Trwa ładowanie...

Nieskazitelna cera w kilka sekund. Przegląd korektorów

Avatar placeholder
29.11.2018 08:44
Idealnie dobrany korektor zamaskuje niedoskonałości
Idealnie dobrany korektor zamaskuje niedoskonałości (istockphoto.com/LuckyBusiness)

Korektor to jeden z kosmetyków pierwszej potrzeby, który zawsze warto mieć przy sobie. Wyskoczyła wam krostka, a może chcecie ukryć ślady zmęczenia pod oczami? To właśnie dzięki magicznemu pisakowi ukryjemy widoczne mankamenty. Wasz korektor tak nie działa? Może to być spowodowane złym dobraniem kosmetyku do odcienia skóry lub jego niewłaściwym nakładaniem. Z tego względu przygotowaliśmy wskazówki i triki, które pomogą w aplikacji korektora, a przy okazji sprawią, że twarz będzie wyglądała zdrowo i promiennie.

spis treści

1. Korektor w sztyfcie – jaki efekt daje?

Korektory w sztyfcie są uznawane za najtrwalsze. Używa się ich punktowo na poszczególne niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy (przebarwienia, wypryski, zaczerwienienia, blizny, rozszerzone naczynka). To niezastąpiony produkt w walce z trądzikiem, tym bardziej, jeśli wybierzemy kosmetyk z właściwościami antybakteryjnymi.

Zobacz film: "Nie używała kremu przez dwa lata. Jakie efekty?"

Nakładając korektor, warto go delikatnie wklepać opuszkami palców lub użyć pędzelka z miękkim włosiem. Korektor w sztyfcie przyda nam się do zakamuflowania cieni pod oczami. Najlepiej zdecydować się na kosmetyk z naturalnych składników, który nie tylko przykryje niedoskonałości, ale także będzie wzmacniał lub odbudowywał warstwę lipidową wrażliwego naskórka.

2. Korektor z pędzelkiem – jak nakładać?

Korektor z pędzelkiem to kosmetyk, dzięki któremu w kilka sekund poprawimy misternie robiony makijaż. Dzięki zastosowaniu wbudowanego aplikatora możemy skutecznie zamaskować nie tylko cienie pod oczami, ale również cienie pojawiające się w okolicach nosa, strefę nad ustami czy zmarszczki mimiczne.

Warto pamiętać o tym, aby korektor idealnie stapiał się ze skórą, jednak jego kolor powinien być troszkę jaśniejszy od barwy podkładu – najlepiej o ton lub dwa. Dzięki temu niechciane bruzdy i uwypuklenia staną się niewidoczne.

3. Korektor do zadań specjalnych

Do oddzielnej kategorii postanowiliśmy zaliczyć korektory do zadań specjalnych, których kompozycja jest oparta na naturalnych składnikach.

Jeśli zauważyłyście na twarzy niechciane plamy, które mogą świadczyć o zmianach chorobowych lub postępującym procesie starzenia, warto zadbać o odpowiedni kosmetyk.

Dobrym wyborem będzie korektor przeznaczony do maskowania plam pigmentacyjnych (soczewicowatych, pozapalnych czy barwnikowych). Takim kosmetykiem zamaskujemy również piegi, chociaż naszym zdaniem są urocze.

Na drugim biegunie są wypryski, które potrzebują specjalnego wsparcia ze strony kolorowych kosmetyków. Warto zdecydować się na korektor zmniejszający wydzielanie sebum i tuszujący "kłopotliwe" miejsca na twarzy.

4. Akcesoria do nakładania korektora

Jeśli korektor nie posiada wbudowanego aplikatora, możemy go nałożyć opuszkami palców, delikatnie wklepując kosmetyk w wybrane miejsca na twarzy. Innym rozwiązaniem jest użycie specjalnego pędzla do nakładania korektora.

Szczególnie przydaje się, jeśli mamy korektor w kremie lub w sztyfcie. Przed bezpośrednią aplikacją, należy przyłożyć pędzel z kosmetykiem do dłoni, tak aby rozgrzać korektor. Dzięki temu uzyskamy wymarzony naturalny efekt.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze