Trwa ładowanie...

Weekend w Rzymie

Weekend w Rzymie
Weekend w Rzymie

Wyjazd na weekend staje się coraz popularniejszym sposobem na odstresowanie po całym tygodniu ciężkiej pracy. Częstszemu podróżowaniu sprzyjają tanie bilety lotnicze. Właśnie z tego powodu większość osób preferuje krótkie podróże zagraniczne. Dobrym pomysłem na weekend we dwoje jest Rzym. W mieście tym każda uliczka, zaułek przemawia barwną historią. Obecnie Wieczne Miasto jest miejscem łączenia się nowoczesności z tradycją. Planując weekend w Rzymie, warto zobaczyć kilka najważniejszych zabytków.

spis treści

1. Pomysł na weekend we dwoje

Rzym to miasto magiczne, pełne cudów. Każdy, kto był tam choć raz, marzy, żeby znów tam pojechać. Miejsce to przyciąga turystów z całego świata i niestety nie należy do najtańszych. Większość artykułów w sklepach jest droga, wyjątek stanowi jedynie woda pitna, płynąca z każdej z ponad 2500 fontann, a aż 1500 z nich to małe dzieła sztuki. Rzym to romantyczne miejsce, idealne na zaręczyny. Podczas weekendu dla zakochanych w Rzymie najlepiej skupić się na dobrym poznaniu wybranej części miasta lub wybranego zabytku. Rzymskie zabytki są niezliczone, nie warto więc nastawiać się na obejrzenie wszystkiego.

W tym włoskim mieście, przeszłość idealnie współgra z teraźniejszością. W ciągu kilku minut możemy zatem przenieść się w czasie nawet o kilka tysiącleci – z jednej strony Koloseum, z drugiej nowoczesne budynki. Rzym tętni życiem i nigdy nie śpi. Ciepłe noce sprzyjają spacerom wieczorową porą i delektowaniu się winem we włoskich restauracjach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Zwiedzanie Rzymu

  • Kościółek Quo Vadis – według podań powstał w miejscu, gdzie uciekającemu z Rzymu Piotrowi ukazał się Jezus. W świątyni znajduje się popiersie Henryka Sienkiewicza i ikona Giotta.
  • Kościół St. Agnes i Usta Prawdy – przy tym kościele znajdują się Usta Prawdy, które w czasach średniowiecza nie należały do lubianych, ponieważ stanowiły ostrzeżenie dla kobiet podejrzanych o niewierność. Kobiety straszono, że jeśli zdradziły męża i nie ujawnią prawdy, to po włożeniu ręki do ust zostanie ona odcięta przez Boga.
  • Muzeum Dusz Czyśćcowych – eksponaty z całej Europy znajdują się w jednym z kościołów. Do eksponatów dołączone są opisy wydarzeń, w których miały brać udział dusze czyśćcowe. Można obejrzeć na przykład odciski palców i dłoni osób zmarłych wypalone na księgach i fragmentach tkanin.
  • Panteon – to najbardziej imponujący zabytek starożytnego Rzymu. Jest to miejsce poświęcone wszystkim bogom. Panteon jest jedną z najlepiej zachowanych budowli antycznego Rzymu, świątynię uważa się za wielkie osiągnięcie architektoniczne.
  • Koloseum – amfiteatr to pozostałość po czasach antycznego Rzymu. Budowla miała pierwotnie 50 m wysokości, 188 m długości i 156 m szerokości. Koloseum zostało zniszczone przez trzęsienia ziemi i rabunki, które miały na celu pozyskiwanie materiału kamieniarskiego. W amfiteatrze odbywały się krwawe igrzyska i walki gladiatorów. Zabito tam ponad milion osób i około pół miliona zwierząt.

Mówi się, że jedno życie człowieka nie wystarczy, by poznać Rzym w całości. Jednak do stolicy Włoch na pewno warto przyjechać na weekend z dzieckiem, by móc zobaczyć i pokochać to miasto.

Weekend w Wenecji

Weekend w Wenecji

Weekend we dwoje to niezbyt długi czas, żeby zwiedzić ciekawe miejsce i pobyć ze sobą sam na sam. Jeśli stać was na większy wydatek, dobrym pomysłem na weekend we dwoje może być włoska Wenecja.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze