Trwa ładowanie...

Zabiegi kwasem hialuronowym – wskazanie, przeciwwskazanie, przebieg

Zabiegi kwasem hialuronowym wykonuje się w celu likwidacji zmarszczek i fałdów skóry. Dzięki zabiegom kwasem hialuronowym możliwe jest nadanie tkankom prawidłowej objętości, poprawa kształtu i wypełnienie ust. Ponadto zabiegi kwasem hialuronowym mogą posłużyć do korekcji kształtu twarzy oraz nawilżenia i ujędrnienia skóry. Kosmetyki stosowane w czasie zabiegów kwasem hialuronowym są wyjątkowo bezpieczne i skuteczne.

spis treści

1. Wskazania do wykonania zabiegu kwasem hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym są wykonywane w określonych sytuacjach. W czasie zabiegów kwasem hialuronowym poprawimy wygląd naszej skóry. Zabiegi kwasem hialuronowym pomogą poradzić sobie z:

Zobacz film: "Jak odmłodzić sobie twarz? Porównanie zabiegów"

 • wygładzeniem zmarszczek i fałdów skóry, np. na czole lub kurzych łapek;
 • utratą objętości i zarysu twarzy;
 • wymodelowaniem twarzy, np. kształtu nosa;
 • poprawą wyglądu ust;
 • bliznami potrądzikowymi;
 • wyglądem skóry na twarzy, szyi, dekolcie i rękach.

2. Przeciwwskazania do wykonania

Zabiegi kwasem hialuronowym nie powinny być wykonywane w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem bezwzględnym do zabiegów kwasem hialuronowym jest:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • ostra choroba gorączkowa;
 • choroba autoimmunologiczna;
 • bakteryjna, wirusowa lub grzybicza infekcja skóry;
 • nadwrażliwość na stosowane wypełniacze;
 • stosowanie zabiegów z wypełniaczami na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat.
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek [10 zdjęć]

To zaskakujące, ale proces starzenia zaczyna się tuż po fazie dojrzewania, czyli średnio ok. 18–25.

zobacz galerię

Do przeciwwskazań względnych do zabiegu kwasem hialuronowym należą liczne alergie, skłonność do tworzenia się blizn oraz przyjmowanie leków na obniżenie krzepliwości krwi.

3. Wpływ zabiegów kwasem hialuronowym na organizm człowieka

Zabiegi kwasem hialuronowym są bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Dzięki niej w wyniku zabiegów kwasem hialuronowym możliwe jest związanie dużej ilości wody w tkankach i zapewnienie odpowiedniego nawodnienia. Ponadto zabiegi kwasem hialuronowym nawilżają i ujędrniają skórę. Dzięki nim rany na skórze dużo łatwiej się goją, a skóra staje się odporna na działanie wolnych rodników.

4. Przygotowanie do zabiegu

Zabiegi kwasem hialuronowym wymagają przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Należy ustalić, czy zabieg jest konieczny i czy istnieją jakieś przeciwwskazania. Lekarz powinien dobrać odpowiedni preparat do zabiegów kwasem hialuronowym i wykonać próbę uczuleniową. Na miejsce wykonania zabiegu kwasem hialuronowym należy nałożyć krem znieczulający na 30-60 minut przed zabiegiem.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Przebieg zabiegu kwasem hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym wykonuje się za pomocą plastycznego żelu, który jest następnie wprowadzany za pomocą igły lub kaniuli do tkanek. Dzięki kaniuli w czasie zabiegów kwasem hialuronowym nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i nerwów, jednak czasem użycie igły jest konieczne. Gdy kwas hialuronowy znajdzie się w tkance, zwiększa objętość, ponieważ zaczyna wiązać wodę. To sprawia, że niemal od razu po zabiegach kwasem hialuronowym widać pierwsze efekty wygładzenia lub powiększenia danego fragmentu skóry.

Choć efekt jest natychmiastowy, należy powtarzać zabiegi kwasem hialuronowym co ok. 6-12 miesięcy.

Zabiegi kwasem hialuronowym – wskazanie, przeciwwskazanie, przebieg
Zabiegi kwasem hialuronowym – wskazanie, przeciwwskazanie, przebieg
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.