Maseczka z żelatyny – kolagen, właściwości, na wągry, na zmarszczki
Maseczka z żelatyny to szybki sposób nie tylko na wągry, ale i na zmarszczki. Pomaga uzyskać gładką i zdrowszą cerę e domowym zaciszu. Jakie właściwości ma maseczka z żelatyny? Jak często możemy ją stosować?
1. Jak poprawić kondycję skóry?
Maseczka z żelatyny jest szybkim, a przede wszystkim tanim sposobem na poprawienie kondycji skóry. Można używać jej w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Swoje właściwości maseczka z żelatyny zawdzięcza kolagenowi. Dzięki niemu nasza skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Kolagen wpływa znacząco także na nasze stawy, kości, włosy oraz paznokcie. Kolagen również wzmacnia odporność organizmu.
Nasz organizm produkuje kolagen do ok. 25 roku życia. Później włókna kolagenowe zaczynają zanikać, a czynnikami, które wpływają na ten proces są: stres, palenie papierosów, opalanie się. Utrata kolagenu wpływa nie tylko na naszą skórę, ale także na stawy, kręgosłup,cellulit czy przebarwienia na skórze.
2. Właściwości maseczki z żelatyny
Maseczka z żelatyny wzmacnia skórę, działając na nią ujędniająco, nawilżająco, rozjaśniająco i przeciwzmarszczkowo. Maseczka z żelatyny to doskonały lifting dla twarzy. Maseczka z żelatyny wysmukla policzki i brodę. Dodatkowo maseczka z żelatyny bardzo dobrze oczyszcza i odblokowuje zatkane pory.
Maseczka z żelatyny jest doskonałym źródłem witaminy B7 (biotyny). Zawiera także witaminę K, która poprawia koloryt skóry i poprawia proces krzepnięcia krwi.
3. Maseczka z żelatyny na wągry
Maseczka z żelatyny na wągry pomoże nam oczyścić skórę i pozbyć się czarnych punkcików. Tej maseczki nie powinny stosować osoby z bardzo delikatną skórą, ponieważ może ona powodować podrażnienia. Do przygotowania takiej maseczki z żelatyny potrzebujemy:
- 1 łyżka żelatyny
- 1 łyżka mleka
Mleko podgrzewamy i dodajemy do niego żelatynę. Całość mieszamy, aż do rozpuszczenia żelatyny. Studzimy mieszankę, aby nie była gorąca i nakładamy na twarz w miejscach gdzie są zaskórniki. Aby wzmocnić efekt możemy najpierw przemyć twarz ciepłą wodą lub zrobić parówkę, aby rozszerzyć pory. Po nałożeniu czekamy 20-30 minut, aż maseczka dobrze zastygnie i zrywamy ją zdecydowanym ruchem.
Po zdjęciu maseczki twarz myjemy żelem i spłukujemy chłodną wodą. Można ją stosować raz w tygodniu. Do maseczki można dodać olejku herbacianego.
4. Maseczka na zmarszczki
Maseczka z żelatyny na zmarszczki będzie miała działanie wygładzające i liftingujące. Do przygotowania maseczki potrzebujemy 2 łyżki bardzo mocnego naparu z zielonej herbaty i łyżeczkę żelatyny. Przygotowujemy jednolitą konsystencję i nakłądamy na skóre twarzy, szyi i dekoltu, a po 20-30 minutach spłukujemy ją ciepłą wodą.