Powody, dla których wakacje all inclusive są niezdrowe
1 z 6Niezdrowe wakacje?
Urlop z pełnym wyżywieniem i wycieczkami w cenie brzmi jak raj. Słońce, plaża, dobre jedzenie i odpoczynek to coś, co Polacy kochają. W rzeczywistości może się on jednak okazać koszmarem dla zdrowia.
Podróże zagraniczne cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. W 2016 roku Polacy odbyli 11,3 mln takich wycieczek. Rok wcześniej było ich 10,9 mln.
Dane CBOS wskazują, że najczęściej jeździliśmy do Niemiec (14 proc.), do Grecji (13 proc.), Chorwacji (12 proc.) oraz Włoch i Hiszpanii (po 11 proc.). Sporą popularnością cieszą się wyjazdy typu all inclusive.
- Z naszych danych wynika, że wśród klientów, którzy wybierali wakacje w Europie, ok. 70 proc. kupowało oferty z opcją pełnego wyżywienia. Wśród tych, którzy decydowali się na kierunki dalsze, np. Karaiby lub Azję, urlopy z taką opcją wykupiło ponad 80 proc. - wylicza Magda Plutecka-Dydoń z biura podróży Neckermann.
All inclusive wybieramy, bo to bardzo wygodne wyjście. W cenie dostajemy nie tylko jedzenie, ale także napoje i alkohole. Czasami hotele oferują także wstęp na siłownię, masaże czy bezpłatne leżaki na plaży. Czy jednak wakacje all inclusive są zdrowe?
Przeczytaj także: Jeden z najsilniejszych leków przeciwbólowych będzie można kupić bez recepty