Trwa ładowanie...

Jak schudnąć z twarzy - ćwiczenia, dieta, masaże

 Kinga Olchowy
10.01.2023 17:14
Jak schudnąć z twarzy? To pytanie pada bardzo często w kontekście utraty zbędnych kilogramów
Jak schudnąć z twarzy? To pytanie pada bardzo często w kontekście utraty zbędnych kilogramów (Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/stocksnap-894430/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2563491"> StockSnap</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2563491"> Pixabay</a>)

Jak schudnąć z twarzy? To pytanie pada bardzo często w kontekście utraty zbędnych kilogramów. Nawet, jeśli sylwetka jest szczupła, twarz może być "pucołowata" i powodować psychiczny dyskomfort. Jak wyszczuplić buzię, aby uwydatnić wszystkie jej atuty? Jak pozbyć się drugiego podbródka, obrzęków i wzmocnić mięśnie twarzy?

spis treści

1. Co oznacza pulchna twarz?

Podwójny podbródek, opuchnięta twarz i mało wydatne kontury to nie zawsze objaw nadwagi. Bardzo często problemy ze schudnięciem w tym miejscu wynikają z jakichś procesów chorobowych, które rozwijają się w organizmie. Mogą one mieć podłoże hormonalne, autoimmunologiczne lub alergiczne.

Rysy twarzy, jej kształt i rozmieszczenie kości często są uwarunkowane przez geny. Niemniej jednak nagromadzenie tkanki tłuszczowej i obrzęki można zredukować poprzez odpowiednią dietę oraz ćwiczenia i masaże twarzy.

Zobacz film: "Masaż wężami. Nowa przerażająca usługa SPA"

Okrągła, opuchnięta twarz, która sprawia wrażenie "pucołowatej" może wynikać z takich chorób i dolegliwości, jak:

  • nadwaga
  • problemy z tarczycą, najczęściej choroba Hashimoto
  • choroby nadnerczy, w tym zespół lub choroba Cushinga
  • choroby nerek
  • bruksizm

Rekomendowane przez naszych ekspertów

2. Jak schudnąć z twarzy?

Jeśli odchudzamy się, chcąc zgubić nadmierne kilogramy z całego ciała, należy pamiętać, że twarz chudnie jako jedna z ostatnich. Aby odchudzanie było skuteczne, konieczna jest zmiana codziennych nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Warto także poznać ćwiczenia na twarz, które nie tylko pomogą zlikwidować obrzęki, ale przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej i spłycą pierwsze oznaki starzenia.

2.1. Dieta na szczupłą twarz

Nie istnieje konkretna dieta, która pozwoliłaby zgubić tłuszcz z konkretnych miejsc ciała, nie tylko twarzy czy szyi. Można jednak stosować się do ogólnych zasad zdrowego odżywiania, aby sprawnie pozbyć się nadmiernych kilogramów oraz spalić tkankę tłuszczową z całego ciała, także z twarzy.

Pierwszą zasadą jest stosowanie diety redukcyjnej. Niedobór kaloryczny nie musi być duży, aby już w kilka tygodni zauważyć pierwsze efekty. W diecie powinno znajdować się dużo warzyw i owoców, a także pełnoziarniste produkty, chudy nabiał oraz zdrowe tłuszcze. Warto sięgać po chude mięso drobiowe oraz ryby.

Zbilansowana dieta musi iść w parze z regularnym spożywaniem posiłków oraz ograniczeniem ilości węglowodanów. Dodatkowo warto zrezygnować z nadmiaru soli, która wspiera gromadzenie wody w organizmie i jest przyczyną obrzęków - także na twarzy. Warto także unikać spożywania alkoholu w nadmiernych ilościach i regularnie uprawiać sporty.

2.2. Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?

W wyszczupleniu twarzy i szyi pomocne są masaże oraz tzw. joga twarzy. Dzięki odpowiednim zestawom ćwiczeń buzię można wymodelować, wyszczuplić i dzięki temu odzyskać jej piękny wygląd.

Aby usunąć tkankę tłuszczową z policzków, warto postawić na ćwiczenia, które opierają się na pobieraniu dużej ilości powietrza i powolnym wypuszczaniu go ustami, robiąc przy tym charakterystyczny dziubek. Dobrym sposobem jest także głośne i wyraźne wymawianie samogłosek, przy jednoczesnej dużej ekspresji twarzy.

Aby wyszczuplić twarz i zlikwidować podwójny podbródek można sięgać także po masażery i płytki typu gua sha. Nacisk chłodnego kamienia redukuje obrzęki i pobudza mikrokrążenie pod skórą, dzięki czemu cera wygląda promiennie, a rysy twarzy są wyraźne.

3. Zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii

Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, walkę o szczupłą twarz można uzupełnić niektórymi zabiegami kosmetologicznymi, bardziej lub mniej inwazyjnymi. Nie musimy od razu decydować się na lifting lub zmianę owalu twarzy, ale skorzystać z innych skutecznych metod modelowania twarzy.

Bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej jest tzw. buccal fat remover. Zabieg ten polega na usunięciu poduszek tłuszczowych na policzkach. Dzięki temu twarz wygląda szczuplej, a jej rysy są uwydatnione. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia i trwa zaledwie chwilę. Nie wymaga także skomplikowanej rekonwalescencji.

Liposukcję twarzy można także przeprowadzić, aby pozbyć się podwójnego podbródka. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od stylu życia pacjenta.

Pacjenci często decydują się także na zabieg wolumetrii twarzy. Polega on na uzupełnieniu wybranych partii twarzy (uwypuklenie i wymodelowanie ich) przy pomocy kwasu hialuronowego. W ten sposób poprawia się rysy twarzy. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a do znieczulenia skóry wystarczy specjalny krem.

Jeśli przyczyną zniekształconych rysów twarzy jest bruksizm, wówczas stosuje się toksynę botulinową. Na skutek nadmiernego zaciskania zębów mięśnie żwaczy są nadmiernie wytrenowane, a linia żuchwy staje się bardzo kwadratowa. wstrzyknięcie w okolicę żwaczy botoks paraliżuje mięśnie, hamuje objawy bruksizmu i pozwala przywrócić twarzy prawidłowy kształt.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze