Trwa ładowanie...

Imprezy w Barcelonie

Kalendarz imprez w Barcelonie jest bogaty. W każdym miesiącu dzieje się coś wartego zobaczenia. Miasto słynie głównie z hucznie obchodzonych fiest, na przykład z okazji dnia patronki miasta, jednak w kalendarium imprez Barcelony można znaleźć także inne cykliczne wydarzenia. Imprezy kulturalne i religijne przyciągają turystów jak magnes. Wiele osób chce na własne oczy zobaczyć, jak świętują mieszkańcy Barcelony. Ciekawe imprezy są okazją, by poznać kulturę miasta i regionu. Jakie imprezy cykliczne są godne polecenia?

1. Zwiedzanie Barcelony według kalendarza imprez

Warto pamiętać, że wydarzenia kulturalne, religijne i te związane z obchodami wydarzeń historycznych zwykle wiążą się z zamknięciem sklepów, banków i niektórych restauracji oraz muzeów. Ponadto daty imprez w Hiszpanii są w pewnych przypadkach zmieniane co roku i ogłaszane około 6 tygodni przed danym wydarzeniem. Aby trafić na konkretne celebracje, należy przed wyjazdem do Hiszpanii upewnić się, kiedy się odbędą. Wówczas można w optymalny sposób skorzystać ze zwiedzania miasta i uczestniczenia w jego dniach świątecznych. Jak wygląda kalendarium imprez w Barcelonie?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

 • Dzień Trzech Króli obchodzony jest piątego stycznia. Przebrani za „Królów” mężczyźni rozdają dzieciom cukierki.
 • Karnawał. W Barcelonie nie świętuje się go z pompą. Dzieci przebierają się i uczestniczą w konkursach na najlepszy kostium. Ponadto ma miejsce parada, a do tradycji miasta należy kupienie świeżej ryby od kobiety w stroju z epoki króla Louisa VI. Karnawał w Barcelonie jest hucznie świętowany na południe od miasta przez społeczność gejowską i niektórych mieszkańców miasta.
 • Święty Tydzień. W Katalonii tradycje wielkanocne są nieco inne niż w pozostałych częściach Hiszpanii. Charakterystyczna jest mona, czyli figurka z czekolady i ciasta, która spełnia podobną rolę jak czekoladowe jaja w kulturze anglosaskiej. W Niedzielę Palmową chrześcijanie święcą palmy w kościele Świętej Rodziny, a na fontannie obok głównej katedry miasta umieszcza się wydmuszkę jaja, by podskakiwała i „tańczyła”. Za miastem mężczyźni przebrani za szkielety wykonują Taniec Śmierci.
 • Dwudziestego trzeciego kwietnia odbywają się obchody Dnia Świętego Jerzego, patrona Katalonii. W tym dniu mężczyźni dają ważnym dla nich kobietom pojedynczą czerwoną różę, a w zamian otrzymują książkę.
 • Pierwszego maja świętowany jest Dzień Pracy. Członkowie związków zawodowych maszerują przez miasto.
 • Fiesta Świętego Jana. Pokazy sztucznych ogni i ogniska na plaży to niesamowity widok. O wschodzie słońca tradycją jest wejście do wody, co ma związek z pierwszym dniem lata.
 • Sonar – festiwal taneczno-muzyczny i multimedialny. Jest ogromnie popularny, również wśród obcokrajowców.
 • El Grec. Z tej okazji na świeżym powietrzu odbywają się koncerty i przedstawienia, w tym parodie greckiego teatru.
 • Fiesta Major de Gracia. Przez cały rok mieszkańcy Gracii przygotowują wyszukane dekoracje tematyczne, które zawieszają na ulicach. Następnie rozstawiane są długie stoły, a wieczorem pojawiają się tysiące gości. Odbywają się koncerty, tańce itp.
 • Narodowe Święto Hiszpanii (20 października), które upamiętnia odkrycie przez Kolumba Nowego Świata. Ze względu na poczucie odrębności Katalończycy mają mieszany stosunek do tego dnia.
 • Dzień Wszystkich Świętych. Całe rodziny idą na cmentarze i kładą kwiaty na grobach. W przeddzień tego święta w niektórych barach odbywają się przyjęcia halloweenowe.
 • Boże Narodzenie. W połowie grudnia organizowany jest targ wokół głównej katedry miasta. Tysiące ludzi przychodzą na niego i kupują rękodzieła.

Kalendarz imprez w Barcelonie jest godny pozazdroszczenia. W każdym miesiącu mają miejsce ciekawe wydarzenia kulturalne, religijne lub społeczne. Takie kalendarium imprez sprawia, że turystów chętnych do urlopu w Barcelonie nie brakuje. Czynnikiem wpływającym na taki stan jest fakt, że tutejsze imprezy kulturalne i inne są dobrze rozreklamowane.

Imprezy w Barcelonie
Imprezy w Barcelonie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.