Trwa ładowanie...

Najlepsze miejsca na relaks dla seniora

Miejsca oferujące relaks dla seniorów powinny wyróżniać się głównie trzema cechami: przystępną ceną, możliwością wspaniałego wypoczynku, a do tego poprawianiem zdrowia i kondycji. Najlepszym miejscem na odprężenie będzie nie tylko pobliski park, ale przede wszystkim zorganizowana forma urlopowa. Najczęściej posiada ona ofertę idealnie dopasowaną do osób starszych.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Siedzenie w domu nie jest najlepszą opcją

Seniorzy mają zwykle więcej wolnego czasu niż w młodości, co pozwala na podejmowanie różnorodnych aktywności. Oczywiście wszystko zależy od stanu zdrowia, kondycji, chęci, czasem też zasobności portfela. Jeśli te warunki pozwalają na aktywne spędzanie czasu, senior może w pełni korzystać z uroków życia. Propozycji jest naprawdę bardzo dużo i każdy może znaleźć coś dla siebie.

2. Miejsce na relaks dla seniora

We własnym domu starsi czują się dobrze i bezpiecznie, ale warto szukać innych miejsc na relaks, gdyż pobyt w nich i udział w różnych formach aktywności to zastrzyk pozytywnej energii. Opcji jest bardzo dużo, począwszy od ofert miejscowych domów kultury i bibliotek, kończąc na zorganizowanych wyjazdach.

  • Biblioteki i domy kultury – miejsca, w których senior może uczestniczyć w spotkaniach autorskich, posłuchać koncertów, wziąć udział w warsztatach artystycznych (rękodzieła), należeć do zespołu muzycznego lub spotykać się w stałych grupach tematycznych. Nie ma ograniczeń wiekowych, aby zacząć uczyć się języka obcego czy poznawać tajniki obsługi komputera. Można też spotkać się z ofertą zajęć usprawniających fizycznie.
  • Hotele i ośrodki wypoczynkowe – prawdziwy raj dla seniorów. Wyjątkowy relaks pozwalający na oderwanie się od życia codziennego. Oferta indywidualna każdego ośrodka, gotowe posiłki i zwiedzanie różnych miejscowości połączone w jedno. Najczęściej jest też możliwość korzystania z basenu i zabiegów SPA.
  • Wczasy – łączą aktywny wypoczynek z poprawą stanu zdrowia. Miejsca te oferują najczęściej różnego rodzaju zabiegi oraz dodatkowe atrakcje, m.in. wspólne wieczorki, biesiady, dancingi, wycieczki, a nawet wykłady.
  • Miejsca uzdrowiskowe/sanatoryjne – dbają o zdrowie ciała oraz ducha, zwykle z szeroką ofertą wielu rozrywek, szczególnie dancingów i wieczorków zapoznawczych. Kuracjusze korzystają z zabiegów, zwiedzają, a wieczorami spędzają czas na rozrywce.

Najlepszym miejscem na relaks dla wielu seniorów jest również własna działka czy ogródek. Dbanie o te miejsca dostarcza nie tylko dużej satysfakcji i pozytywnego fizycznego zmęczenia, ale również dużej dawki witaminy D.

Pobyt na świeżym powietrzu połączony z aktywną pracą fizyczną stanowią świetne lekarstwo na marazm, zniechęcenie czy obniżenie nastroju. Kopanie w ziemi, sadzenie roślinek i wyrywanie chwastów jest też świetnym sposobem na odcięcie się od trosk dnia codziennego i okazją do podtrzymywania aktywności fizycznej. Swojej uprawy warzywa i owoce z pewnością też będą zdrowsze niż te kupowane w sklepach.

Ważne jest, aby seniorzy spędzali każdą chwilę w sposób najbardziej im odpowiadający. Jest to świetna okazja do wyjścia z domu i odwiedzania miejsc, na które zawsze brakowało wcześniej czasu.

Partnerem artykułu jest Alior Bank

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.