Trwa ładowanie...

Mezoterapia włosów

Problem z włosami
Problem z włosami

Wypadanie włosów to coraz częściej występujący problem, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

zobacz galerię

Mezoterapia jest obecnie znana jako metoda niechirurgicznego usuwania tłuszczu i konturowania ciała. Jednak jeszcze mało kto wie, że zabieg ten może być wykorzystywany z powodzeniem do leczenia nadmiernej utraty włosów i nie tylko.

1. Czym jest mezoterapia?

Po raz pierwszy zabieg mezoterapii został opracowany we Francji w 1952 roku do leczenia układu chłonnego i naczyniowego. Jednak szybko się okazało, że w zależności od zastosowania różnych substancji – różne może być przeznaczenie zabiegu. Mezoterapię z powodzeniem stosuje się w przypadku leczenia przewlekłego bólu, zmarszczek, a nawet w przypadku uporczywego wypadania włosów.

Zobacz film: "Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu"

Niedawno, wraz z odkryciem, że tłuszcz może być zredukowany wraz z wniesieniem pewnych substancji, mezoterapia odnalazła zastosowanie w leczeniu cellulitu, modelowaniu sylwetki oraz w redukcji nadmiernej wagi z uciążliwych okolic ciała.

Technika ta polega na wstrzyknięciu za pomocą bardzo cienkiej igły specjalnie skomponowanych substancji pod warstwę podskórną. Połączenie wstrzykiwanych substancji w zupełności zależy od lekarza oraz oczekiwań pacjenta. Mogą one zawierać niewielkie ilości substancji pochodzenia roślinnego, enzymy, witaminy, substancje odżywcze, hormony oraz leki takie jak środki rozszerzające naczynia oraz niesteroidowe środki przeciwzapalne.

2. Mezoterapia a wypadanie włosów

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów za pomocą mezoterapii wykorzystuje się bardzo cienką igłę. Często lekarze wspomagają się specjalnym urządzeniem zwanym dermarollerem, które tworzy w obrębie skóry drobnej wielkości kanaliki, które ułatwiają przedostawanie się substancji aktywnych w głąb skóry, a nawet w okolice tkanki podskórnej.

W przypadku leczenia łysienia lekarz ostrzykuje skórę finasterydem bądź też minoxidilem. Ilość leku jest bardzo mała i wstrzykuje się go w odległości co 1 cm w całym obszarze łysej powierzchni skóry głowy. W mezoterapii skóry głowy stosuje się często również substancje takie jak witamina B6, pirydoksyna oraz cynk.

Substancje aktywne docierają do mieszków włosowych, gdzie stymulują dopływ krwi do cebulki włosa. Mikroskopijne uszkodzenia skóry wywołane działaniem dermarollera powodują uwalnianie czynników wzrostu, które stymulują produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie zabiegu włosy stają się silniejsze. Co więcej, w obrębie łysego obszaru skóry znowu pojawia się upragnione owłosienie. Jedynym mankamentem tej metody jest to, że należy ją powtarzać co jakiś czas, a jest to dosyć kosztowne. W przypadku przerwania sesji zabiegów znikają jej pozytywne efekty.

Mezoterapia to nadzieja dla osób, które borykają się z problemem nadmiernej utraty owłosienia skóry głowy. Zabieg stosunkowo szybko przynosi widoczne rezultaty, jednak wymaga regularności oraz dosyć dużych nakładów finansowych.

Mgr Joanna Hirszler
Mezoterapia włosów
Mezoterapia włosów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.