Trwa ładowanie...

Dezodorant w kremie - działanie, zalety, skład, sposób użycia

 Paula Komendarczuk
Paula Komendarczuk 07.04.2022 15:44
Dezodorant w kremie to kosmetyk, zawierający składniki pochodzenia roślinnego.
Dezodorant w kremie to kosmetyk, zawierający składniki pochodzenia roślinnego. (adobestock)

Dezodorant w kremie to odpowiednik kosmetyku w sprayu, sztyfcie lub kulce. Składa się on jednak ze składników pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla skóry i środowiska. Dezodorant w kremie nie wywołuje podrażnień ani alergii, niweluje nieprzyjemny zapach potu, działa bakteriobójczo, ma też właściwości nawilżające i wygładzające. Jak stosować dezodorant w kremie?

spis treści

1. Antyperspirant czy dezodorant?

Pocenie się to całkowicie naturalny proces, który ma za zadanie utrzymywać stałą temperaturę ciała i usuwać z organizmu niepotrzebne substancje. Wydzielenia potu jest możliwe za sprawą gruczołów potowych (ekrynowych i apokrynowych). Pierwsze z nich znajdują się na całym ciele, natomiast apokrynowe koncentrują się głównie pod pachami.

Pot jest bezwonny, zyskuje nieprzyjemny zapach na skutek kontaktu z łojem i złuszczonym naskórkiem, co tworzy miejsce idealne dla rozwoju bakterii. Na woń ma też wpływ dieta, stosowane leki, hormony oraz poziom stresu.

Zobacz film: "O której godzinie najlepiej stosować dezodorant?"

Nieprzyjemny zapach potu skutecznie niwelują kosmetyki aplikowane na skórę pod pachami. Antyperspirant to produkt, który zwęża kanaliki gruczołów potowych, negatywnie wpływając na ich działanie i zmniejszając ilość wydzielanego potu.

Dezodorant to kosmetyk, który jedynie maskuje nieprzyjemny zapach potu i zapobiega namnażaniu się bakterii. Często dezodoranty zawierają również składniki, które pozytywnie wpływają na kondycję wrażliwej skóry pach lub wywołują delikatne uczucie chłodu.

2. Działanie dezodorantu w kremie

Dezodorant w kremie to kosmetyk zawierający składniki naturalne, które nie wywołują podrażnień ani alergii. Jest to produkt dedykowany dla alergików i osób, które borykają się z zaczerwieniem i pieczeniem skóry pach, na przykład po depilacji.

Dezodorant w kremie wchłania nadmiar potu, niweluje nieprzyjemny zapach i zapobiega namnażaniu się bakterii. Nie ma negatywnego wpływu na kanaliki gruczołów potowych, sprawia, że skóra jest nawilżona i ładnie pachnie.

3. Zalety dezodorantów w kremie

Dezodorant w kremie jest bezpieczny dla skóry, nie grozi wystąpieniem podrażnień ani alergii. Dodatkowo pielęgnuje skórę pach, nawilża ją, wygładza, wspomaga gojenie się mikrouszkodzeń i zmian alergicznych.

Dezodorant w kremie zawiera składniki pochodzenia roślinnego, bardzo często jest produktem wegańskim i nie działa niekorzystnie na środowisko. Zazwyczaj zapakowany jest w szklany słoiczek, który można umyć i wykorzystać w dowolny przez siebie sposób.

Ma również łatwy sposób aplikacji, który odbiega od standardowych kosmetyków w sprayu, wydzielających duszący zapach, którego trudno pozbyć się z łazienki. Dodatkowo produkt tego rodzaju jest wydajny i ma delikatny, przyjemny zapach.

4. Skład dezodorantu w kremie

Głównym składnikiem dezodorantu w słoiczku jest soda oczyszczona lub skrobia ziemniaczana. Składniki te wykazują działanie bakteriobójcze i pochłaniające wilgoć.

Kosmetyk zawiera również substancje nawilżające i wygładzające, takie jak masło shea, olej kokosowy, gliceryna, oliwa z oliwek czy olej z wiesiołka. Za zapach odpowiadają olejki eteryczne, ekstrakty roślinne lub kwiatowe, choć na rynku nie brakuje również dezodorantów bezzapachowych.

Bardzo często w składzie obecne są również dodatkowe składniki, które łagodzą podrażnienia i drobne urazy, wykazują działanie grzybobójcze i wygładzające. Wśród nich dużą popularnością cieszy się ziemia okrzemkowa, biała glinka i mąka arrowroot.

Dezodorant w kremie nie zawiera jednak aluminium, składników drażniących delikatną skórę ani konserwantów. Jest produktem naturalnym, bezpiecznym dla środowiska.

5. Sposób użycia dezodorantu w kremie

Aplikacja dezodorantu w kremie jest bardzo łatwa, wystarczy nabrać odrobinę produkt za pomocą palca lub specjalnej szpatułki. Następnie należy rozprowadzić cienką warstwę dezodorantu pod pachami.

Produkt najlepiej stosować od razu po kąpieli, ale można dokładać go również w ciągu dnia, gdy jest taka potrzeba. Warto mieć na uwadze, że skóra musi przyzwyczaić się do dezodorantu w takiej formie.

W związku z czym przez pierwsze 2-3 tygodnie możemy zauważyć wzmożoną potliwość, co jest znakiem, że organizm oczyszcza się ze stosowanych wcześniej kosmetyków, zawierających konserwanty i aluminium. Niedługo później jednak dezodorant w kremie powinien spełniać swoje zadanie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze