Operacja kości policzkowych
Każda kobieta chce mieć piękne kości policzkowe. Aby uzyskać wydatne kości policzkowe, można pomóc sobie odpowiednim nałożeniem różów i bronzerów, ale także skorzystać z dobrodziejstw chirurgii plastycznej. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będą implanty policzków. Taka operacja plastyczna twarzy pozwala uzyskać bardziej symetryczny kształt i uwydatnić jej naturalne piękno. Jeśli zatem chcesz poprawić swój wygląd, to operacja kości policzkowych może być rozwiązaniem dla ciebie.
1. Implanty kości policzkowych
Nie każda z nas została obdarzona przez naturę idealną twarzą. Drobne zabiegi estetyczne mogą nam pomóc w staniu się bardziej kobiecymi. Oto niektóre z powodów, dla których decydujemy się na zabieg powiększania policzków:
- kościste policzki,
- ostre rysy twarzy,
- brzydki profil,
- zapadnięte kości policzkowe.
Plastyka kości policzkowych jest często przeprowadzana z innymi zabiegami, takimi jak lifting twarzy czy korekta powiek. Przed jej wykonaniem należy wybrać dobrego lekarza i skonsultować z nim oczekiwany przez nas efekt operacji. Modelowanie twarzy często bowiem wiąże się z rozczarowaniem i poczuciem niespełnienia. Musimy się też przygotować na to, że przez kilka tygodni nasza twarz będzie wyglądała zupełnie inaczej, niż sobie to wymarzyliśmy.
Podczas operacji kości policzkowych wykonywane jest nacięcie wewnątrz górnej wargi w pobliżu dziąseł. Po wykonaniu kieszeni, chirurg umieszcza w niej implanty policzków o odpowiedniej wielkości, którą wcześniej uzgodnił z pacjentem. Nacięcie zaszywane jest za pomocą specjalnych samowchłanialnych szwów. Zabieg wszczepiania implantów wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa od 40 do 60 minut. Operacja nie tylko zapewnia uwydatnienie kości policzkowych, ale także pomaga w skorygowaniu wrodzonych wad w asymetrii twarzy.
2. Powikłania po plastyce kości policzkowych
Przez 7 do 10 dni po zabiegu może się utrzymywać nieprzyjemny obrzęk, skóra twarzy może być napięta i spuchnięta. Do uśmierzenia bólu najlepsze są okłady z lodu. Można także sięgnąć po środki przeciwbólowe lub antybiotykoterapię – jeśli zaleci ją chirurg plastyczny. Lekarz da nam szczegółowe wytyczne odnośnie do diety i pielęgnacji. W pierwszych dniach po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort podczas mówienia oraz jedzenia. Utrudnione może być gryzienie i przeżuwanie pokarmów. Konieczne jest spanie na wznak, by podczas snu nie nastąpiło uszkodzenie implantów.
Ryzyko powikłań po wszczepieniu implantów kości policzkowych jest niewielkie, a sam zabieg stosunkowo bezpieczny. Jednak jest to operacja plastyczna i jak każdy tego typu zabieg może przynieść niepożądane skutki. Należą do nich:
- zakażenie,
- krwotok podskórny,
- przesunięcie lub odwrócenie implantów,
- drętwienie i utrata czucia,
- asymetria twarzy,
- zgrubienie i obrzęki;
- ból w trakcie rekonwalescencji.
Jeżeli naprawdę marzysz o tym, aby mieć wydatne kości policzkowe, możesz skorzystać z zabiegu wszczepiania implantów. Uwydatnienie kości policzkowych przy wykorzystaniu metod chirurgii plastycznej jest jednak stosunkowo drogie. Cena zabiegu waha się między 3000 a 7000 zł.