Oksybrazja (oxybrazja) - efekty, przebieg, przeciwwskazania
Oksybrazja to rodzaj peelingu, który wyraźnie poprawia stan skóry. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, co wpływa na to, że oxybrazja jest polecana przed wielkimi wyjściami. Co warto wiedzieć o oksybrazji?
1. Czym jest oksybrazja?
Oksybrazja (oxybrazja) to peeling tlenowo-wodny, który bezdotykowo poprawia stan skóry. Zabieg jest polecany dla większości kobiet, bez względu na rodzaj cery. Oksybrazja bezboleśnie usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory i wyrównuje koloryt.
Nie wiąże się też z podrażnieniami czy skutkami ubocznymi, w przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych. Cena oksybrazji wynosi 100-150 zł, całość trwa około pół godziny.
2. Efekty oksybrazji
- usunięcie zaskórników,
- usunięcie drobnych krostek,
- zwężenie porów,
- regulacja wydzielania sebum,
- redukacja rozszerzonych naczynek,
- poprawa kolorytu skóry,
- rozświetlenie cery,
- redukcja trądziku,
- zmniejszenie łuszczycy.
Efekt oczyszczenia skóry i poprawy kolorytu są zauważalne już po pierwszym zabiegu, ale spektakularny rezultat staje się widoczny po serii. Oksybrazja to zabieg, który świetnie sprawdza się na kilka godzin przed wielkim wyjściem.
Zobacz także:
3. Przebieg oksybrazji
Pierwszym krokiem jest założenie okularów ochronnych, następnie kosmetyczka sięga po aparat, przypominający długopis i przykłada do skóry w odległości centymetra. Urządzenie wydziela tlen, który skutecznie usuwa martwy naskórek i oczyszcza skórę.
Prędkość strumienia powietrza wynosi 200 metrów na sekundę, mimo zadziwiającej szybkości zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wiele kobiet opisuje oksybrazję jako przyjemne i odświeżające doświadczenie, ze względu na rozpylaną sól fizjologiczną.
Przywodzi to na myśl podmuchy wiatru z wilgotnymi drobinkami, co pozwala na przeniesienie się myślami nad brzeg morza. Często oksybrazja jest łączona z dodatkową pielęgnacją. Okulary mogą zostać zastąpione płatkami kolagenowymi, a na skórę można nałozyć koncentrat nawilżający lub ujędrniający.
4. Przeciwwskazania do oksybrazji
Peeling tlenowo-wodny jest bezpieczny bez względu na rodzaj cery, może być również wykonywany u ciężarnych, o ile skóra nie stała się nadwrażliwa lub nie powstały przebarwienia. Przeciwwskazania do zabiegu to:
- ostre ropne stany zapalne skóry,
- opryszczka,
- choroby zakaźne skóry,
- zapalenie zatok,
- przeziębienie,
- podwyższona temperatura.