Trwa ładowanie...

Imprezy w Opolu

Opole jest znane głównie z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, jednak kalendarz rozrywki w tym mieście nie ogranicza się tylko do tego wydarzenia. Kalendarium imprez opolskich nie jest może szczególnie bogate, ale odbywające się tam atrakcje kulturalne przyciągają wielu turystów, także z zagranicy. W ofercie są nie tylko wydarzenia muzyczne, ale i inne ciekawe imprezy . Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Co warto zobaczyć w Opolu ?

1. Wydarzenia w Opolu Opole obfituje w

imprezy cykliczne .

  • Festiwal Filmowy Opolskie Lamy Od 2002 roku odbywa się Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. Głównym celem tego wydarzenia jest szerzenie kultury kina. Program festiwalu jest bardzo bogaty. Wymienić należy cykle takie jak: „Panorama Kina Światowego” czy „Panorama Kina Polskiego”. Miłośnicy kina będą mogli obejrzeć filmy Krzysztofa Zanussiego oraz uczestniczyć w spotkaniach dyskusyjnych. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty animacji poklatkowej, dlatego warto wybrać się do Opola na

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

weekend z rodziną .

  • Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska Na festiwalu będzie można zapoznać się z utworami zaliczanymi do klasyki polskiej, które zostały zrealizowane w danym roku. Spotkania angażują osoby zainteresowane do uczestnictwa w kulturze wyższej.

  • Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek – jesień To impreza cykliczna odbywająca się co 2 lata. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce. Miejsce spotkań to Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki. Festiwal od lat utrzymuje bardzo wysoki poziom i jest doceniany na arenie międzynarodowej.

2. Imprezy kulturalne w Opolu Jakie wydarzenia powinny zwrócić uwagę melomanów?

  • W opolskim kalendarzu imprez najbardziej znany jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Odbywa się on zwykle w czerwcu i trwa trzy dni. W czasie festiwalu mają miejsce trzy koncerty (Superjedynki, Debiuty i Premiery), a także Kabareton, czyli przegląd kabaretów. Każdy festiwal zaczyna i kończy sygnał festiwalu skomponowany przez Bogusława Klimczuka.
  • Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny – ma miejsce na przełomie września i października i trwa kilkanaście dni. Jest to największa w kraju interdyscyplinarna impreza muzyczna. Gdy zgodnie z kalendarium imprez zaczyna się ten festiwal, Opole staje się mekką fanów muzyki klasycznej, rockowej, bluesowej, etnicznej i jazzowej.
  • Festiwal Folklorystyczny „Po obu stronach granicy” – jednodniowa impreza muzyczna odbywająca się w sierpniu. Miłośnicy tańców ludowych, przyśpiewek, kapel i zespołów folklorystycznych nie będą zawiedzeni.
  • Nie tylko imprezy kulturalne stanowią magnes dla przyjeżdżających. Opole słynie także z Międzynarodowych Targów Turystyki. Zwykle mają miejsce w maju i trwają trzy dni. Na Rynku prezentują się wystawcy (nawet setka) z różnych miejsc, organizacji turystycznych, hoteli, uzdrowisk, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, dzięki czemu można zaplanować ciekawy wyjazd we dwoje. Na imprezie obecni są także goście z innych krajów.

Kalendarz imprez w Opolu ma kilka mocnych punktów. Co roku nie brakuje chętnych, by na żywo zobaczyć zmagania artystów podczas festiwali muzycznych lub wziąć udział w Targach Turystyki. W kalendarium imprez jest jeszcze trochę miejsca na nowe imprezy kulturalne, ale nawet przy obecnym stanie posiadania Opole nie powinno narzekać na brak atrakcji.

Imprezy w Opolu
Imprezy w Opolu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.