Trwa ładowanie...

Muzyka do zumby - taniec, piosenki, kroki

Muzyka do zumby jest nieodłącznym elementem każdych zajęć. To ona dodaje energii, werwy oraz napędza człowieka do dalszych ćwiczeń. Istnieją nawet specjalne płyty, zbiory piosenek, a nawet stacje radiowe z muzyką do tańczenia zumby. Jeżeli ktoś lubi trenować zumbę w domu, a nie wie jaka muzyka będzie do tego odpowiednia, to poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Zobacz film: "Zumba"

spis treści

1. Muzyka do zumby - taniec

Zumba to trening w formie tańca. Zajęcia zumby mają na celu łączenie treningu cardio tudzież ćwiczeń siłowych. Trening zumby jest bardzo wymagający, dlatego daje bardzo wiele korzystnych efektów. Co ważne, muzyka do zumby powinna być odpowiednio dobrana, by dawać satysfakcję ćwiczącym.

2. Muzyka do zumby - piosenki

Muzyka do zumby powinna być energiczna, szybka i wesoła. Tańcząc zumbę, poruszamy się bardzo dynamicznie, dlatego muzyka do zumby musi pasować do wykonywanych kroków. Instruktorzy dodają do swoich układów tanecznych elementy aerobiku, w związku z tym dana piosenka powinna być także rytmiczna.

Muzyka do zumby to bardzo często rytmy latino, afrykańskie, ale także pop. Na zajęciach zumby instruktorzy bardzo często powtarzają utwory, aby móc dokończyć rozpoczęty układ taneczny. Jednak mają na uwadze, to aby muzyka do zumby nie stała się monotonią.

Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej
Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej [9 zdjęć]

Taniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi i...

zobacz galerię

Muzyka do zumby jest znana, gdyż często są to piosenki popularne, wykonywane przez znanych wykonawców: Shakira, Pitbull, Don Omar czy Ricky Martin.

Jedną z popularniejszych piosenek do zumby jest utwór Zumba Campaign – Don’a Omara. Piosenka ma ponad 200 milionów odsłon na Youtubie, co świadczy o jej charakterze. Piosenka jest bardzo dynamiczna, a w jej teledysku tancerze tańczą układ, który można wykorzystać na treningach.

Kolejnym utworem do zumby jest najnowszy kawałek Rickiego Martina – Vente Pa’Ca. Ta piosenka jest wolniejsza, jednak utrzymana w stylu latynoamerykańskim, dlatego można do niej tańczyć wolniejszy układ taneczny, albo wykonywać ćwiczenia siłowe.

Chorografię do zumby można tańczyć także przy piosenkach Seana Paula, którego muzyka w świecie fitnessu jest bardzo często wykorzystywana do wszelakich zajęć i ćwiczeń. Tak też jest z piosenką She Doesn’t Mind. W Internecie jest wiele układów tanecznych właśnie do tej piosenki, którymi można się zainspirować.

Tak naprawdę muzyka do zumby znosi wszelkie ograniczenia. Mimo tego, że najlepiej tańczy się do utworów latynoamerykańskich, to zumbą można się cieszyć nawet przy disco polo (takie układy taneczne również powstały). Muzykę do zumby można wykorzystać nie tylko do tego typu zajęć, ale także do różnych form aktywności fizycznej. Muzyka do zumby jest powszechnie znana i szybko „wpada w ucho”.

3. Muzyka do zumby - kroki

Zumba łączy ze sobą kilka stylów tańca (zwłaszcza latynoamerykańskich) m.in.: salsę, mambo, sambę, soca, taniec brzucha i wiele innych. Te tańce charakteryzują się pewną stałą i niezmienną grupą kroków tanecznych, które powinny współgrać z muzyką do zumby. Oprócz tańca, w zumbie pojawiają się elementy treningu siłowego, a nawet sztuk walki.

Musisz to wiedzieć

Każdy ruch i krok taneczny powinien być dokładnie powtórzony, w taki sposób, aby nie nabawić się kontuzji tudzież żeby nauczyć się nowego stylu tańca. Instruktor zumby przedstawia wszystkim kolejno po sobie wykonywane na zajęciach ruchy, które wcześniej sam wymyśla. Kroki do zumby mogą być dowolne (chyba że wykorzystywane są kroki znanych tańców), ważne by pasowały do melodii. Muzyka do zumbie jest bardzo ważna, to właśnie dzięki niej uczestnicy zajęć mogą się doskonale bawić i poprawiać swój stan zdrowia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.