Karboksyterapia C.D.T. Evolution
Karboksyterapia czyli terapia „cudownym gazem” choć stosowana jest od 1932 roku, to właśnie teraz ma przed sobą ogromną przyszłość zarówno w leczeniu wielu chorób, jak i w dziedzinie medycyny estetycznej.
Zabieg karboksyterapii to śródskórna lub podskórna aplikacja medycznego CO2 poprzez mikronakłucia. Istotne jest, że zarówno ilość wprowadzanego dwutlenku węgla, jak i impedancja skóry są dokładnie kontrolowane przez urządzenie medyczne C.D.T. Evolution, które zostało zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, a także posiada certyfikat Komisji Europejskiej. Zabieg powinien być wykonywany w medycznym gabinecie.
Kliniki w Polsce, które wykonują zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution to: Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii doktora Jerzego Maciąga w Stalowej Woli, Gabinet Medycyny Estetycznej La Estetica doktor Agnieszki Lemiec w Płocku, Instytut Zdrowia i Urody ASPAZJA doktora Przemysława Trzeciaka w Poznaniu, ESTETIC Medycyna Estetyczna i Kosmetologia doktora Piotra Zawodnego w Szczecinie, Centrum LIFTMED doktor Katarzyny Grudzień w Rybniku, MURANO Klinika Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej doktora Pawła Rujna w Warszawie, Gabinet Medycyny Estetycznej przy PSME PTL doktora Andrzeja Ignaciuka w Warszawie.
1. Działanie karboksyterapii C.D.T. Evolution
Podanie medycznego dwutlenku węgla prowadzi do różnorodnych efektów, zależnie od głębokości i miejsca zdeponowania CO2. Wstrzyknięcie CO2 powoduje, że naczynia krwionośne rozszerzają się i zwiększony zostaje przepływ krwi, hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który rozkłada się na jony węglowodorowe oraz kationy wodoru. PH w tkance zostaje zmienione na kwaśne, a miejsce zabiegu i mięśnie, które je otaczają są lepiej dotlenione.
2. Bezpieczeństwo zabiegu karboksyterapii
Plusem karboksyterapii jest fakt, że nie pozostawia ona praktycznie żadnych śladów, co pozwala na natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania. Ponadto zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ wkłucia są bezbolesne. Jedyny dyskomfort pochodzi z deponowania gazu, co odczuwane jest jako rozpieranie i ucisk, jednak zanikają one już po kilku minutach. Po zabiegu przez pewien czas może pojawić się obrzęk i małe zaczerwienienie. Pełen cykl zabiegowy składa się zwykle z 5 do 15 zabiegów. Przeciwwskazaniem do zastosowania tej terapii jest ciężka niewydolność płuc, serca i nerek.
Karboksyterapię stosujemy w celu:
- Redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu.
- Leczenia blizn i rozstępów.
- Leczenia cieni oraz obrzęków pod oczami.
- Zahamowania i odwrócenia procesu wypadania włosów.
- Ujędrnienia skóry i poprawy jej sprężystości.
- Redukcji zmarszczek.
- Leczenia wielu chorób: egzemy, łuszczyce, przewlekła niewydolność żylna, owrzodzenia cukrzycowe i żylakowe, zaburzenia krążenia czy syndrom Raynaud.