Trwa ładowanie...

Peeling enzymatyczny

Avatar placeholder
Ewelina Stanios 28.11.2018 11:32
Peeling enzymatyczny to doskonała alternatywa dla osób z delikatną cerą
Peeling enzymatyczny to doskonała alternatywa dla osób z delikatną cerą (123rf.com)

Peeling twarzy to zabieg złuszczania naskórka za pomocą peelingu do twarzy zawierającego enzymy roślinne. Peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny i szczególnie poleca się go do cery naczynkowej, wrażliwej i suchej, bo nie zawiera drobinek ścierających i nie powoduje mechanicznych podrażnień skóry, a złuszczanie martwych warstw naskórka następuje poprzez wpływ enzymów roślinnych na rozpuszczenie warstwy rogowej naskórka.

spis treści

1. Jaki peeling do twarzy?

Istnieje kilka rodzajów peelingów do twarzy, które mają różne działanie i są przeznaczone do odmiennego rodzaju cery.

Podstawowy podział obejmuje:

Zobacz film: "Regeneracja skóry po zimie"
  • peelingi ziarniste, czyli takie, które usuwają martwy naskórek za pomocą drobinek, którymi mogą być: zmielone łupiny orzechów, pestki owoców, sól z Morza Martwego;
  • peelingi enzymatyczne – złuszczanie martwych warstw naskórka następuje poprzez rozpuszczenie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej występujących w naskórku.

Inne rodzaje peelingu powierzchniowego, to:

  • brushing – złuszczanie naskórka następuje za pomocą specjalnych szczoteczek;
  • peel-of – peeling do twarzy w formie maseczki, którą nakładamy na skórę, a po zastygnięciu jest ona ściągana jako jednolita błona.

Rodzaje peelingu głębokiego:

  • peeling ziołowy – metoda ta polega na nałożeniu na twarz specjalnej mieszanki ziołowej i przykryciu jej kompresem. Ten rodzaj peelingu sprawdza się szczególnie u osób z bliznami potrądzikowymi;
  • mikrodermabrazja – ta metoda polega na zastosowaniu odpowiedniego aparatu, który ma w swoim składzie specjalne końcówki (kryształki) usuwające stare komórki naskórka.

2. Działanie peelingu enzymatycznego

Działanie tego rodzaju peelingu opiera się złuszczającym działaniu papainy i bromelainy – dwóch enzymów roślinnych. Dzięki nim możliwe jest usunięcie obumarłego fragmentu naskórka. Wykonanie peelingu enzymatycznego powoduje, że cera staje się wygładzona i nabiera zdrowego kolorytu. Wielu osobom peeling enzymatyczny do twarzy przypomina maseczkę, gdyż ma podobną konsystencję i nie zawiera drobinek ścierających. Stosowanie peelingu enzymatycznego jest bardziej podobne do nakładania maseczki niż do stosowania zwykłego peelingu. Należy go bowiem nałożyć na twarz i zmyć po czasie, jaki napisany jest na opakowaniu.

Peeling enzymatyczny to doskonała alternatywa dla osób z delikatną cerą. Nie powoduje pękania naczynek, tak jak to może się zdarzyć w przypadku stosowania peelingu ziarnistego. Dlatego też stosuje się peeling enzymatyczny do cery naczynkowej. Peeling enzymatyczny można wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bądź w domu. Produkt ten jest wskazany szczegółnie, jeżeli masz problemy z cerą i skłonności do występowania zaczerwienień twarzy po stosowaniu różnych preparatów pielęgnacyjnych. Co prawda, peeling enzymatyczny jest łagodny i w głównej mierze oparty o składniki roślinne, jednak niekiedy skóra wrażliwa może reagować podrażnieniem. Nie należy się tym zbytnio przejmować. Po kilku godzinach, zaczerwienienia na twarzy ustępują i nie ma po nich żadnego znaku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze