Maseczki z alg
Maseczki z alg to maseczki naturalne, bardzo korzystne dla każdego rodzaju skóry. Tego typu maseczki są wykorzystywane po zabiegach kosmetycznych po to, aby łagodzić stan podrażnionej zabiegiem skóry i ją dogłębnie nawilżyć. Oprócz tego odmładzają skórę, napinając ją i dodając jej blasku. Każdy rodzaj maseczki z alg ma dodatkowe korzyści, związane z pozostałymi składnikami maseczki.
1. Rodzaje maseczek z alg
Algowa maseczka przeciwtrądzikowa jest zalecana dla cery tłusteji trądzikowej, a także mającej nieestetycznie powiększone pory. Często składa się z:
- alg,
- olejku z drzewa herbacianego,
- wyciągu z liści wierzby,
- mentolu,
- cynku.
Ta maseczka do cery tłustej ma silne działanie przeciwtrądzikowe, głęboko oczyszczające i zwężające pory. Przede wszystkim wchłania ona nadmiar sebum, a to dzięki olejkowi z drzewa herbacianego. Cynk reguluje metabolizm w skórze. Wyciąg z liści wierzby zawiera naturalny kwas salicylowy, który jest wykorzystywany w leczeniu trądziku. Mentol ochładza i odświeża skórę.
Algowa maseczka wygładzająca i złuszczająca może składać się z alg, aminokwasów i wyciągu z papai. Dzięki temu, że złuszcza ona martwy naskórek, głęboko oczyszcza pory. Odpowiada za to enzym zawarty w papai, o nazwie papaina. Inne składniki maseczki pobudzają skórę do odnowy. Po zdjęciu maseczki tego typu, skóra wygląda zdrowo i jest promienna, a przede wszystkim dokładnie oczyszczona. Maseczka do delikatnej cery dojrzałejto z kolei często wyciąg z jagód i dodatkowa witamina C - silny przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki (a to one niszczą komórki, prowadząc do ich śmierci). Ponadto witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu, który utrzymuje jędrność skóry. Wyciąg z jagód ma działanie zmniejszające podrażnienia na skórze, zawarte w nim flawonoidy i antycyjanidy znacznie poprawiają krążenie krwi, co poprawia dotlenienie i usuwanie toksyn ze skóry. Sama obecność w niej alg sprawia, że skóra po takiej maseczce jest nawilżona. Naczynia krwionośne są wzmacnianie, co zapobiega nieestetycznym pajączkom na skórze i zaczerwienieniom. Jest to maseczka przeznaczona także dla skóry podrażnionej, z zaczerwienieniami i suchej.
2. Właściwości alg
Właściwości glonów (czyli właśnie alg) są wyjątkowo korzystne dla skóry. Maseczki z alg to sposób na regenerację i nawilżenie naskórka. Ponadto mobilizują one wymianę komórkową, tonizują i działają łagodząco. Zawierają substancje stymulujące krążenie krwi, równocześnie dostarczając potrzebnych skórze minerałów, dotleniają ją i wspomagają usuwanie toksyn. Pod ich wpływem naczynia krwionośne kurczą się, a więc zmniejsza się podrażnienie i zaczerwienienie. Dzięki równowadze, jaką dają, poprawiają ogólny stan skóry i dają efekt odmłodzenia cery, jej napięcia i wygładzenia. Algi mają także właściwości przeciwreumatyczne.
Dzięki temu, że glony rosną naturalnie, nie potrzebują pestycydów ani genetycznych „poprawek”, aby mogły być wykorzystywane w kosmetyce. Funkcjonują w morzach i oceanach, skąd czerpią wartości odżywcze, elementy śladowe i minerały, z których my później możemy korzystać.