Trwa ładowanie...

Zabiegi, które usuwają przebarwienia

Avatar placeholder
27.11.2018 11:50
Zabiegi, które usuwają przebarwienia
Zabiegi, które usuwają przebarwienia

Przebarwienia najczęściej przyjmują postać plamek o jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze niż naturalny odcień skóry. Występują zarówno u bardzo młodych, jak i u dojrzałych kobiet. Ich pojawianie się to często wynik skłonności genetycznej, zaburzeń hormonalnych lub przyjmowania leków fotouczulających. Zawsze jednak przebarwienia uaktywnia… słońce. Zauważasz je na swojej skórze? Sprawdź, jak pozbyć się nieestetycznych plamek!

Przebarwienia to powszechny problem, którego przyczyny mogą być złożone
Przebarwienia to powszechny problem, którego przyczyny mogą być złożone

Niezależnie od czynnika wewnętrznego, słońce pobudza komórki barwnikowe, by produkowały melaninę. Jeśli jednak barwnika jest zbyt dużo lub zostaje nieodpowiednio rozłożony – pojawiają się przebarwienia. Co zrobić, by się ich pozbyć?

1. Profesjonalna walka z przebarwieniami

Jeśli przebarwienia już się pojawiły, trzeba najpierw usunąć warstwę wybarwionych komórek, np. stosując peelingi chemiczne. Złuszczanie przyspiesza proces odnowy naskórka, a jednocześnie działamy profilaktycznie, hamując produkcję barwnika i blokujemy promienie UV – radzi Anna Antosik, kosmetolog marki Sesderma.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Raz w miesiącu warto więc wykonać zabieg depigmentujący, taki jak 3-Retises CT Yellow Peel. To system składający się z dwóch kroków, który łączy moc trzech form retinolu i witaminy C. Ma działanie antyoksydacyjne, depigmentujące, seboregulujące i przeciwstarzeniowe. W składzie produktu, poza retinolem i witaminą C znajduje się również cynk i kwas hialuronowy. Dzięki nim organizm zostaje pobudzony do wytwarzania nowego kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie i jędrność skóry. Substancje zawarte w peelingu regulują także proces syntezy melaniny, a co za tym idzie – zapobiegają powstawaniu przebarwień.

Innym godnym polecenia zabiegiem jest Sesretinal, czyli pierwszy na polskim rynku peeling z retinaldehydem. Pomaga odbudować warstwę rogową skóry i poprawić jej funkcję barierową. Ponadto pobudza czynniki wzrostu, stymuluje proliferację fibroblastów i produkcję kolagenu oraz redukuje kolagenazę. W rezultacie oprócz depigmentacji ma również działanie przeciwstarzeniowe i zapewnia lepszą kontrolę nad wydzielaniem sebum.

2. Uzupełniająca pielęgnacja domowa

W celu podtrzymania efektu zabiegów należy stosować również odpowiednią pielęgnację domową. Przez tydzień po zabiegu, gdy skóra się złuszcza, raczej nie stosujemy aktywnej pielęgnacji. Potem włączamy Azelac RU serum lub krem oraz kosmetyki z linii Reti Age (zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej). Dodajemy do tego antyoksydanty. Szczególnie polecam witaminę C, np. pod postacią C-VIT Serum, która działa także depigmentująco – mówi Anna Antosik. Koniecznym elementem jest również fotoprotekcja – w końcu podstawą walki z przebarwieniami (już na etapie profilaktyki) jest stosowanie filtrów UV. Generalnie cała strategia walki z przebarwieniami zawiera się w pięciu punktach: złuszczanie, stosowanie substancji wybielających – kwasu azelainowego, retinolu, antyoksydantów i fotoprotekcji. W sposób ciągły, nie tylko latem – podsumowuje Anna Antosik.

Dla skóry młodej z drobnymi przebarwieniami: Azelac RU Krem-żel (50 ml) + C-VIT Serum (30 ml)
Dla skóry młodej z drobnymi przebarwieniami: Azelac RU Krem-żel (50 ml) + C-VIT Serum (30 ml)
Dla skóry dojrzałej z plamami pigmentacyjnymi: Azelac RU Serum (30 ml) + Reti Age Krem-żel (50 ml)
Dla skóry dojrzałej z plamami pigmentacyjnymi: Azelac RU Serum (30 ml) + Reti Age Krem-żel (50 ml)

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze