Makijaż permanentny oka
Makijaż permanentny oka to wybór dla kobiet, które nie chcą codziennie tracić czasu na wykonywanie makijażu. Chociaż wbrew swojej nazwie efekty zabiegu nie utrzymają się do końca życia, to są one na tyle długotrwałe, że należy poważnie zastanowić się nad swoją decyzją, zanim poddamy się tego typu procedurze. Makijaż permanentny oczu będzie nam towarzyszył przez najbliższe kilka lat, warto więc zrobić wszystko, aby efekt zabiegu był zgodny z naszymi oczekiwaniami.
1. Przygotowanie do makijażu permanentnego oka
Makijaż permanentny to inaczej makijaż trwały. Wykonywany w obrębie oczu może oznaczać farbowanie rzęs, makijaż permanentny brwi lub uzyskanie trwałej kreski wokół oczu. Jest to rozwiązanie dla kobiet, które chcą uciec od konieczności codziennego nakładania maskary lub eyelinera, a także dla tych, których brwi lub rzęsy są nierówne, rzadkie i mało wyraziste.
Przed podjęciem decyzji o wykonaniu permanentnego makijażu oka należy przede wszystkim zdobyć jak najwięcej informacji i opinii o salonach kosmetycznych z twojej okolicy, w których wykonywane są tego typu zabiegi. Dobrym rozwiązaniem będzie umówienie się na wizytę u kosmetyczki oferującej trwały makijaż, podczas której dowiesz się, jakich efektów można się spodziewać oraz co wiąże się z samym zabiegiem. Pomocna może się również okazać rozmowa z osobą, która poddała się tego typu zabiegowi. Na sesję aplikacji makijażu permanentnego oczu należy zgłosić się bez tradycyjnego makijażu.
2. Aplikacja makijażu permanentnego oczu
Przed zabiegiem kosmetyczka zastosuje znieczulenie miejscowe, które nieco złagodzi ból. W trakcie aplikacji klientka może odczuwać lekki dyskomfort. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od jego rodzaju – na przykład aplikacja trwałego eyelinera zajmuje zwykle około dwóch godzin. Efekty tuż po zakończeniu zabiegu mogą być nieco przytłaczające – oczy będą zaczerwienione i opuchnięte, a makijaż bardzo ciemny, lecz nie ma się czym przejmować, gdyż zblednie w ciągu kilku dni. Permanentny makijaż oka utrzymuje się od czterech do dziesięciu lat.
Kluczem do uzyskania makijażu permanentnego oka jest mikropigmentacja. Dzięki temu zabiegowi, barwnik utrzymuje się przez długi czas, dając efekt pięknych i wyrazistych oczu. Aby utrzymać go jak najdłużej, w słoneczne dni warto nosić okulary. Jeśli denerwuje cię ciągłe nakładanie makijażu na oczy i nie masz wprawy w rysowaniu kredką kresek wokół oczu czy w stosowaniu eye-linera, możesz przemyśleć wykonanie makijażu permanentnego. Kobiety najczęściej decydują się albo na trwałą kreskę wokół oczu, albo na makijaż permanentny brwi. Trwały kontur oka doskonale podkreśla spojrzenie. Kreska do oczu czy eye-liner mogą się rozmazywać pod wpływem wilgotnego powietrza czy potu. Makijaż permanentny oka uwalnia od obaw związanych z rozmazywaniem się kresek wokół oczu.
Oczywiście, należy być przygotowanym na to, że od razu po zabiegu efekty nie będą zachwycające. Lekka opuchlizna oczu, ból, zaczerwienienie to normalne objawy skóry wokół oczu na aplikację pigmentu. Po kilku dniach objawy te powinny ustąpić. Alergiczkom nie zaleca się wykonywania trwałego makijażu oczu.