Mezobotox - opis, wskazania, efekty, działanie, zalecenia
Mezobotox to zabieg nazywany również botox-lift. Mezobotox to zabieg terapeutyczny, który jest połączeniem mezoterapii igłowej i stosowania toksyny botulinowej. Lekarze stosunkowo od niedawna wykorzystują mezobotox w medycynie estetycznej do odmłodzenia skóry twarzy.
1. Jak wygląda zabieg mezobotox?
Mezobotox wykorzystuje mikroiniekcje małych dawek toksyny botulinowej razem z kwasem hialuronowym i mieszanką witamin, mikroelementów i aminokwasów.
Mezobotox może być stosowany na duże powierzchnie skóry jak np. czoło, szyja lub dekolt. Dzięki temu, że w mezobotoxie stosuje się rozcieńczoną toksynę botulinową (co zapewnia mniejszą jej dawkę niż tradycyjnie), mezobotox umożliwia jej równomierne rozłożenie. Oznacza to, że mezobotox daje efekt wygładzenia całej powierzchni skóry, która jest poddawana zabiegowi w takim samym stopniu.
Zastosowanie w czasie mezobotoxu kwasu hialuronowego, aminokwasów i witamin sprawia, że skóra po mezobotoxie wygląda dużo lepiej. Mezobotox nawilża, odżywia i regeneruje skórę na obszarze poddawanym zabiegowi.
2. Wskazania do zabiegu
Mezobotox nie tylko regeneruje skórę, ale też umożliwia usunięcie różnych defektów skóry. Dzięki mezobotoxowi usuniemy drobne zmarszczki i poprawimy ogólny wygląd naszej skóry. Jest to możliwe dzięki temu, że mezobotox np. podniesie i nada kształt naszym brwiom, zmiękczy fałd skóry pomiędzy nosem a ustami.
Ponadto mezobotox zlikwiduje zagłębienia w podbródku oraz poprawi wygląd i kondycję skóry na szyi i dekolcie. Ze względu na delikatne działanie mezobotoxu jest to idealny sposób na poprawę wyglądu i uzyskanie naturalnego efektu.
3. Efekty mezobotoxu
Mezobotox to sposób na uzyskanie naturalnego efektu. Aby zobaczyć pierwsze efekty wygładzenia, trzeba poczekać ok. tygodnia. Po tym czasie w wyniku mezobotoxu skóra będzie dużo lepiej napięta. Efekt mezobotoxu utrzymuje się do pół roku, jednak czas ten jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od cech konkretnej osoby, a także trybu jej życia.
Mezobotox nie poprawia wyglądu skóry na stałe. Gdy mezobotox przestaje działać, skóra traci sprężystość i powraca do poprzedniego wyglądu. Jednak zabiegi mezobotoxu można bez problemu powtarzać.
Pomimo tego, że zmarszczki zaczynają być ponownie widoczne, to jednak mezobotox sprawia, że skóra wygląda dużo lepiej. Dzieje się tak dzięki użytym w czasie mezobotoxu witaminom, aminokwasom i kwasowi hialuronowemu, które odbudowują i odżywiają skórę.
PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT
Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:
- Czy botoks pomoże na kręcz szyi? - odpowiada lek. Diana Kupczyńska
- Kto może podawać botoks? - odpowiada mgr Karolina Łukaszewicz
- Czy po podaniu botoksu może nastąpić przebudowa żuchwy? - odpowiada lek. Robert Jan Chmielewski
4. Zabieg odmładzający skórę
Mezobotox to zabieg, który idealnie sprawdza się w poprawie wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki zabiegowi mezobotoxu można znacznie poprawić wygląd skóry. Po zabiegu możemy zauważyć odmłodzenie skóry i wygładzenie zmarszczek. Skóra po mezobotoxie jest bardziej nawilżona, wypoczęta i ujędrniona.
5. Zalecenia po zabiegu
Mezobotox jest na tyle bezpieczny, że można powrócić po nim do normalnej aktywności niemal od razu. Po mezobotoxie należy zrezygnować z kosmetyków, makijażu i intensywnej aktywności fizycznej. Nie należy się również kłaść przez minimum 4 godziny od mezobotoxu. Lekarz zabroni nam również masowania lub pocierania miejsca wykonania mezobotoxu przez przynajmniej dobę po zabiegu.