Trwa ładowanie...

Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur (WIDEO)

Zobacz film: "Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur"

Lekarze są z zasady przepracowani. Pomimo skarg, minister Konstanty Radziwiłł twierdzi, że nie ma szans na unormowanie ich pracy, ponieważ zazwyczaj wybór jest między lekarzem zmęczonym a żadnym. Obejrzyj materiał.

Jakiś czas temu w internecie pojawił się również dramatyczny list młodego lekarza, który przyznał że pracuje od 7 do 22 każdego dnia. Okazuje się, że to nie jest wyjątkowa sytuacja i wielu lekarzy w Polsce ma podobny plan dnia. Oczywiście może to wywołać zespół chronicznego zmęczenia, ale ciągle nie ma wystarczającej liczby pracowników by zmniejszyć czas pracy. Ponadto, zarobki są na tyle małe że lekarze często muszą pracować w dwóch, trzech miejscach.

Jak wiadomo nie każda praca jest pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Długie godziny w szpitalu i duża odpowiedzialność powodują stres w pracy. Lekarze często nie mają możliwości pójścia na przerwę, ponieważ muszą ratować ludzkie życie. Nie mają nawet chwili by pomyśleć o tym jak wypocząć w pracy.

Niektórych dopada pracoholizm, inni odliczają godziny do końca zmiany i marzą o powrocie do domu. Dzień w każdej pracy może być męczący, nudny lub nieprzyjemny. Jednak to lekarze noszą na sobie ogromną odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjentów. Nawet po zakończeniu pracy zastanawiają się jaki będzie stan chorych następnego dnia i czy udadzą się zaplanowane zabiegi.

Jak zwiększyć swoją efektywność w pracy? W jakich przypadkach lekarz może stracić prawo do wykonywania zawodu? Obejrz wideo i lepiej poznaj realia pracy lekarza. Być może zrozumiesz dlaczego czasem wydają się nieco nieuprzejmi, prawdopodobnie są bardzo zmęczeni i przepracowani.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.