyskać równowagę w anatomicznym wyglądzie ciała. Ponadto, implant mięśnia naramiennego wszczepiony obustronnie w sposób zauważalny poprawia wygląd całego ciała, zwłaszcza u mężczyzn, którym genetyka hamuje rozwój mięśni górnych partii. Operacja wszczepienia implantu mięśnia naramiennego pomaga zwłaszcza tym panom, którzy wkładają dużo wysiłku w rozwój mięśni barków, a efekty są niezadowalające i masa mięśniowa przyrasta.

2. Operacja plastyczna ramion

Operacja plastyczna ramion polega na wszczepieniu implantów mięśni i wykonywana jest w celu:

Zobacz film: "Jak wybrać chirurga plastycznego?"
  • poprawy wyglądu ramion (obwisłe ramiona, wątła budowa ramion),
  • korekty krzywych ramion,
  • wyeksponowania mięśni ramion,
  • rekonstrukcji utraconej tkanki miękkiej,
  • rekonstrukcji ramion po wypadku, np. po poparzeniu,
  • korekty zdeformowanych ramion na skutek nieprawidłowego rozwoju ciała,
  • korekty wrodzonych deformacji ciała.
  • Zabiegowi wszczepienia implantów może być poddana każda zdrowa osoba, która ma:
  • wrodzone wady budowy ciała,
  • zniszczoną tkankę miękką na skutek wypadku,
  • małe niewykształcone mięśnie.

Operacji wszczepienia implantu mięśnia naramiennego coraz częściej poddają się mężczyźni, którzy chcą wyeksponować swoje barki i uatrakcyjnić swój wygląd. Masywne barki to w końcu męski atut. Niestety, nie wszyscy panowie mają rozbudowaną masę mięśniową, nawet kiedy wyciskają ostatnie poty na siłowni.

3. Implanty piersiowe

To, że kobiety powiększają piersi, wiadome jest od dawna. Kobiety zawsze chciały dysponować większym biustem, bo przyciąga on uwagę mężczyzn i dodaje paniom pewności siebie. Ostatnio jednak coraz częściej panowie sięgają po osiągnięcia chirurgii plastycznej i wszczepiają sobie implanty piersiowe. Operacje takie przeprowadza się w przypadku wrodzonego braku mięśni piersiowych lub urazu mechanicznego tych partii mięśni. Implanty wszczepia się także, jeśli mężczyzna jest niezadowolony z wyglądu swej klatki piersiowej – jest zbyt słabo rozwinięta i zbyt mało muskularna. Implanty silikonowe wszczepiane mężczyznom mają większą gęstość niż te, które umieszcza się w ciele kobiet, a wynika to z faktu większego napięcia klatki piersiowej. Przed zabiegiem wszczepienia implantów mięśniowych należy zrezygnować z treningów na siłowni (ok. 2 tygodnie przed zabiegiem). Podobnie jest po zakończeniu operacji, kiedy to przez co najmniej 4 tygodnie pacjentowi zabroniony jest intensywny wysiłek fizyczny. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentowi wykonuje się niewielkie nacięcie w okolicy pachy, następnie, korzystając z endoskopu, formuje się jamę pod tkanką mięśniową, do której wkładany jest twardy silikonowy implant.

Obecnie chirurgia plastyczna dysponuje wieloma metodami rekonstrukcji mięśni. Jedną z nich są implanty, które pozwalają nadać sylwetce ładny, proporcjonalny kształt. Kobiety decydują się na implanty mięśni, gdy chcą wyeliminować dysproporcje ciała, np. po wypadku lub po usunięciu tkanki zaatakowanej przez nowotwór. W przypadku pań wyeksponowanie mięśni ramion jest rzadką motywacją do poddania się operacji plastycznej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze