Trwa ładowanie...

Weekend w Niemczech

Wiele osób zastawania się, gdzie pojechać na weekend we dwoje. Możliwości nie brakuje zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Jeśli para dysponuje odpowiednim budżetem, warto rozważyć weekendowe zwiedzanie Niemiec – państwa, które oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Warto zatem przyjrzeć się charakterystycznym obiektom i budowlom, a wśród nich: zamkom, pałacom, katedrom, ogrodom; ponadto malowniczym widokom morskim i górskim. Co dokładniej Niemcy proponują odwiedzającym ich kraj?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

1. Zwiedzanie Niemiec

Niemcy to państwo zróżnicowane geograficznie. Umożliwia swoim mieszkańcom, jak i turystom dostęp do dwóch mórz – Bałtyckiego i Północnego. Środkowa część kraju to tereny wyżynne, natomiast południe jest przede wszystkim górzyste. Należy także wspomnieć, że Niemcy są silnie zurbanizowane, dlatego turyści za cel swojej podróży mogą obrać jedną z metropolii – Hamburg, Berlin, Frankfurt czy Monachium.

To kraj bogato wyposażony w atrakcje turystyczne, dlatego każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Niestety, jeden wyjazd na weekend to zdecydowanie za mało, by dobrze poznać wszystkie fascynujące miejsca. Jednak jeśli pierwsza wizyta wywrze duże wrażenie, turysta nie będzie mógł nie ulec pokusie powrotu do kraju z tak magicznymi i malowniczymi miejscami.

Planując wyjazd na weekend do Niemiec, warto rozważyć odwiedzenie późnobarokowego zespołu architektonicznego (Zwinger) w Dreźnie, wybudowanego w pierwszej połowie XVIII wieku na życzenie Augusta Mocnego. Budynek miał być odpowiednikiem rzymskiego Koloseum. Turystów zachwycają tam szczególnie pięknie zdobione pawilony i galerie, liczne wystawy porcelany oraz zbiory egzotycznych roślin.

Kolejne miejsce warte odwiedzenia to Zamek Neuschwanstein, którego nazwę można przetłumaczyć jako Nowy Łabędzi Kamień. Zamek znajduje się w Bawarii, jednak jest on tak wspaniały, że stanowi powód do dumy całych Niemiec. Obiekt został wzniesiony na polecenie Ludwika II, który chciał, by był on wzorowany na średniowiecznych zamkach rycerskich.

Na weekendowe zwiedzanie Niemiec można zaplanować także wizytę w Poczdamie mieszczącym piękne ogrody i pałac. Zespół budowli powstawał przez blisko trzysta lat. Efekt tych prac to 150 budynków i liczne ogrody, które znalazły się na na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najchętniej odwiedzaną budowlą kompleksu jest Pałac Sanssouci. Poza tym podczas wycieczki do Niemiec nie sposób ominąć zamku w Heidelbergu czy katedry we Freiburgu.

2. Romantyczne miejsca w Niemczech

Planując wspólny romantyczny wyjazd na weekend, naprawdę warto rozważyć wycieczkę do Niemiec. Zakochane pary mogą między innymi zwiedzić wyżej opisane miejsca. Inny ciekawy pomysł na weekend we dwoje to udanie się do Doliny Renu, która oferuje niezapomniane widoki. Jest to okolica, gdzie znajdują się liczne romańskie i gotyckie zamki, w których panuje specyficzna atmosfera. W to miejsce często przybywali romantyczni pisarze i poeci, by szukać natchnienia między innymi do miłosnych wyznań.

Nad Renem znajduje się Kolonia, gdzie można podziwiać katedrę, która robi naprawdę ogromne wrażenie. Budowla to jedna z najpiękniejszych świątyń katolickich na świecie. Charakteryzuje się okazałymi rozmiarami (wysokość – 57 m, długość – 144 m, szerokość – 86 m).

Podróż do zachodnich sąsiadów może naprawdę okazać się trafionym pomysłem na weekend we dwoje lub w większej grupie. Niemcy mogą się poszczycić wieloma czarującymi miejscami, dzięki którym taka wycieczka pozostanie w pamięci na długo.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.