Trwa ładowanie...

Wyciąg narciarski Wierchomla – okolica, zalety

Wyciąg narciarski Wierchomla znajdujący się w małej wsi, proponuje wspaniałe widoki i profesjonalne wyciągi narciarskie. Ten, kto lubi sporty zimowe, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Malownicza okolica ma do zaoferowania swoim turystom wiele ciekawych i sportowych atrakcji. Jeżeli uwielbiasz sporty zimowe, to zapraszamy do korzystania z wyciągu narciarski Wierchomla.

spis treści

1. Wyciąg narciarski Wierchomla – okolica

Wyciąg narciarski Wierchomla położony jest w małej, malowniczej wsi Wierchomla Mała w województwie małopolskim. Wyciąg narciarski Wierchomla wybudowany został na terenie Popradzkiego Parku Narodowego. Nad miejscowością rozpościerają się przepiękne krajobrazy, a od strony północnej widać szczyt Gaborówki oraz Lembarczka.

Zobacz film: "Pierwsze kroki na nartach – podstawowe zasady"

Wyciąg narciarski Wierchomla położony jest pomiędzy Piwniczanką-Zdrój, a Muszyną.

2. Wyciąg narciarski Wierchomla – zalety

Wyciąg narciarski Wierchomla jest niewątpliwie największą atrakcja turystyczną i sportową w okolicy. Wyciąg narciarski Wierchomla powstał na przełomie 1997 i 1998 roku. Wyciąg czynny jest także latem, co jest jego dodatkowym atutem. Wyciąg narciarki Wierchomla to najdłuższy wyciąg krzesełkowy w Polsce. Jego długość sięga aż 1600 metrów. Cała stacja narciarska w Wierchomli liczy aż dziesięć wyciągów.

Najczęstsze zimowe urazy
Najczęstsze zimowe urazy [5 zdjęć]

Śnieg i mróz to powód do radości zwłaszcza dla dzieci. Dorosłym zima kojarzy się głównie ze złymi warunkami

zobacz galerię

W tym ogromnym obiekcie odbywają się liczne, regularne imprezy sportowe tudzież atrakcje turystyczne. We wsi Mała Wierchomla turyści mogą skorzystać z wielu rozrywek, takich jak: bacówka, liczne szlaki turystyczne, wspinaczki skałkowe, jazda na nartach i snowboardzie. Wieś dysponuje także licznymi trasami na wyprawy rowerowe oraz trasy piesze. Oprócz tego wyciąg łączy ze sobą miejscowości Muszynę i Szczawnik.

Właściciele wyciągu narciarskiego Wierchomla podkreślają, że zimą panują u nich idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Wyciąg narciarski Wierchomla udostępnia turystom zaśnieżone trasy od listopada do kwietnia. Wyciąg narciarski Wierchomla jest bardzo zadbanym obiektem, a właścicielom zależy, aby ich wyciąg charakteryzowały najlepsze z możliwych warunków.

Oprócz idealnych warunków dla narciarzy zadbano także o osoby uwielbiające jazdę na desce. Od 2017 działa tutaj SnowPark, który liczy równo 400 metrów. Dla tych, którzy uwielbiają bardziej zaawansowane zjazdy, przygotowano specjalne niespodzianki.

Wyciąg narciarski Wierchomla oferuje swoim gościom wypożyczanie i naprawę sprzętów narciarskich, a także możliwość wykupienia dodatkowych lekcji przed zjazdami. Pakiety są dodatkowo płatne, jednak dla niektórych mogą okazać się przydatne.

Wyciąg narciarski Wierchomla oferuje, aż 7 wyciągów orczykowych, dostosowanych dla każdego oraz dwa wyciągi krzesełkowe. Kolejną zaletą wyciągu narciarskiego w Wierchomli jest fakt, że obiekt ma osobne miejsce dla osób zaczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi. Stoki są płaskie, a na trasie nie znajdziemy rozpędzonych zapaleńców.

ZOBACZ TAKŻE:

Latem, gdy sezon zimowy dobiegnie końca, turyści mogą cieszyć się urokliwymi pieszymi trasami po Parku Krajobrazowym. Mogą zapoznawać się z regionalną tradycją, poznawać smaki, jak i okolice.

Wyciąg narciarski Wierchomla – okolica, zalety
Wyciąg narciarski Wierchomla – okolica, zalety
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.