Jak równo nałożyć samoopalacz?
Za pomocą samoopalacza można poprawić wygląd skóry i nadać jej piękny, złocisty koloryt. Kosmetyki te są bardzo popularne jesienią oraz zimą, gdyż z braku słońca skóra staje się coraz bledsza. Jest to doskonała metoda na uzyskanie efektu skóry muśniętej słońcem. Ponadto w żaden sposób nie zaszkodzi to twojej skórze. Proste wskazówki umożliwią ci uzyskanie bardzo naturalnego efektu lekko opalonej skóry bez smug.
1. Do czego możesz wykorzystać samoopalacz?
Lato już się skończyło, więc jeżeli zależy ci na tym, aby twoją skórę nadal zdobiła delikatna opalenizna, samoopalacz to dla ciebie doskonałe rozwiązanie. Efekt subtelnie opalonej skóry zawsze prezentuje się doskonale, a „bezsłonecznie” opalona skóra to znacznie lepsza metoda niż korzystanie z solarium, które bardzo szkodzi skórze. Samoopalacz umożliwi ci uzyskanie efektu opalenizny bez uszkodzeń w obrębie skóry. W ciągu ostatnich kilku lat technologia znacznie się rozwinęła, a w szczególności w obrębie przemysłu kosmetycznego. Na rynku kosmetycznym dostępne są nowe preparaty, które delikatnie przyciemnią koloryt twojej skóry, a jednocześnie zapewnią jej odpowiednią pielęgnację. Za pomocą samoopalacza możesz uzyskać efekt promiennej skóry, jednak nie jest to łatwe. Stosując taki preparat w nieodpowiedni sposób, możesz doprowadzić do uzyskania nierównomiernego kolorytu opalenizny, którego nie pozbędziesz się zbyt szybko. Jeżeli chcesz za pomocą samoopalacza uzyskać niesamowity efekt ładnie opalonej skóry, zastosuj się do poniższych wskazówek. Opalenizna z tubki poprawi twoje samopoczucie i wygląd twojej skóry
2. Jak nałożyć samoopalacz?
Przed zastosowaniem kosmetyku brązującego musisz odpowiednio przygotować skórę. Bardzo ważne jest wcześniejsze jej wygładzenie za pomocą peelingu kosmetycznego. Peeling usuwa obumarłe komórki naskórka. Zabieg ten ułatwi ci późniejsze, równomierne nałożenie samoopalacza. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, jeżeli zależy ci na subtelnej opaleniźnie, przed aplikacją balsamu samoopalającego możesz nałożyć na skórę bogaty krem nawilżający. Dzięki temu odcień opalenizny będzie łagodniejszy, a ryzyko powstania ewentualnych smug będzie niewielkie. Pamiętaj o tym, aby systematycznie nawilżać suchą skórę w obrębie łokci, kolan oraz pięt. Jeżeli będzie ona zbyt sucha, samoopalacz podkreśli te miejsca, gdyż uzyskany kolor w tych partiach ciała będzie ciemniejszy. Pamiętaj też o tym, aby po nałożeniu preparatu samoopalającego odczekać chwilę, zanim nałożysz na siebie jakikolwiek strój. Nie dotykaj niczego, bo może to spowodować starcie kosmetyku z danej partii ciała i w konsekwencji zaobserwujesz później jasną plamę na jej powierzchni.
Nie każdy samoopalacz zapewni skórze taki sam efekt. Raczej wybieraj produkty ze średniej półki, które będą znacznie wydajniejsze i lepiej nawilżą skórę. W składzie kosmetyków brązujących szukaj substancji takich jak DHA (dihydroksyaceton) oraz erytruloza. To one są odpowiedzialne za późniejsze zabarwienie kolorytu skóry. Efekt opalonej skóry utrzymuje się dosyć krótko, gdyż wraz ze złuszczającym się naskórkiem schodzi ciemniejsze zabarwienie. Z tego względu lepiej w tym czasie unikać stosowania kosmetyków przyspieszających złuszczanie, takich jak kremy z retinolem, kwasami owocowymi bądź zwykły peeling. Bardzo ważna w tym czasie jest codzienna pielęgnacja, która zapobiegnie wysuszeniu skóry. Sucha skóra nierównomiernie się łuszczy i wtedy mogłabyś zaobserwować plamy na powierzchni skóry, gdyż samoopalacz nierównomiernie schodziłby z jej powierzchni.
Samoopalacz to produkt, który umożliwia uzyskanie efektu opalonej skóry i nie przyniesie żadnych szkód twojej skórze. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, uzyskasz tak naturalny efekt, że nikt nie zauważy, że to opalenizna z tubki.