Trwa ładowanie...

Mezoroller – na czym polega zabieg? Efekty i działania niepożądane

Avatar placeholder
07.08.2020 14:35
Mezoroller jest urządzeniem wykorzystywanym do zabiegu mezoterapii mikroigłowej.
Mezoroller jest urządzeniem wykorzystywanym do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. (123rf)

Mezoroller jest urządzeniem wykorzystywanym do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. To mały wałeczek pokryty dużą ilością cieniutkich igiełek. Dzięki ich nakłuciom możliwa jest delikatna i dobroczynna perforacja naskórka, bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych. Co warto o nim wiedzieć?

spis treści

1. Co to jest mezoroller?

Mezoroller, określany również jako skin roller. to urządzenie wykorzystywane do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Ten mały, obrotowy wałeczek pokryty mikroskopijnymi igłami z tytanu. Ich grubość wynosi przeważnie od 0,07 do 0,3 mm. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest mikronakłuwanie skóry.

W zależności od rozmiaru igieł wyróżnia się różne rodzaje mezorollerów. To:

  • mezoroller kosmetyczny, posiadający igły o długości od 0,2 do 0,3 mm. Zabieg nie wymaga znieczulenia,
  • mezoroller medyczny. Igły mają długość od 0,3 mm do 2 mm. Zabieg wymaga znieczulenia skóry,
  • mezoroller chirurgicznye, który ma igły o długości od 3 mm do 4 mm. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego.
Zobacz film: "Automasaż twarzy – to takie proste!"

2. Do czego służy mezoroller?

Urządzenie stosowane jest w salonach kosmetycznych, choć od niedawna istnieje możliwość samodzielnego wykonania mikronakłuwania w domu.

Zabiegi z użyciem mezorollera są wykorzystywane w celu:

  • pobudzania tworzenia włókien kolagenowych,
  • spłycania zmarszczek,
  • łagodzenia blizn na twarzy,
  • walki z rozstępami i cellulitem.

Zabiegi wykorzystujące mezoroller są bezpieczne, efektywne, a efekty długotrwałe. To dlatego uznaje się je za alternatywę dla inwazyjnych, ale i drogich zabiegów chirurgii plastycznej plastycznej lub laseroterapii. W domu, samodzielnie, wykorzystuje się mezorollery kosmetyczne. Urządzenia nie stymulują skóry do regeneracji i nie indukują tworzenia się w niej włókien kolagenowych.

Warto ich używać dla podtrzymania efektów uzyskanych podczas mezoterapii mikroigłowej, wykonanej w gabinecie kosmetycznym. Osobisty skin roller (np. mezoroller Yonelle) można kupić zarówno za 30, jak i 250 zł.

3. Efekty zabiegu

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem mezorollera? Opiera się na kontrolowanym uszkodzeniu skóry wskutek jej nakłuwania. Należy ją rolować skin rollerem pionowo, poziomo i po skosie.

Efektem są towarzyszące mikrourazom mikrokrwawienia, które sprawiają, że białe krwinki usuwają na zewnątrz uszkodzone fragmenty tkanki, a płytki krwi uwalniają tak zwany czynnik wzrostu. To z kolei:

  • stymuluje znajdujące się w skórze komórki macierzyste i fibroblasty,
  • przyspiesza proces dzielenia, rozwoju i różnicowania komórek skóry,
  • pobudza tworzenie kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej,
  • zwiększa absorpcję składników aktywnych wprowadzanych przy zabiegu,
  • wpływa korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz poprawę mikrokrążenia w skórze.

Czego można się spodziewać? Po pierwszym zabiegu widać, że skóra, dzięki mikronakłuwaniu jest wygładzona odświeżona, nawilżona, rozjaśniona i zregenerowana. Po kilku zabiegach staje się jędrniejsza, bardziej napięta i elastyczna, ale i można dostrzec redukcję przebarwień oraz rozszerzonych naczynek. Ponadto poprawia się owal twarzy, a skóra wokół powiek, w kącikach ust i na policzkach podnosi się. Obserwuje się również redukcję drobnych i spłycenie głębokich zmarszczek. Mezoroller wspomaga leczenie trądziku, a jego skuteczności dowodzą liczne badania i doniesienia naukowe.

4. Środki ostrożności

Po zabiegu należy zachować środki ostrożności: nie dotykać twarzy brudnymi rękami, nie spożywać alkoholu, nie przytulać się do zwierząt oraz nie wykonywać prac, podczas których skóra jest narażona na kontakt z kurzem. Trzeba również uważać na gorącą wodę, ciepłe kąpiele i solarium.

O czym należy pamiętać przed wykonaniem zabiegu? Zabieg można wykonać wyłącznie na zdrowej skórze, która musi być oczyszczona, zdezynfekowana i osuszona. Przeciwskazaniem są stany alergiczne skóry, aktywny trądzik młodzieńczy i różowaty, podrażnienia i stany zapalne oraz wszelkie choroby skóry. Nie należy wykonywać zabiegu, gdy skóra jeszcze się nie wygoiła po poprzednim.

5. Działania niepożądane

Skutku uboczne związane z zabiegiem z użyciem mezorollera zdarzają się rzadko. Może pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk i podrażnienie skóry. Poważniejszymi działaniami niepożądanymi są stany zapalne i zakażenia, które mają związek z niedostateczną dezynfekcją urządzenia. Wskutek działania mezorollera o zbyt długich igłach może dojść do uszkodzenia nerwów w okolicy poddawanej zabiegowi. Warto pamiętać o tym, że permanentne rolowanie może przyczynić się do uszkodzenia struktury skóry. Dlatego najlepiej zabiegi wykonywać pod okiem profesjonalisty.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze