Krem na cienie pod oczami
Coraz trudniej jest wybrać w sklepie dobry krem na cienie pod oczami – na półkach jest zbyt wiele kremów pod oczy o różnych działaniach i składnikach, by podjąć dobrą decyzję. Kremy pod oczy mogą minimalizować zmarszczki, rozjaśniać skórę oraz zmniejszać opuchliznę. Aby nie zagubić się w gąszczu możliwości oferowanych nam przez firmy kosmetyczne, dobrze jest zapoznać się z kremami, ich składnikami i właściwościami jeszcze przed wyjściem z domu.
1. Jak kupić najlepszy krem na cienie pod oczami?
Aby wybrać optymalny krem pod oczy, musisz zastanowić się nad tym, czego oczekujesz. Na rynku dostępne są dziesiątki typów kremów, działających w różny sposób, na przykład:
- kremy na zmarszczki mimiczne,
- kremy zmniejszające opuchliznę,
- kremy rozjaśniające cienie pod oczami.
Na początek zdecyduj się, czy potrzebujesz kremu na dzień, czy na noc, czy też może potrzebujesz dwóch. Krem pod oczy na dzień różni się od kremu na noc – będziesz poszukiwała innych właściwości i składników w takich kremach. Krem na cienie pod oczami na dzień powinien zawierać filtry UVA i UVB, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Nadmiar słońca, nie tylko w lecie i nie tylko podczas opalania, znacząco pogarsza stan skóry, przesusza ją i zwiększa ryzyko powstania raka skóry. Krem na dzień nie powinien zawierać retinolu – pochodnej witaminy A. Zmniejsza on skuteczność filtrów UV i zwiększa podatność skóry na podrażnienia słoneczne. Krem pod oczy na dzień musi być lekki, aby pozwolić „oddychać” skórze. Zbyt tłusty krem będzie powodował robienie się grudek z pudru czy podkładu. Natomiast kremy pod oczy na noc służą delikatnej i cienkiej skórze pod oczami jako „opatrunki” nawilżające i regenerujące skórę po całym dniu. Od rozsądnego wyboru kremu na noc zależy stan skóry pod oczami po przebudzeniu. W kremach na noc możesz szukać retinolu i kwasów AHA, te składniki nie są odpowiednie na dzień, ale w nocy wspomagają regenerację zmęczonej skóry. Kremy na cienie pod oczami na noc mogą być też bogatsze niż te na dzień.
2. Składniki kremów na cienie pod oczami
Przed zakupem kremu pod oczy przeczytaj dokładnie jego skład. Aby działał na cienie pod oczami, najlepiej, żeby zawierał:
- witaminę K,
- hydrochinon,
- wyciąg z arniki.
Na opakowaniu poszukaj także informacji o tym, czy krem zawiera substancje zapachowe. Staraj się wybierać kremy pod oczy bez takich substancji, gdyż mogą one wywołać niepotrzebne podrażnienia. Coraz więcej osób po kontakcie z substancjami zapachowymi doświadcza reakcji alergicznej. Kolejną informacją, jakiej powinnaś szukać na opakowaniach kremów, jest ich pH. Najlepsze jest pH zbliżone do pH łez, czyli między 7,1 a 7,4. Kiedy już zawęzisz swoje poszukiwania do kilku kremów, na początek wybierz najtańszy z nich i go wypróbuj. Jeśli nie będzie ci odpowiadał, przynajmniej nie wydasz fortuny na pierwszy krem pod oczy. Jest wiele sprawdzonych produktów, które można dostać w przystępnej cenie, dlatego nie warto przepłacać.
Krem na cienie pod oczami to dobry sposób na pozbycie się nieestetycznych sińców, pod warunkiem, że będzie on stosowany regularnie i równocześnie z innymi, dostępnymi i sprawdzonymi sposobami. Sam krem rozjaśniający cienie pod oczami zazwyczaj nie wystarcza, aby wyglądać kwitnąco. Inne sposoby to zdrowa dieta, wysypianie się, ograniczanie stresów, ochrona przeciwsłoneczna, rzucenie palenia, jeśli palisz, czy plasterki z ogórka ułożone na zamkniętych oczach.