Trwa ładowanie...

Lifting ud

Avatar placeholder
01.02.2019 09:56
Lifting ud
Lifting ud

Lifting ud sprawia, że skóra pokrywająca tą część ciała staje się jędrna i napięta. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarską i szczegółowym wywiadem z pacjentem. W jego wyniku powstaje blizna przebiegająca wzdłuż wewnętrznej strony uda, pachwiny i bruzdy pośladkowej. Lifting ud jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczym i trwa od dwóch do czterech godzin. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry oraz tkanki podskórnej.

spis treści

1. Operacyjne ujędrnianie ud

Pacjenci, którym zależy na ładnym i młodym wyglądzie ud mogą skorzystać z liftingu tej części ciała. W wielu przypadkach lifting ud jest konieczny po intensywnym odchudzaniu. Odchudzanie ud i pośladków poprzez wykonywanie ćwiczeń i minimalizowanie zjadanych kalorii może skutkować obwisłą skórą. Wygląda to nieestetycznie, a dodatkowo może powodować dyskomfort. Lifting ud umożliwia usuwanie nadmiaru skóry, która straciła swą elastyczność. Dzięki zabiegowi osiąga się ładny zarys ud. Operacja plastyczna zmierza do redukcji fałdów skórnych po wewnętrznej stronie ud. Lifting górnych partii nóg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Mogą mu towarzyszyć inne zabiegi, np. liposukcja lub korekta brzucha.

Przeprowadzenie zabiegu zajmuje przeważnie ok. 2-3 godzin. Zabieg zaczyna się od wykonania nacięcia w okolicy pachwiny, skąd usuwany jest fragment skóry w kształcie półokręgu. Następnym krokiem jest poluzowanie tkanek ciała, naciągnięcie skóry oraz zaszycie nacięcia. W tym celu stosowane są głębokie szwy, które sprawią, że skóra będzie ściśle przylegała do kości i wiązadła. Co więcej, ten rodzaj procedury gwarantuje bezpieczne gojenie rany i zapobiega opadaniu skóry. Dodatkowo, w nacięciu lokalizuje się specjalne sączki, dzięki którym płyn nie gromadzi się w miejscu zabiegu. Obiekty usuwa się po paru dobach.

Zobacz film: "Jak wybrać gabinet chirurgii estetycznej?"

2. Efekty liftingu ud

Bezpośrednio po zabiegu liftingu niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny ból, którego można się pozbyć odpowiednimi lekami. Obrzęk operowanego miejsca znika przeważnie po ok. 2-3 tygodniach. U niektórych osób pojawiają się sińce. W większości przypadków pacjent może chodzić samodzielnie już po upływie kilku dni po zabiegu. Szwy zazwyczaj są zdejmowane po siedmiu do dziesięciu dni. Codziennie zmieniane są opatrunki, a przez kilka tygodni zalecane jest noszenie odzieży uciskowej. Rezultaty zabiegu są widoczne właściwie natychmiast. Jędrne uda i zgrabne nogi to marzenie niejednej z kobiet.

3. Nieinwazyjne zabiegi ujędrniające

Jeśli zwiotczenie skóry jest niewielkie, można zastosować inne zabiegi na uda – nieinwazyjne i zdecydowanie mniej obciążone ryzykiem powikłań. Należą do nich m.in. mezoterapia oraz radiage. Mezoterapia polega na śródskórnym wprowadzeniu substancji aktywnych, które wpływają na rewitalizację skóry i dają efekty odmładzające. Zabieg opiera się na wykonaniu serii precyzyjnych zastrzyków i podaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.

Radiage z kolei pozwala na nieinwazyjne napinanie i konturowanie skóry oraz tkanki podskórnej za pomocą fal radiowych. Fale radiowe, wnikając głęboko w skórę właściwą, nagrzewają ją, przy czym równocześnie następuje chłodzenie i ochrona naskórka. Radiage stosowane na uda przynosi naprawdę zadowalające efekty. Warto przemyśleć alternatywne metody ujędrniania nóg, a nie od razu decydować się na lifting – dużo bardziej bolesny i ryzykowny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze