Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Piercing brwi

Piercing brwi
Piercing brwi

Piercing brwi to najczęściej wykonywany w obrębie partii twarzy zabieg przekłuwania skóry. Brew może zostać przebita w dowolnym miejscu, wzdłuż jej linii. Jak w przypadku każdego zabiegu ingerującego w nasze ciało, w tej sytuacji również należy wykonać wcześniej odpowiednie badania. Jak wygląda piercing brwi i co powinnaś o nim wiedzieć?

1. Ważne informacje na temat piercingu brwi

Pewnie zastanawiasz się, gdzie taki zabieg wykona odpowiedni specjalista w taki sposób, aby nic nie zagrażało twojemu zdrowiu. Oto kilka ważnych informacji na temat zabiegu oraz metod późniejszej pielęgnacji przekłuwanej partii ciała.

Przed wyborem miejsca, w którym odbędzie się zabieg piercingu, upewnij się, że będzie on przeprowadzany w sterylnych i nieskazitelnych warunkach. Wszelkie powierzchnie w obrębie pokoju, w którym będzie wykonywany zabieg, muszą być czyste. Pracownicy gabinetu powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje, dlatego poproś o jakiś dokument potwierdzający to. Zwróć uwagę, czy pracownicy w trakcie zabiegu posiadają na dłoniach specjalne, gumowe rękawiczki ochronne. Jeżeli gabinet piercingu spełnia wyżej wymienione warunki, możesz bezpiecznie przekłuć brew.

Zabieg jest bolesny – niektórzy twierdzą, że nawet bardziej niż wykonywanie tatuażu na powierzchni skóry. Ból jest jednak krótkotrwały, a przed piercingiem można znieczulić skórę specjalistycznym kremem. Jednak większość specjalistów odradza znieczulanie przed zabiegiem, gdyż ból trwa jedynie kilka sekund i przeznaczenie dużych pieniędzy na preparat znieczulający będzie niepotrzebnym wydatkiem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Przed zabiegiem warto usunąć włoski brwi zlokalizowane w okolicy miejsca przekłuwania. Zrób to dwa dni przed zabiegiem za pomocą specjalnej pęsetki. Nie stosuj w tych partiach woskowania ani żadnego innego urządzenia do wyrywania włosków, gdyż podrażniłoby to skórę i spowolniłoby jej późniejszą regenerację po piercingu.

Piercing polega na nakłuciu i przebiciu danej partii skóry w taki sposób, aby później można było w tej okolicy umieścić ozdobę, taką jak np. kolczyk. Po zabiegu musisz bardzo szczegółowo dbać o partie okolicy brwi, w obrębie której wykonany był piercing. Osoba wykonująca zabieg poinformuje cię, w jaki sposób to robić. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć zakażenia skóry.

Jeżeli jesteś chora bądź ogólnie nie czujesz się najlepiej, zrezygnuj z piercingu brwi. Po zabiegu piercingu organizm będzie musiał wykorzystać siłę białych krwinek, aby uzdrowić przekłute partie skóry. Będzie to trudniejsze wtedy, gdy będziesz chora i organizm dodatkowo będzie walczył z danym wirusem bądź bakteriami. Z tego względu zabieg wykonuj jedynie wtedy, gdy jesteś zdrowa.

2. Co powinnaś wiedzieć, zanim wykonasz piercing brwi

Nigdy nie decyduj się na to, aby zabieg wykonywał twój znajomy w warunkach domowych. Grozi to infekcją. Tak samo nigdy nie rób tego sama na własną rękę. Specjaliści mogą do piercingu używać jedynie sterylnych igieł. Poproś, aby igłę rozpakowano przy tobie. Przed zabiegiem przekłuwana skóra musi być zdezynfekowana. Specjalista chwyta jedną ręką fałd skóry, a następnie ustawia igłę tuż przy jej brzegu. Kiedy będziesz gotowa, bardzo szybkim i sprawnym ruchem wbija on igłę, przebijając skórę. Następnie ponownie dezynfekuje się skórę i w przekłutej partii skóry umieszcza się sterylną biżuterię. Obszar musi być codziennie dokładnie oczyszczany, aby uniknąć zakażenia.

Innymi dosyć popularnymi zabiegami przekłuwania ciała są również:

Pewnie jesteś bardzo podekscytowana, decydując się na piercing, ale nigdy nie spiesz się z wyborem odpowiedniego punktu. Decyzja o przekłuwaniu brwi, a także lokalizacji i warunkach punktu do tego przeznaczonego, musi być dokładnie przemyślana. Piercing brwi to inwazyjny zabieg. Jeżeli zostanie źle przeprowadzony, może w konsekwencji spowodować przykre dolegliwości, takie jak zakażenie i infekcja skóry. Staraj się unikać takich sytuacji i dokładnie sprawdź miejsce, w którym będziesz wykonywać zabieg. Jeżeli jednak w obrębie przekłuwanej partii skóry pojawią się problemy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.