Trwa ładowanie...

Imprezy na Ukrainie

Kalendarz imprez na Ukrainie jest godny uwagi. Przez cały rok odbywają się tam koncerty i inne interesujące wydarzenia. Do kalenda rium imprez warto zajrzeć przed przyjazdem na Ukrainę, by trafić na różne imprezy kulturalne. Ten kraj ma wiele do zaoferowania, wystarczy wykazać odrobinę chęci, by z Ukrainy wyjechać z bagażem pozytywnych doświadczeń. Pomocne będą z pewnością ciekawe imprezy . Ukraińcy potrafią się bawić, czego dowodem są liczne imprezy cykliczne. Jak wygląda ukraiński kalendarz imprez kulturalnych?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Imprezy kulturalne na Ukrainie Jakie wydarzenia można znaleźć w kalendarzu imprez na wiosnę? Pod koniec maja zaczyna się Międzynarodowy Festiwal „Letnie Muzyczne Wieczory w Kijowie”. Kolejne etapy festiwalu mają miejsce w każdy weekend do połowy lipca. Między 4 a 26 dniem marca Lwów, Czernihów, Kijów, Donieck, Dniepropietrowsk będą gościć artystów wykonujących muzykę Chopina. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej.

W wakacje w kalendarium imprez dużo się dzieje. Co warto polecić turystom przybywającym na urlop do Europy? W sierpniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Koktebel Jazz. Ma on miejsce na wybrzeżu Morza Czarnego w małym miasteczku Koktebel. Jest to jeden z największych festiwali na Ukrainie. Powstał w 2003 roku w odpowiedzi na zalew złego gustu w muzyce.

Kiedy temperatura na dworze spada poniżej zera, na Ukrainie mają miejsca różne święta oraz imprezy kulturalne. Są to:

  • Święto Trzech Króli – zgodnie z tradycją obchodzone jest 19 stycznia, a nie 6, jak w tradycji katolickiej.
  • Dzień później odbywa się Święto Smalcu. Na cześć smalcu powstały już piosenki.
  • 22 stycznia ma miejsce Dzień Jedności Ukrainy.
  • W lutym obchodzone jest święto słodyczy – czterodniowy Festiwal Czekolady. Jest to dobra wymówka, by odwiedzić Lwów.

2. Wycieczki objazdowe po Ukrainie Obecnie można wykupić różne pakiety krótkich wyjazdów na Ukrainę. Podczas wycieczki turyści zwiedzają między innymi Lwów, a przy odrobinie szczęścia można trafić na ciekawe wydarzenia. We Lwowie warta zobaczenia jest panorama miasta z Góry Zamkowej, Cmentarz Orląt Lwowskich i plac Adama Mickiewicza. Lwów usytuowany jest na siedmiu wzgórzach. Bardzo charakterystyczna dla miasta jest jego wielokulturowość. Na kulturę i wygląd Lwowa wpłynęli Rusini, Polacy, Ormianie, Żydzi, Niemcy, Grecy i inne narody.

Interesującym wydarzeniem jest Ukraińska Wiosna, festiwal traktujący o Ukrainie, ale odbywający się w Polsce. Ukraińska Wiosna jest jednym z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie tej imprezy promowana jest kultura Ukrainy. Na festiwal zapraszane są znane osobistości z dziedziny kultury, sztuki, polityki i sportu. Co ciekawe, to wydarzenie kulturalne adresowane jest głównie do Polaków. Celem festiwalu jest łamanie stereotypów dotyczących Ukrainy i nagłaśnianie jej europejskich aspektów.

Kalendarz imprez na Ukrainie warto skonsultować przed przyjazdem do tego interesującego kraju. Z każdym rokiem przybywa imprez kulturalnych, a kalendarium imprez staje się coraz bardziej różnorodne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.