Trwa ładowanie...

Mezoterapia dłoni

Avatar placeholder
Anna Szozda 27.06.2013 15:19
Mezoterapia dłoni
Mezoterapia dłoni

Mezoterapia dłoni to świetny zabieg w przypadku, kiedy skóra dłoni staje się wiotka, a ręce zdradzają wiek właścicielki. Pod skórę niegłęboko wstrzykuje się różne substancje, najczęściej zmieszane ze sobą i nazywane „koktajlem”. Zwykle jest to kwas hialuronowy, retinol czy witamina C. Dostają się one bezpośrednio do wnętrza skóry, dzięki czemu ich działanie odmładzające jest zwielokrotnione. Oprócz mezoterapii dłoni, wykonuje się także mezoterapie pośladków, ud, brzucha, skóry owłosionej głowy, twarzy, szyi i dekoltu. Mezoterapia to zabieg na zmarszczki, wiotczenie skóry, cellulit i wypadanie włosów.

spis treści

1. Jak działa mezoterapia dłoni?

Mezoterapia igłowa dłoni polega na wkłuwaniu pod skórę igły dostarczającej substancji odżywczych. Jest to metoda mało inwazyjna i niechirurgiczna. A jednak takie bezpośrednie podawanie składników odżywczych i odmładzających sprawia, że zabieg jest wyjątkowo skuteczny. W przypadku mezoterapii dłoni zwykle chodzi o ujędrnienie skóry, poburzenie jej regeneracji i odżywienie. Stosuje się w tym celu kwas hialuronowy. Nawilża on skórę i pobudza syntezę kolagenu, utrzymującego jędrność skóry. Oprócz tego w skład koktajlu do mezoterapii może wchodzić witamina C lub retinol, pochodna witaminy A, a także polidezoksyrybonukleotydy. Witamina C to silny przeciwutleniacz, zapobiegający niszczeniu komórek skóry przez wolne rodniki tlenowe. Pozostałe substancje mają działanie ujędrniające, napinające skórę oraz silnie nawilżające. Ranki robione przez igłę do mezoterapii pobudzają skórę do regeneracji po zabiegu. Fibroblasty produkują w zwiększonej ilości kolagen i elastynę. Skóra jest widocznie młodsza, a proces starzenia jest spowolniony. Po zabiegu i zniknięciu śladów po wkłuciach skóra dłoni jest rozświetlona, elastyczna i gładka.

2. Jak wygląda mezoterapia dłoni?

Przygotowanie przed zabiegiem wymaga, aby nie stosować kwasu acetylosalicylowego ani żadnych leków rozrzedzających krew. Przez tydzień przed zabiegiem można zastosować preparat zawierający witaminę K, aby uszczelnić naczynia krwionośne. Zmniejszy to ryzyko powstania krwiaków. Przed zabiegiem można też zastosować krem przeciwbólowy na skórę dłoni, ale robi się tak w przypadku osób, które źle znoszą ból. Nie jest to zabieg bardzo bolesny. Do mezoterapii wykorzystuje się gotowe koktajle w ampułkach. Są one dobierane do rodzaju i natężenia problemów skórnych i głębokości zmarszczek czy intensywności zwiotczenia. Igła do mezoterapii jest cieniutka, nakłucia robi się co 0,5-1,5 centymetra. Zabieg trwa krótko, a jego czas zależy także od powierzchni mu poddawanej. Po ostrzykiwaniu stosowany jest masaż skóry, po to, aby składniki zawarte w koktajlu mogły być równomiernie rozprowadzone. Po zabiegu jeszcze przez 6-72 godziny mogą być widoczne zaczerwienienia, ewentualny obrzęk i ślady po wkłuciach. U niektórych osób pojawia się reakcja alergiczna, która także sama przechodzi. Jeśli igła natrafi na naczynie krwionośne, może powstać siniak, który także zniknie po jakimś czasie. Aby mezoterapia przyniosła pożądane efekty, należy powtórzyć ją kilkakrotnie, w odstępach 2-4-tygodniowych. Cena jednego zabiegu mezoterapii dłoni to kilkaset złotych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze