Trwa ładowanie...

Oczyszczająca moc zielonej glinki

Zielona glinka niewątpliwie jest jedną z najbardziej majestatycznych, korzystnie działających na skórę oraz najczęściej stosowanych glinek mineralnych. Jej cenne właściwości mają doskonały wpływ na zanieczyszczoną cerę. Chcesz wiedzieć więcej?

spis treści

1. Pozyskiwanie i skład glinek kosmetycznych

Najcenniejsze glinki powstają z popiołów wulkanicznych, które znajdują się w pobliżu starożytnych wulkanów, bądź z dużych rozlewisk wodnych. Bardzo korzystne dla skóry właściwości posiada również zielona glinka, która jest otrzymywana ze skał krzemionkowo-glinowych, a jej kolor warunkowany jest obecnością jonów żelaza dwuwartościowego. W jej składzie zawarte są wyłącznie naturalne składniki, takie jak bogactwo minerałów (magnez, wapń, potas, dolomit, krzemionka, mangan, miedź, krzem, selen).

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Warto wiedzieć, że poza glinką zieloną wyróżniamy również glinki takie jak: biała, żółta, czerwona i różowa.

Maseczka z zielonej glinki
Maseczka z zielonej glinki

Maseczki z zielonej glinki są polecane np. osobom z cerą problematyczną.

zobacz galerię

2. Wpływ zielonej glinki na skórę

Zielona glinka charakteryzuje się niezwykle silnymi właściwościami absorbującymi i z tego względu wpływa ona doskonale na cerę tłustą i cerę mieszaną. Co więcej, glinka ta działa jak magnez w stosunku do toksyn zalegających w skórze. Stanowi ona jeden z silniej działających, naturalnych środków odtruwających skórę.

Maseczka z zielonej glinki działa także niczym peeling na naszą skórę. Usuwa martwe komórki naskórka, a jednocześnie pobudza krążenie krwi, ściąga pory i poprawia ogólny wygląd cery. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, skutecznie redukuje ona również zmiany trądzikowe.

Na rynku dostępne są gotowe maseczki z zielonej glinki, a także te w wersji sproszkowanej. Proszek należy wymieszać z wodą, aby uzyskać konsystencję gęstej pasty.

Zaleca się stosowanie takiej maseczki raz w tygodniu. Wystarczy nałożyć ją na skórę na ok. 15 minut. Po upływie tego czasu usuwamy glinkę przy użyciu ciepłej wody. Łagodne zaczerwienienie skóry jest naturalnym objawem po zastosowaniu maseczki z glinki. Ustępuje on po upływie kilkunastu minut.

Warto pamiętać o tym, aby glinki nigdy nie przechowywać w metalowych pojemnikach. Sproszkowanych glinek nie należy również mieszać z wodą przy użyciu metalowej łyżki ‒ uważa się, że traci ona wówczas wiele spośród swoich cennych właściwości.

Zielona glinka to produkt naturalny, który skutecznie sprawdza się przy pielęgnacji cery zanieczyszczonej. Jej regularne stosowanie może poprawić wygląd cery tłustej i mieszanej.

Mgr Joanna Hirszler
Oczyszczająca moc zielonej glinki
Oczyszczająca moc zielonej glinki
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.