Trwa ładowanie...

Maseczka z aspiryny – zastosowanie, przepis

Avatar placeholder
23.04.2021 09:55
Maseczka z aspiryny – zastosowanie, przepis
Maseczka z aspiryny – zastosowanie, przepis

Według niektórych maseczka z aspiryny jest klasycznym przepisem na naturalny kosmetyk, który stosowały nasz babcie. Dlaczego jest skuteczna? Ponieważ aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który jest stosowany w zakładach kosmetycznych jako dodatek do maseczek. To związek skutecznie likwidujący zmiany trądzikowe, zaczerwienienia po krostach, a także zaskórniki. Jednak czy maseczka z aspiryny może być stosowana przez wszystkich?

spis treści

1. Zastosowanie maseczki z aspiryny

Maseczka z aspiryny jest bardzo dobrym pomysłem na pozbycie się większości niedoskonałości na skórze. Mniejsze krosty, zaskórniki, przebarwienia, wągry przy systematycznym stosowaniu mogą być zlikwidowane. Aspiryna - podobnie jak polopiryna - zawiera wspomniany już wyżej kwas acetylosalicylowy, który posiada właściwości wysuszające, ale także oczyszczające. Maseczka z aspiryny stosowana przynajmniej jeden raz w tygodniu pozwoli na solidne i dogłębne oczyszczenie skóry. Oczywiście maseczka z aspiryny stosowana w domowych warunkach ma słabsze działanie niż zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale pomimo tego działanie obu zabiegów jest porównywalne.

Maseczka z aspiryny to naturalny środek na wszelkie niedoskonałości skóry
Maseczka z aspiryny to naturalny środek na wszelkie niedoskonałości skóry
Zobacz film: "Trądzik różowaty"

Maseczka z aspiryny musi być stosowana punktowo, a nie na całą twarz. Jednak jest to specyfik, który nie może być stosowany na każdym rodzaju cery. Osoby, które mają cerę suchą i wrażliwą nie powinny kupować kosmetyków, które zawierają kwas acetylosalicylowy, czyli maseczka z aspiryny także nie może być przez nich stosowana. Podobnie jest z osobami, które mają cerę naczyniową, ponieważ kwas może powodować dodatkowe podrażnienia. Maseczka z aspiryny jest polecana osobom o cerze tłustej i mieszanej, a także ze skłonnościami do trądziku.

To też warto wiedzieć

Maseczka z aspiryny stosowana systematycznie pomoże w pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń skóry. Jednak jej działanie jest powierzchowne i przy większych zmianach nie będzie skuteczna. Jeśli kłopoty ze skórą utrzymują się przez dłuższy czas i nie pomagają nawet najsilniejsze kosmetyki, warto wybrać się do dermatologa albo do endokrynologa, ponieważ kłopoty z cerą mogą wynikać z chorej tarczycy dla przykładu nadczynności tarczycy.

2. Przepis na maseczkę z aspiryny

Maseczka z aspiryny jest bardzo łatwa do przygotowania. Tabletki wystarczy umieścić w miseczce i zalać je ciepłą wodą – powinno się wlewać wodę powoli, aby tabletki mogły spęcznieć. Następnie trzeba je rozgnieść na jednolitą masę. Do papki dodajemy większą łyżkę naturalnego jogurtu bez cukru, barwników i smakowych substancji. Powstała w ten sposób maseczka z aspiryny powinna być nakładana punktowo na oczyszczoną i wysuszoną uprzednio skórę. Maseczka z aspiryny powinna zostać na twarzy na około 15 minut, a potem należy ją zmyć letnią wodą.

Przed całkowitym zmyciem maseczki można delikatnie ją wmasować w skórę twarzy, ponieważ drobinki aspiryny zadziałają jak delikatny peeling. W ten sposób skóra zostanie oczyszczona z martwego naskórka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze